Zachránime uhoľnú elektráreň – pre potreby energie továrne na batérie pre EV

Zachránime uhoľnú elektráreň – pre potreby energie továrne na batérie pre EV

Zachránime uhoľnú elektráreň – pre potreby energie továrne na batérie pre EV 620 330 Mr Hyde

Nová továreň na batérie pre elektrické vozidlá v Kansase vyžaduje toľko energie, že štát odkladá ukončenie prevádzky uhoľnej elektrárne, aby mal istotu, že zariadenie bude mať dostatok energie.

Továreň na batérie pre elektrické vozidlá Panasonic v hodnote 4 miliardy dolárov v De Soto v Kansase pomôže uspokojiť úsilie Bidenovej administratívy dostať každého do EV.

Pomôže to tiež predĺžiť životnosť uhoľnej elektrárne.

Lawrence Energy Center v Kansase je uhoľná elektráreň, ktorá predĺži svoju životnosť na napájanie nového zariadenia na batérie EV.

Primeranosť zdrojov

Spoločnosť Panasonic začala stavať minulý rok. Japonská spoločnosť mala dostať 6,8 miliardy dolárov z Inflation Reduction Act, ktorý nalieva miliardy do elektrických vozidiel a tovární na batérie ako súčasť svojho úsilia o prechod Ameriky od fosílnych palív.

Kansas City Star uvádza, že továreň bude na prevádzku potrebovať 200 až 250 megawattov elektriny. To je zhruba množstvo energie potrebné pre malé mesto.

V svedectve pre Kansas City Corporation Commission, ktorá je ekvivalentom štátu Wyoming Public Service Commission, zástupca Evergy, spoločnosti slúžiacej továrni, uviedol, že zariadenie Panasonic s rozlohou 4 milióny štvorcových stôp vytvára „krátkodobé výzvy perspektívy primeranosti zdrojov,“ uvádzajú noviny.

Výsledkom bude, že elektráreň bude naďalej spaľovať uhlie v elektrárni neďaleko Lawrence v Kansase a to odloží prechod jednotiek v elektrárni na zemný plyn.

Nie sú šťastní

A environmentalisti z toho nie sú nadšení.
Situácia odráža ignorovaný fakt o EV – ich výroba si vyžaduje obrovské množstvo energie.

Lítium-iónová batéria s hmotnosťou 15 libier pojme približne rovnaké množstvo energie ako libra ropy. Na výrobu tejto batérie je potrebných 7 000 libier kameňa a nečistôt, aby sa z nej získali minerály. Priemerná EV batéria váži okolo 1 000 libier.

Celá táto ťažba a továrenské spracovanie produkuje oveľa viac emisií oxidu uhličitého ako auto poháňané benzínom, takže elektrické vozidlá musia prejsť približne 50 000 až 60 000 míľ, kým dôjde k čistému zníženiu emisií oxidu uhličitého.

Takže, keď sa v USA stavia ďalšie továrne na zásobovanie výrobcov elektrických vozidiel, budú na rozvodnú sieť kladené vyššie požiadavky.

Rastúce uznanie

Emily Arthunová, generálna riaditeľka Americkej rady pre uhlie, bola tento týždeň vo Washingtone, D.C., hovorila s federálnymi zákonodarcami a členmi Federálnej komisie pre reguláciu energetiky.

Arthun, ktorý žije v Gillette, povedal pre Cowboy State Daily, že čoraz viac sa uznáva potreba uhlia na dodávanie energie základnej záťaže.

„Stretol som sa so senátormi a zástupcami, ktorí pochopili, že uhlie budeme potrebovať oveľa dlhšie, ako sa o tom hovorí,“ povedal Arthun.

Cieľom zákona o znižovaní inflácie je produkovať viac priemyselných odvetví zelenej energie tu v Amerike a Arthun povedal, že sa čoraz viac uznáva, že sú energeticky náročné.

„Ľudia začínajú chápať, že energetické potreby sa zvyšujú a tieto predčasné zatvárania [uhoľných elektrární] sú hrozbou,“ povedal Arthun.

Rúž prasaťu

Rep. Cyrus Western, R-Big Horn, povedal pre Cowboy State Daily, že veľa ľudí nevie o tom, ako sa vyrába energia na vytvorenie spoľahlivej siete.

„Kilowatty nepadajú len tak z neba,“ povedal.

Okrem energetického dopytu po priemyselnej kapacite v Amerike budú na sieť kladené väčšie požiadavky na nabíjanie všetkých týchto vozidiel.

„Tá elektrina musí odniekiaľ pochádzať. Nebude to pochádzať zo solárnych fariem a veterných turbín,“ povedal.

Western povedal, že obnoviteľné zdroje energie sú skvelým zdrojom „pomocnej doplnkovej energie“, ale bez solídneho základného zaťaženia na zabezpečenie spoľahlivého zásobovania energiou nefungujú. Toto sú skutočnosti, ktoré niektorí stále nechcú akceptovať.

„Táto administratíva chce dať rúž prasaťu, ale stále je to prasa,“ povedal.

Zdroj: https://cowboystatedaily.com/2023/09/22/ev-battery-factory-will-require-so-much-energy-it-needs-a-coal-plant-to-power-it/