Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím XI.

Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím XI.

Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím XI. 620 330 Mr Hyde

Ten čas letí. Počtom článkov sme sa prehupli cez 100vku. Máme tu už jedenáste pokračovanie seriálu o green elektro bláznovstve. Začneme u človeka, o ktorom sa vraví, že má vo svete naozaj silný vplyv.

Bill Gates financuje veľmi bizarný projekt, ktorý má údajne prispieť v boji proti „klimatickým zmenám“

Jeden z hlavných iniciátorov klimatického podvodu Bill Gates financuje projekt výrubu a pochovávania stromov. Cieľ: bojovať proti zmene klímy. Áno, naozaj to myslí vážne.

Kodama Systems dostane 6,6 milióna dolárov od Gatesovej spoločnosti Breakthrough Energy na vyrúbanie 28 miliónov akrov lesa na západe USA v budúcom desaťročí. Zo stromov sa vyrába viac ako miliarda ton biomasy.

Detaily: https://www.forbes.com/sites/christopherhelman/2023/07/28/chop-down-forests-to-save-the-planet-maybe-not-as-crazy-as-it-sounds/

Mercedes A skončí bez nástupcu, potvrdila automobilka, aj keď sa predáva lepšie ako všetky jej elektromobily dohromady

Cirkus Mercedes sa znovu otvára a aj dnes pre vás má nový nášup smiešnych krokov, nad ktorými zostáva rozum stáť. Platiť vstupné nemusíte, baví nás zadarmo, len na konci každého predstavenia zostane trochu horkosti v ústach.

Detaily: https://www.autoforum.cz/predstaveni/mercedes-a-skonci-bez-nastupce-potvrdila-automobilka-i-kdyz-se-prodava-lepe-nez-vsechny-jeji-elektromobily-dohromady/

Filip Turek vs Arne Springorum

Dovoz elektriny do Nemecka dosiahol nový rekord, keďže ukončenie využívania jadrovej energie zvyšuje výrobné náklady

Napriek zatvoreniu jadrových elektrární s cieľom zamerať sa na výrobu energie z obnoviteľných zdrojov bola viac ako pätina dovezenej elektriny minulý mesiac vyrobená z jadrovej energie.

Nemecko dováža viac elektrickej energie ako kedykoľvek predtým, keď podľa Spolkovej agentúry pre sieťové technológie nakúpilo v auguste rekordných 6 505 gigawatthodín zo zahraničia.

Detaily: https://rmx.news/germany/german-electricity-imports-hit-new-record-as-nuclear-phase-out-increases-production-cost/

Šéf Škody upresnil plány značky pre nasledujúce roky, sľubuje v podstate len predražené nezmysly

Je ťažké v súčasných zámeroch Škody vidieť čokoľvek, čo by si mohlo tykať so slovami „Simply Clever”. A nasledujúce roky to asi nezmení, škodovka počíta ako s menším súrodencom „športového“ Enyaqu, tak s nástupcom Fabie, ktorý toho drahšie ponúkne menej ako súčasná Octavia.

Detaily: https://www.autoforum.cz/predstaveni/sef-skody-upresnil-plany-znacky-pro-nasledujici-leta-slibuje-v-podstate-jen-predrazene-nesmysly/

Veterné a solárne parky pustošia španielsky vidiek

Nový krátky dokumentárny film odhaľuje nedostatok demokratického procesu a nepriaznivé sociálne a environmentálne dôsledky masového budovania solárnych a veterných parkov v Španielsku.

Dokument La Ruta de La Placa sa objavil na YouTube koncom augusta a jeho poslaním je vyvolať “informovanú a vedomú diskusiu o potrebe spravodlivej a rešpektujúcej energetickej transformácie s vidieckym obyvateľstvom a vyhnúť sa neúmyselným nebezpečenstvám, ktoré so sebou prinášajú makroprojekty obnoviteľných zdrojov energie”.

Detaily: https://europeanconservative.com/articles/news/a-disaster-wind-and-solar-parks-wreak-havoc-on-spanish-countryside/

Najnovšia Tesla je diesel, absurdnejšiu komédiu by ste nevymysleli

Tesla sa vyjadruje, ako sa zasadzuje o elektrifikáciu sveta na všetkých frontoch, keď ale prišlo na obsluhu jej fabriky s pomocou vlakového spoja, voľba padla na diesel. Že by to tak bolo lacnejšie a flexibilnejšie?

Detaily: https://www.autoforum.cz/predstaveni/nejnovejsi-tesla-je-diesel-absurdnejsi-komedii-byste-urcite-nevymysleli/

Poľsko chce zrušiť zákaz spaľovacích motorov. Na politiku EÚ podali žalobu

Uhlíkové clo a zákaz spaľovacích motorov od roku 2030, ktoré nedávno odsúhlasili členské štáty, neboli podľa Poľska riadne posúdené. Ich schválenie prekročilo právomoci Bruselu a ohrozuje poľskú ekonomiku, tvrdí Varšava. V žalobe podanej na Európsky súdny dvor sa Poľsko snaží zrušiť zákaz spaľovacích motorov.

Detaily: https://www.topspeed.sk/novinky/polsko-chce-zrusit-zakaz-spalovacich-motorov-na-politiku-eu-podali-zalobu/23706

6-tisíc eur na nový elektromobil? Analytici odporúčajú, aby sa nové autá poriadne zadotovali

Doterajšia podpora prechodu na bezemisné vozidlá na Slovensku nepostačuje. Konštatujú to štátni analytici z Inštitútu environmentálnej politiky (IEP). Ako pritom zdôrazňujú, jedným z najviac využívaných opatrení, ktoré môžu urýchliť nástup elektromobility, sú priame dotácie na nákup elektromobilov.

Detaily: https://ekonomika.pravda.sk/ludia/clanok/680179-6-tisic-eur-na-novy-elektromobil-analytici-odporucaju-aby-sa-nove-auta-poriadne-zadotovali

Ja som antiklíma. Vyhlásil muž a vylepil facku aktivistovi

Stalo sa tak na akcii hnutia Posledná generácia (Letzte Generation) v nemeckom Mníchove, kde znova blokovali dopravu a niektorí účastníci sa prilepili na cestu.

Extrémistická a hlasná menšina sa snaží šikanovať umiernenú a pokojnú väčšinu