Dozrel čas na bojkot médií hlavného prúdu

Dozrel čas na bojkot médií hlavného prúdu

Dozrel čas na bojkot médií hlavného prúdu 620 330 Mr Hyde

Prinášame Vám komentár Eduarda Chmelára v plnom znení.

Dnešný horúci letný deň som strávil pri vode, takže som nevidel všetky politické diskusie, ale tie úryvky, ktoré sa ku mne dostali a doterajšie bohaté skúsenosti mi úplne postačujú na to, aby som vyhlásil nasledovné:

Navrhujem celej demokratickej opozícii, aby až do parlamentných volieb bojkotovala všetky aktivistické médiá hlavného prúdu. Úprimne, nechápem, prečo sa Smer-SSD zameral len na bojkot TV Markíza, keďže ostatné mainstreamové médiá vykazujú minimálne rovnakú, ak nie väčšiu mieru až škandalóznej neobjektívnosti a neprofesionality.

Opoziční politici by sa nemali tohto kroku báť. To, že úspešný politik stále potrebuje tradičné médiá, je mýtus. To médiá potrebujú úspešných politikov, pretože na ich sledovanosti zarábajú.

Nie, opozícia naozaj nemusí znášať demagogickú až ponižujúcu zaujatosť Ilieva, Dírera, Dibákovej, Makaru, Závodského či Kovačiča. Šikovný politik si svoje publikum v dnešnej dobe nájde, iba neschopný sa potrebuje zviditeľňovať v klasických televíziách.

Sám som toho najlepším dôkazom, že moja popularita výrazne stúpla paradoxne po tom, čo som dostal v mainstreame stopku.

To, čo predvádzajú spomínaní moderátori, je za hranicou všetkých noriem profesionálnej etiky.

Keď šéfka spravodajstva RTVS Anna Sámelová po nástupe do funkcie vyhlásila, že novinár nemusí byť objektívny, zbúrala tým na jednej strane základné pravidlá klasického žurnalizmu, no na druhej strane iba opísala stav, ktorý už v slovenských médiách dlhodobo fungoval.

Nikto nie je povinný trpieť neprofesionálne správanie novinárov.

Naopak, keď vidíme, ako neprípustne zasahuje do volieb polícia, vláda, prezidentka a médiá, musíme skonštatovať, že tieto voľby ešte môžu byť slobodné, no už nemôžu byť férové.

Poukazujúc na tento rozpor s medzinárodnými normami by mala opozícia zvážiť prizvanie pozorovateľov OBSE, ktorých úlohou by malo byť dozerať na čistotu volebného procesu. S takýmito vecami sa nehazarduje.

Zdroj: Eduard Chmelár | Facebook