Junk food alebo kvalitný produkt?

Junk food alebo kvalitný produkt?

Junk food alebo kvalitný produkt? 620 330 Doktor

To je to, čo McDonald’s „Chicken McNuggets“ skutočne obsahuje.

Žiadne kuracie? Áno, „Kura“ od giganta rýchleho občerstvenia McDonald’s pozostáva z kuracieho mäsa – ale nielen.

Z čoho je mäso v McDonald’s skutočne vyrobené? Otázka, o ktorej sa vždy búrlivo diskutuje. Bývalý zamestnanec PR manažmentu gigantu rýchleho občerstvenia v Nemecku poskytol odpoveď v dokumentárnom seriáli „ ZDFzeit “. Preto sa o zložení obľúbeného McNugets“ hovorí ako o marketingovom triku.
Špeciálna vec na Chicken McNuggets je to, z čoho sú vyrobené, pretože sú vyrobené s kuracím mäsom a nie z kuracieho mäsa,“ povedala dáma. „Drahé kuracie mäso alebo lacné plnivá? Samozrejme, McDonalds sa spolieha na lacné plnivá, pretože tak môžu zvýšiť zisk na Chicken McNugget .“

Iba polovica mäsa

Podľa správy obľúbené „Kuracie nugety“ a  „Chickenburger“ sú zložené len zo 46 percent z kuracieho mäsa a celého radu ďalších ingrediencií.
Platí to aj pre Rakúsko? “ McDonald’s a zaslal jasnú odpoveď: „Naše nugety sú vyrobené z mäsa z kuracích pŕs. Chicken Value Patties – napríklad pre McChicken Burger – sú vyrobené z mäsa z kuracieho stehienka. Oba produkty prechádzajú procesom zahrievania, sú obaľované a predsmažené, a preto sa obaľuje „Aj absorbujú rastlinný olej . Potom sa okamžite zmrazia, aby sa zachovali.“

Dlhý zoznam ingrediencií

Takto je to raz a navždy jasné: McDonalds „Chicken“ je kuracie mäso, a aj v Rakúsku je to o niečo viac. „Value Patties okrem kuracieho mäsa obsahujú aj pšeničnú múku, vodu, rastlinné oleje, škrob, pšeničnú krupicu, soľ, pšeničný lepok, korenie, kvasnicový extrakt, modifikovaný škrob a dextrózu. Toto zloženie zodpovedá výrobkom na nemeckom trhu.“ ,“ uviedol v reakcii McDonald’s – hovorca spoločnosti Wilhelm Baldia. Netreba však zabúdať, že aj trojobal obsahuje aj iné ingrediencie.

Zdroj: https://www.heute.at/s/life-genuss-das-steckt-wirklich-in-mcdonalds-chicken-nuggets-100291207