Dráčik neúprosne! Nech sa páči…

Dráčik neúprosne! Nech sa páči…

Dráčik neúprosne! Nech sa páči… 620 330 Mr Hyde

Majiteľ sietí hračkárstiev Dráčik na internetovej stránke svojho obchodu už viac, ako poldruha roka uverejňuje krátke zamyslenia na rôzne témy určené skôr rodičom, ako malým zákazníkom. Inak tomu nie je ani v aktuálnom stĺpčeku, kedy tvrdí, že v Palestíne raz musí vypuknúť vojna, vedel už ten, kto štát Izrael zakladal.

Dušan Viglaský vo svojom stĺpčeku hovorí, že svet si mal všímať napätie a nevraživosť, ktoré v tomto zemepisnom priestore desaťročia existujú. Uvažuje tiež, že takto to vyzerá, keď si niekto spraví biznis z náboženstva. A Západ sa len prizeral, aby „po výbuchu“ vyjadril zbytočnú podporu. Podľa Viglaského preto prichádza k zmene jedného systému za iný. Zatiaľ nevedno, čo to celé prinesie, no Viglaský si je istý – Božie mlyny fungujú.

Dvaja kohúti na jednom smetisku

„Dovolíš niekomu postaviť stan vo svojej záhrade a on ti postupne chce zobrať dom. Za dobrotu na žobrotu. Napätie, ktoré postupne narastalo a s ním aj vzájomná nevraživosť, by sa dali krájať nožom.  Obe strany sa na totálnu vojnu, kto z koho, dlhodobo pripravovali. Dvaja kohúti na smetisku nemajú šancu,“ píše majiteľ Dráčika, Dušan Viglaský.

Kto je bližšie k Bohu?

„Je to stret dvoch svetov, alebo dvoch náboženstiev? Akých náboženstiev? Ktoré je bližšie k Bohu? Ak si niekto spraví z náboženstva biznis, tak potom to aj tak vyzerá. Aké zbrane ťa ochránia, ak vymeníš spravodlivosť a pokoru za nespravodlivosť a nafúkanosť. Západné štáty vyjadrujú podporu. Vyziabnuté a morálne zdecimované štáty, ktorých náboženstvom sa stali peniaze a hlúposť,“ upozorňuje Viglaský s tým, že je to rovnaké ako prísť na pohreb a zosnulému vyjadriť podporu. Majiteľ Dráčika sa pýta, čo sme robili doteraz a či sme sa len prizerali v čase, keď sa ešte dalo dohodnúť. Vtedy sme boli hluchí a slepí a prizerali sme sa na každodenné bezprávie.

Babylonská veža padne

„Zrútenie západného Babylonu je na dohľad. Svet sa transformuje. Touto vojnou sa dovŕši obdobie stáročného chaosu, ktorý bol vzhľadom ku vývoju spoločnosti predpokladaný,“ myslí si majiteľ Dráčika a zároveň hľadá súvislosti veštkých konfliktov z posledného obdobia. A tvrdí, že ich je veľa.

„Vo výsledku dochádza k postupnému oslabovaniu jedného systému, ktorý nahrádza nový. Dôjde k zmenám ekonomickým, politickým aj sociálnym. Nastane aj zvýšený pohyb obyvateľov niektorých krajín. Žeby aj smerom na Ukrajinu? A ako s tým súvisí Náhorný Karabach? Uvidíme. Vzíde z tohto nové náboženstvo? Zmúdrelo už ľudstvo a poučilo sa dostatočne na základe všetkých tých krvavých vojen a utrpenia?,“ uvažuje ďalej Viglaský.

Priveľké sústo

„Zlyhali tajné služby? Nezlyhali. Keď sú príčiny na vojnu, tak vojna vypukne. Možno o všetkom vedeli, len nepočítali s tým, že sa pripravuje útok takéhoto rozsahu. Nakoniec politická situácia v Izraeli nie je ideálna, tak, ako mnoho iných záležitostí, takže vláda a tí čo stoja za ňou chceli posilniť svoju pozíciu. Rôznymi krokmi vyprovokovali tento útok, ktorý bude sústom, ktoré nezhltnú. Stiahne ich to pod vodu a spojencom dá poslednú ranu,“ Obáva sa Viglaský.

Boh je na strane spravodlivejších

„Železné srdce sa chcelo ochrániť pod železnou kopulou. Ľudia, ktorí utekali pred utrpením druhej svetovej vojny, zostali voči utrpeniu chladní? Nevzbudila vo vás súcit matka oplakávajúca zabité maloleté dieťa? Vyhnali ste ľudí z ich územia a ohradili ostnatým plotom ako psov? Podelili ste sa bratsky ako deti jedného Boha? Uvidíme,“ uzatvára Viglaský.

Roky sme sa prizerali

Príčiny podľa Petra Weisa môžeme nájsť aj v tvrdení senátora Rona Paula, že Hamas, ktorý v týchto dňoch prekvapivo postupuje na územiach „za plotom“ Gazy, je výtvorom Izraela ako protiváha lídrovi hnutia za nezávislosť Palestíny Jásirovi Arafatovi, ktorý uprednostňoval s umierneným hnutím Fatah politické riešenie konfliktu medzi Izraelom a Palestínou. Po tomto videu pochopíte základy dnešného konfliktu. A aj to, že zásada Rozdeľuj a panuj často vypáli aj do vlastných radov. Bol to nápad CIA radikalizovať moslimský svet. Nech sa páči.

Zdroj: https://www.hlavnydennik.sk/2023/10/10/dracik-neuprosne-nech-sa-paci