Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím XVI.

Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím XVI.

Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím XVI. 620 330 Mr Hyde

Prinášame Vám zbierku ďalších článkov a komentárov k elektro green debilite. Niekedy má človek pocit, že sa ľudia umúdria ale následne to zasa „zabije“ nejaký ďalší hlúpy nápad spojený s touto problematikou.

Šéf Toyoty na Slovensku vysvetľuje, prečo až tak neveria iba elektromobilom a kedy dodajú na trh relatívne lacný model

Veríme nielen batériám, ale aj vodíku či syntetickým palivám, hovorí šéf slovenského zastúpenia najväčšej svetovej automobilky Toyota Milan Kočka. Ako sa na čínsku konkurenciu lacných elektromobilov pozerá japonská automobilka Toyota? A ako ďaleko je s vodíkovou technológiou a kedy predstaví prvý cenovo príťažlivý elektromobil pre nižšiu alebo strednú triedu?

Detaily: https://ekonomika.pravda.sk/firmy-a-trhy/clanok/681615-sef-toyoty-na-slovensku-verime-aj-vodiku-a-syntetickym-palivam-elektromobilom-sa-robi-vacsie-pr-ako-si-zasluzia/

Skutečné koloběžky čukudu, aneb vítej zelená budoucnosti!

Koloběžky čukudu (Chukudu) byly vynalezeny ve východním Kongu v 70. letech 20. století a velmi se rozšířily. Čukudu je obrovská koloběžka vyrobená ze dřeva a používá se především k přepravě zboží.

Čukudu je vybavena brzdou na zadním kole v podobě kusu gumy, který lze stlačit nohou, ložisky ze starých automobilů, nákoleníky z žabek (vietnamek) a vulkanizovanou gumou z pneumatik připevněných k ráfkům kol.

Nosnost čukudu dosahuje 700 kg.

Ekologické, praktické, gut! Tady to je – zelená budoucnost Evropy, skutečný ekologický dopravní prostředek z přírodních materiálů.

Co na to říkáte, Ilone Musku a Evropská unie? Jak tomu budeme říkat tady u nás?

Jak to vypadá, v Africe se rozbují vozidla na benzínové a naftové i elektrické motory a u nás na lidskou sílu … a nemusí to trvat tak dlouho.

Solárne panely odchádzajú prekvapujúco rýchlo a záruky nefungujú, hovorí expert

Solárny boom môže za pár rokov priniesť majiteľom fotovoltaických elektrární nepríjemné prekvapenie. Životnosť solárnych panelov totiž môže byť oveľa kratšia, než koľko výrobcovia udávajú. V rozhovore pre iDNES.cz na predčasné poruchy elektrárni upozorňuje šéf spoločnosti Solarmonitoring Václav Beránek.

Detaily: https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/zivotnost-solarni-panely-fotovoltaika-solarmonitoring-vaclav-beranek.A230918_161945_ekonomika_ven

První německá firma se otevřeně postavila proti nařizování elektromobilů, podává žalobu, aby EU zastavila

Bylo zřejmě jen otázkou času, než někomu s tímto nesmyslem dojde trpělivost a obrátí se proti němu všemi myslitelnými prostředky. Lühmann Group v podstatě jen bez uzardění křičí, že císař je nahý, nic jiného.

Detaily: https://www.autoforum.cz/predstaveni/prvni-nemecka-firma-se-otevrene-postavila-proti-narizovani-elektromobilu-podava-zalobu-aby-toho-eu-nechala/

Ešte stále si chcete kúpiť elektrické auto?

Elektromobily Toyoty skoro nikdo nechce, zdaleka neplní ani své skromné cíle. Vadí to ale někomu?

Fakt, že se někdo Japoncům v tomto ohledu skoro vysmívá, nás samotné nutí k pousmání. Toyota se do elektromobility nežene, protože vidí, že přirozený zájem o ni je minimální. A tak si nestanoví bůhvíjak ambiciózní cíle a netrápí se ani tím, že je neplní.

Detaily: https://www.autoforum.cz/predstaveni/elektromobily-toyoty-skoro-nikdo-nechce-zdaleka-neplni-ani-sve-skromne-cile-vadi-to-nekomu/

Nezdar aktivistov pri slávnom maratóne: Prilepiť sa nestihli, policajti sa s nimi nemaznali

Krátko pred začiatkom maratónu sa na trasu pretekov v centre nemeckej metropoly cez zábrany podarilo dostať ôsmim ľuďom, ktorí sa hlásia ku klimatickému hnutiu. Na ceste rozliali oranžovú farbu. Policajti však zasiahli skôr než sa podarilo protestujúcim prilepiť sa k vozovke. Samotné preteky protestná akcia nijako nenarušila.

Detaily: Nezdar aktivistů při slavném maratonu: Přilepit se nestihli, policisté se s nimi nemazlili – CNN Prima NEWS (iprima.cz)

Snahy o umravňování řidičů pomocí nesmyslných překážek na silnicích dosáhly ve Francii nového dna

Tohle chce hodně chorý mozek a můžeme se jen modlit, aby to dříve někoho nezabilo, než se přijde na to, že je to úplně k ničemu. Po fyzických překážkách přišli ve Francii s matoucími čárami na silnicích.

Detaily: https://www.autoforum.cz/zivot-ridice/snahy-o-umravnovani-ridicu-s-pomoci-nesmyslnych-prekazek-na-silnicich-dosahlo-ve-francii-noveho-dna/

Americký vedec potvrdzuje, že ani dvojnásobné zvýšenie CO2 by takmer nemalo vplyv na teplotu

Zatiaľ čo skorumpovaní rádoví „vedci“ v záujme získania tučných grantov a dotácií už prešli od vedy ku globalistickej propagande, ktorá má ľudstvo presvedčiť o tom, že ním produkovaný CO2 spôsobí klimatickú katastrofu, nájdu sa okrem toho aj skutoční vedci, ktorí aj za cenu dehonestácie a straty dotácií poukazujú na tieto systémom šírené klamstvá.

Treba si uvedomiť, že tvrdenie o CO2 produkovanom ľudskou činnosťou je najväčším podvodom v dejinách ľudstva, pretože je na ňom založená celá politika tzv. Green dealu.

Detaily: https://wattsupwiththat.com/2023/09/21/will-happer-speech-brisbane-climate-physics-in-understandable-bites/

Zákazy dieselů v Německu se dál hroutí, politici nyní velkolepě ruší to, co nedávno triumfálně zavedli

Od počátku absurdní myšlenka, že za zhoršenou kvalitu ovzduší v německých metropolích mohou dieselová auta, nikdy nemohla obstát pod tíhou argumentů, přesto zákazy přišly. Teď jsou rušeny a rušeny dál budou, byť Brusel se snaží o opak.

Detaily: https://www.autoforum.cz/zivot-ridice/zakazy-dieselu-v-nemecku-se-dal-hrouti-politici-nyni-velkolepe-odvolavaji-to-co-nedavno-triumfalne-zavedli/

Krajina, kde pracuje mnoho Slovákov, posúva zákaz klasických áut. Odmieta diktát spotrebiteľom

Zmena plánov v Spojenom kráľovstve – zákaz klasických áut bude oneskorený. Veľká Británia chcela pôvodne zakázať spaľovacie motory v nových autách už od roku 2030. Napokon sa však tamojšia vláda nedávno rozhodla termín posunúť o celých 5 rokov neskôr, teda na rok 2035.

Detaily: Krajina, kde pracuje mnoho Slovákov, posúva zákaz klasických áut. Odmieta diktát spotrebiteľom – TopSpeed.sk

Britové po testu odmítají doporučit koupi Škody Kodiaq RS, přechod na benzin ji spíš dorazil, ne spasil

Kodiaq RS byl od počátku rozpačitý model, už způsob jeho vzniku působil jako z nouze ctnost. Přechod na benzinový pohon byl něčím podobným, nakonec tedy není divu, že auto neohromuje nikoho, ani jinak škodovkám nakloněné Brity.

Detaily: https://www.autoforum.cz/zajimavosti/britove-po-testu-nedoporucuji-koupi-skody-kodiaq-rs-prechod-na-benzin-ji-spis-dorazil-nikoli-spasil/

Miernejšia emisná norma Euro 7 je schválená. Ministri EÚ odhlasovali i voľnejší časový rámec

Ministri štátov Európskej únie sa dnes (25. septembra) zhodli pri hlasovaní na prepracovanej podobe Euro 7. Chystaná nová emisná norma má byť výrazne miernejšia v porovnaní s pôvodne navrhovanou verziou, ktorá podľa mnohých automobiliek i politikov hrozila tým, že v podstate zlikviduje malé autá poháňané spaľovacími motormi – teda v súčasnosti najdostupnejšie vozidlá.

Detaily: https://www.topspeed.sk/novinky/miernejsia-emisna-norma-euro-7-je-schvalena-ministri-eu-odhlasovali-i-volnejsi-casovy-ramec/23832