Bojkotujte Braun

Bojkotujte Braun

Bojkotujte Braun 620 330 Doktor

Čas na bojkot firmy Braun.

Spoločnosť Braun ktorá vyrába holiace strojčeky, sa dostala pod paľbu za to, že v reklamnej kampani predstavila trans modelku využívajúcu jej produkty.

V reklame na hybridné zastrihávače Braun Series X je možné vidieť trans – muža, t.j. ženu bez košele s jazvami po mastektómii, ktorá používa tento produkt, čo spôsobilo, že mnohí diváci sa vyjadrili proti spoločnosti. V čase publikovania tohto článku bolo možné obrázok vidieť na jeho webovej stránke v spodnej časti stránky.

Viacerí používatelia sa pobúrene vyjadrili proti spoločnosti na platforme sociálnych médií X (predtým Twitter ) a vyzvali na masový bojkot značky, podobne ako sa to stalo v prípade Bud Light.

Braun, dcérska spoločnosť Procter & Gamble, pre Newsweek povedala: „Toto je jeden zo stoviek obrázkov na našej stránke zobrazujúci ľudí, ktorí používajú naše produkty – pričom všetky odrážajú spotrebiteľov, ktorým slúžime“.

Braun tiež pre Newsweek povedal, že obrázok je starý dva roky.

Hovorca spoločnosti Procter & Gamble pre Newsweek povedal : „Naše videá a statické obrázky, ktoré zobrazujú naše produkty používané na viacerých platformách, bežne obnovujeme a obmieňame – ako sme to urobili s materiálmi série X v roku 2021“.

Vyjadril sa aj Chris Elston , známy ako Billboard Chris, aktivista, ktorý hovorí: „Cestujem po svete, aby som odhalil rodovú ideológiu a prečo nemožno súhlasiť s medicínskou tranzíciou detí“.

Povedal: „Braun teraz oslavuje kult mrzačenia pohlavia“.
Konzervatívna osobnosť Ian Miles Cheong napísal: „Braun sa vydal cestou Gillette a Bud Light“.

Nespokojný používateľ sociálnych médií sa vyjadril: „@Braun Dámy a páni, ukážte, prosím, VŠETKÝM mužom vo svojom živote túto reklamu. Braun si zjavne myslí, že žena s mastektómiou je v skutočnosti muž. Doprajme im ošetrenie na štýl Bud Light. Prosím používajte #boycottbraun“.

Ďalší zdieľal: „Zdá sa, že Braun hovorí Bud Lightovi, aby podržal pivo“. Toto vyhlásenie zopakoval ďalší používateľ aplikácie, ktorý povedal: „@Gillette @ProcterGamble @Braun Čas na bojkot v štýle Bud Light“.

Viacerí používatelia sociálnych médií žiadali, aby bol Braun pridaný do „zoznamu“ spoločností, ktoré majú byť ignorované.

Britská televízna moderátorka Julia Hartley-Brewer varovala, že spoločnosť kvôli tomu stratí tržby.

Obhajca reklamy odpovedal na jej komentár a povedal:

„Trans muži sa holia. Braun predáva produkty na holenie. Prečo to pobúrenie? Netvárme sa, že to má niečo spoločné s jazvami po mastektómii. Je to 100% o začlenení trans ľudí do verejného priestoru a ten je 100% transfóbny“.

Trans novinárka a obhajkyňa India Willoughby sa pripojila:

„Ignorujte blbcov kritických k gender filozofii, alebo XL útočné psy – nie je nič zlé na používaní trans ľudí v reklamách, jazvách a všetkom, čo majú Braun a Costa“.

„Bojkot v štýle Bud Light“ súvisí s kampaňou, ktorej Bud Light a jeho materská spoločnosť Anheuser-Busch čelili, keď sa spojili s transgender influencerom Dylanom Mulvaneym.

Viaceré významné osobnosti podporili konzervatívny bojkot Bud Light v apríli, pričom Mulvaney sa stal obeťou online šikanovania a obťažovania.

Mulvaney minulý rok zverejnil video, ktoré ukazuje, že Bud Light mu poslal personalizovanú plechovku s jeho tvárou, pri príležitosti 365 dní, keď bol dievčaťom. Videoséria Mulvaney’s Day 365 of Girlhood zaznamenala virálny úspech a zmapovala jeho prvý rok prechodu.

Celebrity vrátane Kida Rocka, country speváka Travisa Tritta, speváka Johna Richa, novinárky Megyn Kelly a Caitlyn Jenner sa vyjadrili v prospech bojkotu značky.

Zdroj: https://www.newsweek.com/braun-trans-model-razor-ad-backlash-bud-light-boycott-1828711