Anka Žitná: Sobotňajšie magistrátne okienko

Anka Žitná: Sobotňajšie magistrátne okienko

Anka Žitná: Sobotňajšie magistrátne okienko 620 330 Doktor
Po sérii statusov o nezmyselných nápadoch vedenia hlavného mesta, ako sú cyklopruhy na nábreží, „oddychové zóny s namaľovaným asfaltom a farbami za 50 tisíc, večierkoch a tímbildingoch v BVS za štvrť milióna a rozhovore s Ján Mažgút mi napísal predseda odborov Autošofér Dopravného podniku Bratislavy Jozef Hitka. Vypočula som si ho a zvážila som, že to stojí za debatu v mojom autorskom formáte TERAZ TAKTO s Ankou Žitnou.
Odborový predák vytiahol čísla, ktoré sú absurdné. Najväčší mestský podnik hospodári s takmer dvojmiliónovou stratou, robí nezmyselné nákupy, v teréne má niečo vyše troch stovák autobusov denne, ďalších vyše dvesto je v „zálohe“. Za tie sa musia splácať úvery aj poplatky za poistenie. Nakúpili sa 24 metrov dlhé trojkĺbové trolejbusy, ktoré sa nedokážu otočiť v obratisku ani v križovatkách, teraz sa hovorí o 50 metrovej električke- ktorá podľa Hitku bude mať technický problém so zabezpečením napájania. Máme vodíkové autobusy, ale nie halu, v ktorej by mohli robiť ich servis. Navyše, prevádzka vodíkového autobusu je zhruba dvakrát drahšia, ako prevádzka štandardného autobusu.
Hovorili sme aj o električkových radiálach, aj o skupine influencerov v teenage veku, ktorá „prináša nápady“ manažmentu, ako vylepšiť fungovanie dopravy.