Čriepky z USA – pohľad športovca

Čriepky z USA – pohľad športovca

Čriepky z USA – pohľad športovca 620 330 Doktor

Carli Lloyd „mala dosť“ kľačiacich reprezentantiek USA na olympijských hrách.

Od jej posledného medzinárodného majstrovského zápasu ubehli už dva roky, no Carli Lloyd teraz svetu hovorí, prečo si počas olympijských hier v Tokiu v roku 2020 nepokľakla so svojimi spoluhráčkami.

Lloyd sa dostala na titulky na letných hrách – ktoré boli pre pandémiu COVID-19 presunuté na rok 2021 – keď nepokľakla s americkým ženským národným tímom pred zápasom o bronzovú medailu proti Austrálii.

Bývalá hviezda USWNT sa tento týždeň pripojila k CBS Sports „Kickin‘ It“ a ponorila sa do toho, prečo sa rozhodla nepokľaknúť, čo sa v športe stalo samozrejmosťou na protest proti rasizmu po smrti Georga Floyda v roku 2020.

Povedala, že pokľaknutie malo byť gestom, že to len „začína, a že treba niečo urobiť“ a veľa sa odvtedy nezmenilo.

Bývalá hviezda USWNT Carli Lloyd sa tento týždeň pripojila k CBS Sports „Kickin’ It“.

Lloyd povedala, že keďže to bol jej posledný zápas o medailu, rozhodla sa, že chvíľu pred výkopom chce stáť.
Povedala, že si pred ostatnými hrami na turnaji kľakla a chcela byť pre túto chvíľu na nohách.

„Len som mala pocit, že som to urobila už päťkrát a chcela som si len stáť za týmto,“ povedala Lloyd na otázku moderátorky Kate Abdo.

„To bolo všetko, neexistovala žiadna iná myšlienka alebo niečo podobné.“ Len som si myslel, že sme už toho kľačania urobili dosť a chcel som sa len postaviť na môj posledný zápas majstrovstiev sveta.“

Carli Lloyd z Team United States stojí pri národnej hymne pred zápasom o bronz žien medzi Spojenými štátmi a Austráliou v trinásty deň olympijských hier v Tokiu 2020 na štadióne Kashima 5. augusta 2021.

Na otázku, či sa cíti dobre s tým, čo kľačanie predstavuje a protestuje, Lloyd povedala, že áno, ale dodala, že „neexistuje dokonalý národ“ a že každého človeka vníma „ako ľudskú bytosť“.

Lloyd však poznamenala, že ľudia majú rôzne názory a niektorí ľudia sú osočovaní, ak nemajú „istý správny názor“.

„Myslím, že sme sa dostali do bodu, keď ak to nie je určitý názor, potom ostatní ľudia nemôžu mať svoje iné názory,“ povedala.

„Je to tak trochu protirečivé. V tej chvíli som mal dosť kľačania tesne pred zápasom, pretože sme to robili asi celý rok predtým.“

Julie Ertz #8 z tímu Spojených štátov kľačí na ihrisku počas zápasu o bronz z olympijských hier medzi Spojenými štátmi a Austráliou.

Maurice Edu, bývalý hráč mužskej reprezentácie USA, povedal, že jej to, že nepokľakla, situáciu „utlmilo“, najmä preto, že vedel, ako Lloyd podporuje zmenu.

„Ale ja som za zmenu, ktorá je realizovateľná,“ odpovedala Lloyd.

„A mala som pocit, že to bolo niečo podobné.“ Akoby to práve ústiť do toho, že to treba urobiť. Bol to prázdny štadión, neviem, koľko ľudí sledovalo zápas. Bolo to 10 sekúnd predtým, nebolo to tak, že by náš tím mal na sebe kabáty, bola to globálna vec, ktorú ľudia robili.“

Zdroj: https://nypost.com/2023/10/18/carli-lloyd-had-enough-of-uswnt-kneeling-at-olympics/