Zaujímavosť z ostrovov

Zaujímavosť z ostrovov

Zaujímavosť z ostrovov 620 330 Doktor

Britská vláda chce zakázať žiakom nosenie mobilných telefónov

Žiaci vo Veľkej Británii už v budúcnosti nebudú môcť nosiť do školy mobilné telefóny. Konzervatívna vláda v pondelok oznámila celoštátny zákaz, aby zabránila rozptyľovaniu, vyrušovaniu a šikanovaniu.

„Jedným z najväčších problémov, ktorým dnes deti a učitelia čelia, je riešenie vplyvu smartfónov na naše školy,“ povedala ministerka školstva Gillian Keeganová na výročnom stretnutí Konzervatívnej strany v Manchestri.

Zamknuté pred začiatkom vyučovania
„Vieme, že učitelia zápasia s následkami a vieme, že potrebujú podporu,“ povedal Keegan. V Londýne hovorca vlády priznal, že zmena zákona si vyžiada čas. Preto by sa spočiatku vydávali len nové usmernenia.

O používaní mobilného telefónu doteraz rozhodovali riaditelia škôl, vo väčšine škôl musia byť mobilné telefóny pred začiatkom vyučovania uzamknuté.

Avizované už pred dvoma rokmi
Plánovaný zákaz je „nevykonateľný“ a neúčinný, kritizoval šéf učiteľského zväzu NASUWT Patrick Roach. Pomoc rodičom a učiteľom by bola dôležitejšia, keďže negatívne dôsledky používania smartfónov sa netýkajú len triedy.

Šéf združenia riaditeľov škôl NAHT Paul Whiteman upozornil na problémy pri praktickej realizácii, napríklad pri dohodách medzi deťmi a ich rodičmi.

Avizované zmeny sa týkajú len štátnych škôl. Kokonzervatiívci už pred dvoma rokmi ohlásili zákaz mobilných telefónov, no nepodnikli žiadne kroky.

Zdroj: https://orf.at/#/stories/3333279/