Taxi do EÚ platí Nemecko

Taxi do EÚ platí Nemecko

Taxi do EÚ platí Nemecko 620 330 Doktor

Takže čisto technicky vzaté, Nemecko platí prevádzačom na mori. Otvorte hranice, a pošlite ich všetkých do Berlína. Pošlite tam aj faktúru za náklady spojené s migráciou vo všetkých krajinách EÚ. Vítači z Nemecka sú si sami na vine!

Nemecko bude až do roku 2026 naďalej finančne podporovať záchranu migrantov na mori prostredníctvom NGO organizácií

Ministerstvo zahraničných vecí tak protirečí mediálnym správam o opaku. To, že prostriedky na to neboli zahrnuté do rozpočtu, bolo spôsobené technickými prekážkami.

Berlín – Nemecké ministerstvo zahraničných vecí poprelo správy médií, že nemecká spolková vláda nechce pokračovať v štátnej pomoci pre súkromných námorných záchranárov v Stredozemnom mori. „Správy médií sú nesprávne,“ povedal hovorca v sobotu na otázku tlačovej agentúry Reuters.

„Vzhľadom na technickú chybu neboli zodpovedajúce rozpočtové zdroje pôvodne explicitne odhadnuté v súčasnom návrhu rozpočtu na rok 2024.“ Už niekoľko týždňov je však v pláne to napraviť, v rámci ďalšieho rozpočtového procesu. „Na roky 2024 až 2026 je plánovaná aj podpora námornej záchrany so záväznými oprávneniami od Bundestagu. Budeme ich implementovať,“ povedal hovorca ministerstva zahraničných vecí pod vedením zelených.

Kritika federálnej pomoci pre mimovládne organizácie

Koncom roka 2022 sa rozpočtový výbor Spolkového snemu rozhodol do roku 2026 financovať mimovládne organizácie na záchranu na mori sumou osem miliónov eur. „Bild“ informoval, že kancelária ani ministerstvo zahraničných vecí nechcú pokračovať vo financovaní.

Po jasnej kritike napríklad Talianska a Rakúska federálnej pomoci mimovládnym organizáciám pôsobiacim v Stredozemnom mori kancelár Olaf Scholz v piatok zdôraznil, že financovanie nevzniklo z iniciatívy vlády, ale Bundestagu. „Žiadosť som nepredložil ja a ani vláda, ktorú zastupujem,“ zdôraznil kancelár na neformálnom summite EÚ v španielskej Granade. Predtým hovoril s talianskou premiérkou Giorgiou Meloniovou, ktorá podobne ako pred ňou Rakúsko kritizovala nemeckú pomoc mimovládnym organizáciám v Stredozemnom mori. Meloni sa sťažovala, že tých, ktorých chytili na mori, potom lode mimovládnych organizácií odviezli do Talianska. (Reuters, 7. októbra 2023)

Zdroj: https://www.derstandard.at/story/3000000190207/ausw228rtiges-amt-setzen-f246rderung-privater-seenotrettung-bis-2026-fort