Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím XXII.

Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím XXII.

Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím XXII. 620 330 Mr Hyde

Sen o rozmachu elektromobilů v USA se rozplynul, naprostá většina lidí je vůbec nechce, zákazy spalovacích aut striktně odmítá

Nejen u nás, ale i za oceánem žijí politici ve svých bublinách, ve kterých ignorují realitu života kolem sebe. Plánem jsou 50procentní prodeje elektroaut v roce 2030. Jak se to ale stane, když je jim nakloněno jen pár procent kupujících a naprostá většina odmítá i dobíjecí hybridy?

Detaily: https://www.autoforum.cz/predstaveni/sen-o-rozmachu-elektromobilu-v-usa-se-rozplynul-naprosta-vetsina-lidi-je-vubec-nechce-zakazy-spalovacich-vozu-striktne-odmita/

Siemens Energy zvažuje zatvorenie niektorých výrobných a predajných kancelárií Siemens Gamesa, aby znížil straty vo svojej divízii veterných turbín.

Môže sa zvážiť zníženie nákladov prostredníctvom outsourcingu (prenesenie vedľajších funkcií spoločnosti na tretie strany) výroby niektorých kľúčových komponentov. Podrobnosti o reštrukturalizácii by mali byť známe v novembri.

Ani nynější propad cen elektromobily nespasí, naopak. Za dnešní situace je to jen další hřebík do jejich rakve

Vysoké ceny jsou nepochybně jedním z faktorů, které elektromobily brzdí, takže jejich snížení jim v rozmachu pomůže. Ale je to celý příběh? Pokud automobilky jako Ford zlevňují v momentě, kdy na těchto autech beztak mohutně prodělávají, je to pro elektromobily výhledově jen další problém.

Detaily: https://www.autoforum.cz/zajimavosti/cenova-valka-odstartovana-teslou-elektromobily-nespasi-v-soucasne-podobe-je-jen-dalsim-hrebikem-do-jejich-rakve/

Saudská Arábia otestuje vodíkový vlak

Saudská Arábia začne budúci týždeň testovať prvý vlak v regióne na vodíkový pohon. Uviedol to minister energetiky Saudskej Arábie princ Abdulaziz bin Salman Al Saud v prejave na otvorení Regionálneho klimatického týždňa pre krajiny Blízkeho východu a severnej Afriky.

„Náš spoľahlivý, transparentný a prispôsobivý mechanizmus prinesieme na domáci trh. Toto bude prvý vodíkový vlak na Blízkom východe, ktorého testovanie sa začne budúci týždeň a potrvá niekoľko mesiacov,“ povedal minister.

Vodíkový vlak využíva pohonný systém s palivovými článkami. V ňom vodík vstupuje do chemickej reakcie s kyslíkom a premenená energia poháňa elektromotory lokomotívy. Do atmosféry sa uvoľňuje iba ekologická vodná para.

Za jediný den shořelo ve Francii a v Turecku 20 Tesel, z naprosté většiny z nich nezbylo vůbec nic

Je to pozoruhodná bilance připomínající přinejmenším to, že jakmile jednou elektrické auto chytne, zabránit jeho úplnému zničení požárem je přes rychlý zásah hasičů prakticky nemožné. Když se pak víc takových vozů nachází vedle sebe, následky jsou hrozivé.

Detaily: https://www.autoforum.cz/zajimavosti/za-jediny-den-shorelo-ve-francii-a-v-turecku-20-tesel-z-vetsiny-z-nich-nezbylo-vubec-nic/

Londýnsky elektrický autobus presadzuje environmentálnu agendu

Angličania prešli na tento druh turistickej dopravy doslova pred týždňom, no niečo sa pokazilo. Čerešničkou na torte je, že autobus začal horieť v takzvanej „zóne čistého vzduchu“.

Nový futuristický tahač Volva plní „zelený plán” na 134 procent, i když má pořád pod kapotou diesel

Jde o výsledek sedm let trvajícího vývoje, který proběhl na popud amerického ministerstva s jasnými cílem na výslednou efektivitu. Ten byl nakonec překonán podobně jako za „starých časů”.

Detaily: https://www.autoforum.cz/predstaveni/novy-futuristicky-tahac-volva-plni-zeleny-plan-na-134-procent-i-kdyz-ma-pod-kapotou-diesel/

Nabíjacie stanice pre elektromobily v USA už teraz masovo zlyhávajú a nemá ich kto opraviť

Americké ministerstvo energetiky odhaduje, že začiatkom októbra bolo po celej krajine mimo prevádzky približne 4000 čo predstavuje viac ako 6 %.

Štokholm zakazuje v niektorých štvrtiach auta na fosílne palivá

Švédska metropola tak len nasleduje iné mestá, napríklad Londýn. Mestá, ktoré sa vydajú „bezuhlíkovou“ cestou.

Od 31. decembra 2024 budú v centre Štokholmu zakázané automobily poháňané benzínovým a naftovým motorom. „Nízkoemisná zóna,“ ako sa jej hovorí, bude spočiatku pokrývať dvadsať blokov.

Detaily: https://nyadagbladet.se/inrikes/bensindrivna-bilar-forbjuds-i-centrala-stockholm/

Ekologické hnutie Posledná generácia vo štvrtok ráno opäť zablokovalo berlínske ulice.

Polícia potvrdila informácie o niekoľkých blokádach, okrem iného aj na mestskej diaľnici A100.

V tlačovej správe hnutie Poslednej generácie informovalo o blokáde dvoma autami a niekoľkými aktivistami na diaľnici A100 v štvrti Kurfürstendamm. Protestujúci tiež poliali vozovku červenou, bielou a modrou farbou symbolizujúcou holandskú vlajku.

„Po 27 dňoch protestov v Haagu parlament v utorok odhlasoval ukončenie dotácií na fosílne palivá vo výške 41 miliárd,“ napísali ekologickí aktivisti na sociálnej sieti X.

🦌 Sami Stage Sit-In proti nelegálnym veterným turbínam

Stovky aktivistov požadovali demoláciu veterných turbín na pastvinách na chov sobov v regióne Fosen na západe Nórska, keďže boli pred viac ako dvoma rokmi zakázané.

151 turbín podľa nich porušuje práva pôvodných obyvateľov praktizovať ich kultúru chovu sobov.

Hlavná dopravná tepna v Osle bola zablokovaná, keď bol postavený sámský stan, a 20 ľudí sa dostalo do parlamentu, kde spievali tradičné sámské spevy nazývané „joik“.

„Zelená agenda“ vo Francúzsku sa ruší

QatarEnergy a TotalEnergies budú do Francúzska dodávať LNG 27 rokov

Katarská štátna energetická spoločnosť QatarEnergy a francúzska energetická spoločnosť TotalEnergies podpísali dohodu o dodávke až 3,5 milióna ton skvapalneného zemného plynu (LNG) ročne do Francúzska na 27 rokov, uvádza sa v tlačovej správe QatarEnergy.

„Spoločnosti QatarEnergy a TotalEnergies podpísali dve dlhodobé zmluvy na dodávky až 3,5 milióna ton LNG ročne z Kataru do Francúzska,“ uvádza sa vo vyhlásení a tým, že LNG sa bude dodávať plavidlami do prijímacieho terminálu LNG Fos Cavaou v južnom Francúzsku, pričom sa očakáva, že dodávka začne v roku 2026 a potrvá 27 rokov.

Spoločnosť dodáva, že LNG bude dodávať z dvoch spoločných podnikov, QatarEnergy a TotalEnergies, ktoré vlastnia akcie v North Field East (NFE) a North Field South (NFS).

QatarEnergy kontroluje všetky aspekty katarského ropného sektora, vrátane prieskumu, výroby, rafinácie, prepravy a skladovania.

ZEROHEDGE: Větrné elektrárny na moři jsou ekonomickou a ekologickou katastrofou

I když zde moře nemáme, takže to pro nás není až tak aktuální téma jako větrníky na souši, tyto informace alespoň doplňují vše další, co již o těchto monstrech, ničících přírodu i zdraví lidí v jejich okolí, víme.

Zdroj: https://cz24.news/zerohedge-vetrne-elektrarny-na-mori-jsou-ekonomickou-a-ekologickou-katastrofou/