Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím IV.

Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím IV.

Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím IV. 620 330 Mr Hyde

Pokračujeme štvrtou časťou seriálu o nezmyselnom green-elektro bláznovstve. Naposledy to bol tento článok: Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím III. Znova je článok čisto faktografický. Tak príjemne čítanie.

Biely dom chce blokovať slnko, aby „bojoval proti klimatickým zmenám“

Blokovanie slnečných lúčov spomaľuje globálne otepľovanie, podľa výskumnej práce Bieleho domu:

„Modifikácia slnečného žiarenia umožní lepšie informované rozhodnutia o potenciálnych rizikách a prínosoch ako súčasť klimatickej politiky spolu so základnými prvkami znižovania emisií skleníkových plynov…“

Na východě Německa se začne stavět monstrózní solární elektrárna, zničí kvůli ní 370 hektarů lesa

Letos na jaře Němci odstavili poslední jadernou elektrárnu a nyní se zřejmě snaží zemi přeměnit na jednu velkou elektrárnu plnou solárních panelů a větrníků.

Detaily: https://necenzurovanapravda.cz/2023/08/na-vychode-nemecka-se-zacne-stavet-monstrozni-solarni-elektrarna-znici-kvuli-ni-370-hektaru-lesa/

V USA zavádza terapeuta pre ľudí, ktorí trpia klimatickou úzkosťou

V USA pod vedením Bidenovej administratívy je klimatická panika na rovnakej úrovni ako v EÚ. Teda zavádza sa tam politika green dealu a mainstreamové médiá sú plné klimatickej paniky a podľa vzoru šéfa OSN dokonca až klimatického varu.

Niet teda divu, že sa medzi Američanmi nájdu aj jedinci, ktorí teraz bezhranične veria tomu, že naša planéta je vo vare a hrozí nám šialená apokalypsa, pokiaľ sa okamžite nevzdáme fosílnych palív, prdiacich kráv a polovice populácie.

Japonsko je na poli elektromobility k smíchu. Nový „plán“ to jen potvrzuje

Velké množství veřejných nabíjecích stanic pro elektromobily nacházejících se na Japonském souostroví poskytuje řidičům opravdu nízký výkon. Japonsko se tak chystá na modernizaci celé infrastruktury, aby držela krok se světem, který vidí budoucnost právě v elektromobilitě. Jaký mají Japonci plán?

Japonci modernizují veřejné nabíjecí stanice

Podle informací deníku Nikkei plánuje japonské ministerstvo hospodářství, obchodu a průmyslu stanovit nové požadavky na rychlonabíjecí infrastrukturu. Ta stávající Japoncům totiž přestává stačit. Zatímco prodeje elektromobilů v zemi stále stoupají, počet a výkon nabíjecích stanic už tolik ne.

Detaily: Japonsko je na poli elektromobility k smíchu. Nový „plán“ to jen potvrzuje (elektrickevozy.cz)

Zaměstnanci Audi přišli o svá služební auta, na „elektrickou revoluci” už musí šetřit i oni

Pokud vás láká práce v automobilovém průmyslu kvůli své blízkosti autům, kterých by mělo být všude okolo dost, vyhněte se působení v Audi. Tam už zašlo šetření kvůli nevyžádané elektromobilitě tak daleko, že zaměstnanci přišli o své služební vozy, které mohli používat dle libosti.

Služební auto, které můžete používat i pro soukromé účely, je jedním z oblíbených zaměstnaneckých benefitů. Aby také ne – auto užije v podstatě každý, pro zaměstnance znamená jeho používání mimo práci jen relativně drobné zdanění navíc a pro zaměstnavatele jde o plně nákladovatelnou položku, z níž nemusí odvádět různé daně, kterým se u nás říká pojištění.

Detaily: Zaměstnanci Audi přišli o svá služební auta, na „elektrickou revoluci” už musí šetřit i oni | Autoforum.cz

Švédsko zmierni jadrové obmedzenia a zváži nové reaktory

Švédska vláda v stredu 9. augusta 2023 oznámila, že plánuje zrušiť obmedzenia počtu jadrových reaktorov v krajine a zjednodušiť získavanie povolení potrebných na výstavbu nových. Švédsky parlament prerokuje návrh tohto zákona na jeseň.

Detaily: https://www.energyportal.eu/news/sweden-to-ease-nuclear-restrictions-and-consider-new-reactors/140492/

Moderní ojeté elektromobily koupíte už za 130 tisíc, náhradní baterie jsou ale tak drahé, že o tom automobilky odmítají mluvit

Je smutné, že se někteří nechají zlákat na koupi ojetých elektromobilů z první poloviny minulé dekády, které jsou levné a s dotacemi v některých zemích ještě levnější. I tak totiž představují finanční past, do které jen naházíte těžce vydělané peníze.

Ojetými elektromobily se zabýváme pravidelně, v dobrém to ale obvykle není. Pokud nejde o zánovní vozy, pak jen více či méně jasněji ukazují ekonomickou utopičnost vlastnění takového auta. Pokud k nim přistoupíte s otevřeným hledím a zacházíte s nimi adekvátně technické realitě jejich existence, problém to být nemusí. Jakmile na ně ale začnete koukat jako na běžná ojetá auta, těžce se spálíte.

Detaily: https://www.autoforum.cz/zivot-ridice/ojete-moderni-elektromobily-koupite-uz-za-130-tisic-kc-nahradni-baterie-jsou-tak-drahe-ze-o-tom-automobilky-odmitaji-mluvit/

Paradoxy vo svete automotive. Čipová kríza poľavila a Volkswagen ťažia e-autá, Soulu zas vďaka nim rastú zisky

  • Vyššie zisky automotive segmentu idú ruka v ruke nahor s predajmi vozidiel.
  • Mimoriadne dobré výsledky tak vykázala matka žilinskej Kie, trnavského Stellantisu a nitrianskeho Jaguaru.
  • Naopak, Volvo a Volkswagen po turbulentnom minulom roku zarobili menej.

Detaily: HNonline.sk – Paradoxy vo svete automotive. Čipová kríza poľavila a Volkswagen ťažia e-autá, Soulu zas vďaka nim rastú zisky

Mezi 20 auty s nejmenším poklesem hodnoty za 5 let není žádný elektromobil, Kia je na vrcholu

Je to další potvrzení pádu mýtu o levném provozu aut s bateriovým pohonem, pokles hodnoty činí z jejich vlastnictví velmi drahý špás. Jaká auta tedy ztrácí hodnotu nejméně? Pro zajímavost vám předkládáme i žebříček amerických expertů.

Detaily: https://www.autoforum.cz/zivot-ridice/mezi-dvaceti-auty-s-nejmensim-poklesem-hodnoty-za-pet-let-vlastnictvi-neni-jediny-elektromobil-kia-je-na-vrcholu/

Nečekaný průlom: EU schválila zcela jiné palivo, spalovací motory zůstanou. EURO 7 se odkládá

Ačkoli neustálé změny ze strany orgánů EU začínají připomínat brazilskou telenovelu, v tomto případě rádi odpouštíme. Vypadá to totiž nakonec na zachování spalovacích motorů.

Blížící se rok 2025 a s ním spojený nástup nové, super přísné normy EURO 7 znamenal pro mnohé výrobce „stopku“ ve vývoji spalovacích motorů. Jen o deset let později měl totiž přijít jejich úplný zákaz.

Detaily: Nečekaný zlom EU: Spalovací motory zůstávají, natankujeme nové palivo (autozive.cz)

Časy snadných prodejů elektromobilů skončily a automobilky to ví, teď už jen zpytují svědomí

Je až neuvěřitelné, kolik automobilek spojilo svou budoucnost jen s bateriovou elektromobilitou, jakkoli každé z nich mohlo být jasné, že nejde o řešení vhodné pro většinu zákazníků. Nebylo. Teď už jim to dochází, bohužel pro ně dost pozdě.

V posledních letech dělají automobilky první poslední pro to, aby ušetřily každou korunu nákladů. A následky bývají až tragikomické. Třeba u Audi se zaměstnanci – navzdory tomu, že pracují pro firmu vyrábějící miliony aut – museli vzdát svých služebních automobilů pro soukromé účely a v případě potřeby jejich pracovního využití musí projít dost potupným procesem.

Detaily: Časy snadných prodejů elektromobilů skončily a automobilky to ví, teď už jen zpytují svědomí | Autoforum.cz