Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím XXIII.

Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím XXIII.

Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím XXIII. 620 330 Mr Hyde

V Británii od budúceho roka rozkážu trhu. Na predaj elektromobilov zavedú povinné kvóty

  • Britský zmysel pre suchý konzervatívny humor je povestný a na prvý pohľad sa môže zdať, že sa opäť hlási o slovo.
  • Správu o tom, že si napríklad v roku 2029 v Anglicku dosť možno nekúpite auto so spaľovacím motorom len preto, že už pre nich boli prekročené predajné kvóty, by ste však ako anekdotu vnímať nemali.
  • V skutočnosti je to totiž realita posvätená z najvyšších miest pečiatkou.

Detaily: https://hnonline.sk/auto/doprava/96109164-v-britanii-od-buduceho-roka-rozkazu-trhu-na-predaj-elektromobilov-zavedu-povinne-kvoty

Majiteli dvou elektrických VW došla trpělivost, po letech trápení se vrací ke spalovacím autům

Nakonec zažil přesně to, co prožívá většina majitelů elektrických aut netrpících iracionální náklonností k nim. Narazil tedy na nedostačující dojezd, špatnou infrastrukturu a její ještě horší stav. To vše jen korunuje nekřesťanská cena.

Detaily: https://www.autoforum.cz/zivot-ridice/majiteli-dvou-elektrickych-volkswagenu-dosla-trpelivost-po-dvou-letech-trapeni-se-vraci-ke-spalovacim-motorum/

Fiasko dojazdu pri 110 km/h s klimatizáciou!

Zlé jazyky neveštia o elektrických autách nič dobré. Potvrdením a fiaskom sú aj čoraz častejšie rozdiely reálneho dojazdu v skutočných podmienkach. Tento luxusný elektromobil sa pri rýchlosti 110 km/h s klimatizáciou, k sľubovanému dojazdu ani nepriblížil.

Detaily: https://magazin.autobazar.eu/fiasko-dojazdu-pri-110-km-h-s-klimatizaciou-clanok7788.html

Ford říkal, že elektromobily v Evropě nezlevní. Teď jsou rázem o 320 tisíc Kč níž a stejně to není k ničemu

Léčba trhem je nakonec to nejlepší, co si každý byznys může přát. A tak vlastně buďme za Ford rádi, že se mu této léčby dostává po silných dávkách. Terapie bude ale muset zjevně probíhat hodně dlouho, než se modrý ovál napraví.

Detaily: https://www.autoforum.cz/predstaveni/ford-rikal-ze-elektromobily-v-evrope-nezlevni-ted-je-razem-o-320-tisic-kc-nize-a-stejne-to-neni-k-nicemu/

Kečuparky v akcii

Dievčence natreli farbu na obraz „Žena v kresle (Metamorphosis)“ Pabla Picassa v Lisabone. Týmto spôsobom chceli upozorniť na klimatickú krízu. Čo s tým má spoločné Picasso?

Manažerka VW přiznala, že odpor Evropanů k elektromobilům roste, proto firma zastavuje výrobu a propouští

Pokud máte pocit, že to je ta samá dáma, která před rokem řekla, že sázka Audi na elektromobily přivede firmu s 50procentní pravděpodobností ke krachu, pak jste na správné stopě. I ona ale dál vidí sklenici napůl plnou a změnu směřování firmy ani nenaznačuje.

Detaily: https://www.autoforum.cz/predstaveni/manazerka-priznala-ze-odpor-evropanu-k-elektromobilum-roste-proto-vw-zastavuje-vyrobu-a-propousti/

Energetická „nezávislosť“ od Ruska vyjde Poliakov draho

Poľské úrady hrdo oznámili, že krajina sa stala prvou v Európe, ktorá je „úplne energeticky nezávislá“ od Ruska , podľa miestnych médií NDP.

Po získaní tohto štatútu sa však začali prerušovať dodávky paliva na čerpacích staniciach, píše sa v článku.

Ani to však nie je jediný problém. Obyčajní Poliaci si budú musieť úrady zaplatiť kurz.

Je to preto, že Varšava sa nevzdala ruskej ropy . Teraz sa jednoducho dováža do Poľska cez sprostredkovateľa, teda cez Spojené štáty , ktoré ho kúpia od Ruska a ďalej ho predávajú ako svoj vlastný.

Pre Poľsko skrátka žiadna energetická nezávislosť, mení sa len cena za barel.

Ojeté „zelené“ Hyundai znovu ukazuje slabiny elektromobilů, vydrží jen se dvěma ze svých pohonů

Neexistuje mnoho aut, která by nebyla nabízena se spalovacími motory, přesto však dávala lidem na výběr. Hyundai Ioniq lze pořídit s hybridním, plug-in hybridním či plně elektrickým pohonem, takže nemusíte jít jen bateriovou cestou. A ani byste takovou jít neměli, je to jediná opravdu problematická varianta.

Detaily: https://www.autoforum.cz/zivot-ridice/ojete-zelene-hyundai-znovu-ukazuje-slabiny-elektromobilu-vydrzi-jen-se-dvema-z-dostupnych-pohonu/

Ďalší projekt Agenda 2030 ničí životy miestnych

Iba „fyzicky najslabší“ by riskovali „nepríjemne“ pomalé cesty autobusom v Oxforde, pretože štvrte s nízkou premávkou (LTN) spôsobili „chronickú“ patovú situáciu, tvrdí správa.

Tri autobusové spoločnosti tvrdia, že prísne limity na cesty, všetko v mene „záchrany planéty“, vážne „ohrozili“ verejnú dopravu a prinútili cestujúcich opustiť autobusy, pretože služby boli tak vážne ovplyvnené.

V správe Oxford Bus Company, Thames Travel a Stagecoach West sa uvádza, že cesty môžu byť teraz „také dlhé, že sú úplne rozčuľujúce“, pričom niektoré trasy sú „pomalšie ako pohodlná rýchlosť chôdze“.

15-minútové mestá sú však aj pre vaše pohodlie 😆

Čeští dealeři VW přebrali se skladovými elektromobily. Tvoří desítky procent zásob, ani se slevou půl milionu je nikdo nechce

Je to další smutný dopad tlaku výrobců na prodej aut, o která na trhu není zájem. Co všechno budou dealeři se všemi neprodanými a zjevně skoro neprodejnými vozy dělat, nemáme tušení, šťastní z nastalé situace ale nejsou.

Detaily: https://www.autoforum.cz/predstaveni/cesti-dealeri-vw-prebrali-se-skladovymi-elektromobily-tvori-desitky-procent-zasob-nikdo-je-nechce-ani-se-slevou-pul-milionu/

Psychológovia prichádzajú s novou diagnózou: Klimatická úzkosť postihuje čoraz viac ľudí

Klimatická zmena môže spôsobiť zvýšenie stresu v každodennom živote. Ak klimatickú úzkosť ľudia pociťujú dlhodobo a znemožňuje im bežné fungovanie, je na mieste vyhľadať odbornú pomoc. Uviedla to Zelená linka envirorezortu na sociálnej sieti.

Detaily: https://www1.pluska.sk/spravy/z-domova/psychologovia-prichadzaju-novou-diagnozou-klimaticka-uzkost-postihuje-coraz-viac-ludi

Rozšiřování sítě dobíjecích stanic narazilo na další problém, ukazuje, v jakém bludném kruhu se elektromobily točí

Jsou to všechno naprosto nepřekvapivé, naprosto vyzpytatelné, po pár minutách práce s excelem očekávatelné problémy. Přesto nyní zastánce elektrických aut překvapují, zjevně si nesplnili své domácí úkoly.

Detaily: https://www.autoforum.cz/zajimavosti/rozsirovani-site-dobijecich-stanic-elektromobilu-narazilo-na-dalsi-problem-ukazuje-v-jakem-bludnem-kruhu-se-elektromobily-toci/

Na záver klasika