To čo každý tušil, a niektorí aj vedeli

To čo každý tušil, a niektorí aj vedeli

To čo každý tušil, a niektorí aj vedeli 620 330 Doktor

CIA sa pokúsila podplatiť  analytikov,  aby ‘pochovali’ zistenia o tom, že únik z laboratória COVID je pravdepodobný tvrdí whistleblower.

Ústredná spravodajská služba /CIA/ ponúkla, že vyplatí analytikov, aby ‘pochovali’ ich zistenia, že COVID-19 s najväčšou pravdepodobnosťou unikol z laboratória v čínskom Wu-chane, tvrdí nové svedectvo whistleblowera v Kongrese.

Vysoký dôstojník CIA povedal predsedom Snemovne reprezentantov, že jeho agentúra sa pokúsila podplatiť šesť analytikov, ktorí zistili, že SARS-CoV-2 pravdepodobne pochádza z laboratória vo Wu-chane, tak aby vypovedali, že vírus preskočil zo zvierat na ľudí, stojí v liste odoslanom v utorok riaditeľovi CIA Williamovi Burnsovi.

Riaditeľ CIA William Burns

Predseda vybraného podvýboru pre pandémiu koronavírusov Brad Wenstrup (R-Ohio) a predseda stáleho výberového výboru pre spravodajstvo Mike Turner (R-Ohio) si do 26. septembra vyžiadali všetky dokumenty, komunikáciu a informácie o platbách od tímu CIA pre skúmanie ochorenia COVID.

„Podľa informátora sa na konci preskúmania šesť zo siedmich členov tímu domnievalo, že spravodajské informácie a veda sú dostatočne jasné na to, aby bolo možné s nízkou mierou spoľahlivosti konštatovať, že COVID-19 pochádza z laboratória v čínskom Wu-chane. napísali predsedovia panelov.

Wuhanské laboratórium

„Siedmy člen tímu, ktorý bol zhodou okolností aj najvyšší, bol jediným dôstojníkom, ktorý veril, že COVID-19 pochádza z živočícha.

„Informátor ďalej tvrdí, že za účelom šírenia naratívu neistoty pôvodu vírusu, ostatným šiestim členom bol poskytnutý významný peňažný stimul na zmenu ich pozície,“ uviedli s tým, že analytici boli „skúsení dôstojníci s významnými vedeckými znalosťami“.

Wenstrup a Turner tiež požiadali o dokumenty a komunikáciu medzi CIA a inými federálnymi agentúrami, vrátane ministerstva zahraničia, FBI, ministerstva zdravotníctva a sociálnych služieb a ministerstva energetiky.

V samostatnom liste vedúci výborov Snemovne reprezentantov identifikovali bývalého prevádzkového riaditeľa CIA Andrewa Makridisa, ktorý „hral ústrednú úlohu“ vo vyšetrovaní COVID a požiadali ho, aby sa zúčastnil rozhovoru.

Operačný riaditeľ CIA Andrew Makridis

CIA ani Makridis zatiaľ nereagovali na žiadosť o vyjadrenie.

FBI bola prvou americkou spravodajskou agentúrou, ktorá dospela k záveru, že pandémia COVID-19 s najväčšou pravdepodobnosťou pochádza z úniku z laboratória. Vo februári ministerstvo energetiky tiež dospelo k záveru, že únik z laboratória je pravdepodobný na základe nových informácií.

Americká spravodajská komunita v júni odtajnila svoju 10-stranovú správu o pôvode COVID, ktorá zistila, že „obavy biologickej bezpečnosti“ a „genetické inžinierstvo“ prebieha vo Virologickom inštitúte vo Wu-chane, ale väčšina jej „agentúr hodnotí, že SARS-CoV-2 bol nie sú geneticky upravené.“

Niekoľko vedcov z laboratória vo Wu-chane tiež ochorelo na jeseň roku 2019 so symptómami „v súlade s, ale nie diagnostickými, COVID-19,“ uvádza sa v správe.

CIA a jedna ďalšia spravodajská agentúra „nie sú stále schopné určiť presný pôvod pandémie COVID-19, pretože obe hypotézy sa spoliehajú na významné predpoklady alebo čelia problémom s protichodnými správami,“ uvádza sa.

Niektorí bývalí predstavitelia amerických spravodajských služieb však s týmto hodnotením nesúhlasia. V apríli bývalý riaditeľ národnej spravodajskej služby /NSA/ John Ratcliffe povedal Kongresu, že takzvaná „teória úniku z laboratórií“ je „jediným“ dôveryhodným vysvetlením pandémie, ktorá si odvtedy vyžiadala životy takmer 7 miliónov ľudí na celom svete. Svetová zdravotnícka organizácia.

„Na základe informácií, ktoré mám, ako osoby s rovnakým prístupom, ako ktokoľvek iný k spravodajským informáciám našej vlády… som toho názoru, že únik z laboratória je jediným vysvetlením, ktoré je dôveryhodne podložené našou inteligenciou, vedou a zdravým rozumom,“ povedal Ratcliffe v Snemovni reprezentantov. Na vypočutí vyberte podvýbor pre pandémiu koronavírusu.

„Ak by sme správy od tajných služieb a dôkazy podporujúce únik z laboratória, a správy a dôkazmi poukazujúcimi na prirodzený pôvod alebo teóriu „preskočenia“ na človeka položili vedľa seba, strana knihy o úniku z laboratória by bola dlhá, presvedčivá, dokonca ohromujúca – zatiaľ čo tá strana s prírodným pôvodom by bola byť takmer prázdna a chabá,“ dodal Ratcliffe, bývalý texaský republikánsky kongresman, ktorý pôsobil ako druhý a posledný riaditeľ národnej spravodajskej služby prezidenta Donalda Trumpa.

Makridis ako bývalý úradník číslo tri v CIA počas pandémie koordinoval reakciu svojej agentúry na COVID pred odchodom do dôchodku v roku 2022.

Teraz pôsobí ako hlavný poradca v Beacon Global Strategies.

Strategická poradenská firma na svojej webovej stránke tiež uvádza, že strávil „viac ako desať rokov v riaditeľstve spravodajstva a potom vedením technickej analýzy ruských, čínskych, iránskych a severokórejských strategických zbraní a vesmírnych spôsobilostí“.

Zdroj: https://nypost.com/2023/09/12/cia-tried-to-pay-off-analysts-to-bury-covid-lab-leak-findings-whistleblower/