Progresívny sen sa mení na nočnú moru

Progresívny sen sa mení na nočnú moru

Progresívny sen sa mení na nočnú moru 620 330 Doktor

O Švédsku sme už písali: Sen všetkých progresívcov. Dnes pokračujeme.

Inkluzívna spoločnosť vítačov zo Švédska vykazuje znaky kolapsu. Vitajte v novej metastázovanej multi-kulti realite.

Bezmocnej polícii musí prísť na pomoc aj armáda

Švédsky premiér povolal policajných a armádnych náčelníkov, pretože násilie gangov prudko stúpa.

Švédsky premiér Ulf Kristersson uviedol, že sa v piatok stretne s náčelníkmi národnej armády a polície s cieľom bojovať proti narastajúcemu násiliu gangov , nakoľko krajina sa tento mesiac spamätáva z rekordného počtu obetí streľby.

„Zajtra sa stretnem s náčelníkom národnej polície a vrchným veliteľom, aby som zistil, ako môžu obranné sily pomôcť polícii v jej práci proti zločineckým gangom,“ povedal Kristersson vo štvrtok na adresu národa.


„Dúfam, že všetky strany vo švédskom parlamente sa zídu na podporu týchto silných a vzorových krokov, ktoré je potrebné prijať.“

Škandinávskym národom tento mesiac otriasol rekordný počet prestreliek v dôsledku šírenia násilností gangov z väčších mestských oblastí do menších miest, napísala agentúra Reuters.

V septembri došlo k 11 zabitiam strelnou zbraňou, čím sa stal najsmrteľnejším mesiacom od decembra 2019. Polícia uviedla, že približne 30 000 ľudí vo Švédsku je podľa tlačovej agentúry priamo zapojených do zločinu gangov, alebo je naň napojených.

V stredu zahynuli traja ľudia – dvaja muži a žena – len za 12 hodín pri incidentoch súvisiacich s násilím gangov neďaleko švédskeho hlavného mesta Štokholmu, uviedla švédska polícia pre CNN.

Hrubé násilie zasiahlo deti a nevinných ľudí, dodal Kristersson.

„Nemôžem dostatočne zdôrazniť, aká vážna je situácia. Švédsko nikdy nič podobné nezažilo, žiadna iná krajina v Európe nič podobné nezažila,“ povedal švédsky premiér.

„Budeme poľovať na gangy a porazíme ich. Dostaneme ich pred súd. Ak sú švédskymi občanmi, budú na dlhý čas zavretí vo väzení a ak sú cudzincami, budú  vyhostení.

Zdroj: https://edition.cnn.com/2023/09/29/europe/sweden-gang-violence-killings-police-army-intl/index.html