Progresívne a humánne – ak sa nepodarí, pomôžeme si inak

Progresívne a humánne – ak sa nepodarí, pomôžeme si inak

Progresívne a humánne – ak sa nepodarí, pomôžeme si inak 620 330 Doktor

Lekári použili vankúš na „eutanáziu“ smrteľne chorej ženy v Belgicku.

Vážne chorej Belgičanke, ktorá trpela nevyliečiteľnou chorobou, údajne pomohli ukončiť jej život pomocou vankúša, pretože predtým podané smrteľné lieky nedosiahli zamýšľaný výsledok. Informáciu zverejnili belgické médiá.

Podľa správ Sud Info a RTL sa v marci 2022 36-ročná žena s bydliskom v oblasti Oupeye v Liege rozhodla podstúpiť eutanáziu kvôli zhoršujúcemu sa zdravotnému stavu spôsobenému rakovinou v terminálnom štádiu.

Eutanázia, právna prax v Belgicku, zahŕňala lekára a dve zdravotné sestry, ktorí navštívili dom ženy, kde žila s manželom a malou dcérou. Aby neboli svedkami odchodu milovaného člena rodiny, príbuzní ženy opustili priestory.

Proces však neprebiehal podľa plánu. Podaná kombinácia liekov spočiatku nepriniesla požadovaný výsledok, čo viedlo lekára k tomu, že sa uchýlil k tomu, že na ukončenie života ženy použil vankúš. Následná pitva odhalila náznaky udusenia, ako uvádza 7sur7.

Belgický politik a lekár Jacques Brotchi vyjadril svoj názor na túto záležitosť a uviedol: „To, čo sa stalo, nie je eutanázia. Takáto definícia tejto hroznej situácie znižuje význam eutanázie, ktorá má poskytnúť bezbolestné ukončenie utrpenia človeka.“

Od roku 2023 je eutanázia legálna vo viacerých krajinách EÚ vrátane Belgicka, Luxemburska, Holandska a Španielska. V súčasnosti je v procese regulácie v Portugalsku.

Zdroj: https://www.firstpost.com/world/doctor-uses-pillow-to-euthanise-terminally-ill-woman-in-belgium-13097272.html