Do volebnej kampane sa pustilo aj OZ Štefana Hríba

Do volebnej kampane sa pustilo aj OZ Štefana Hríba

Do volebnej kampane sa pustilo aj OZ Štefana Hríba 620 330 Mr Hyde

Dovolili sme si prevziať  článok v plnom znení. Je to len malá časť veľkej mozaiky. Voľby sa blížia a oni si nemôžu dovoliť zmenu.

Nemala by byť pani prezidentka apolitická? Na túto otázku si odpovieme rozsiahlejšie v inom článku. Ale môžeme si na tomto mieste odcitovať ústavu SR.

Prezident nesmie vykonávať inú platenú funkciu, povolanie alebo podnikateľskú činnosť a nesmie byť členom orgánu právnickej osoby, ktorá vykonáva podnikateľskú činnosť.“ Nuž, Občianske združenie „Týždeň,“ pána Štefana Hríba, ale pre účely práva, právnickou osobou je.

V združení sú zaujímavé nielen mená, ale aj samotná predvolebná kampaň, do ktorej sa „všetci záchrancovia demokracie na Slovensku,“ pustili. Tak sa spolu milý čitateľ, poďme na to pozrieť.

Predvolebná kampaň v plnom prúde

Možno ste si už niekde všimli billboardy, ktoré z estetického a grafického hľadiska, moc pozitívne nepôsobia. Tu však ide o dobro. Národa.

Čierne banery s nápismi ako „Ak nepôjdeš voliť, nemaj tu deti,“ či“ Prebudíš sa do iného sveta, ak nepôjdeš voliť,“ alebo „Rusko zvíťazí, ak nepôjdeš voliť.“ Táto pozoruhodná kampaň je tu s nami už pár týždňov, akurát nebolo celkom jasné, kto za ňou vlastne stojí. Ale, už vieme.

Neziskovka Štefana Hríba

Týždeň – fond pre kvalitnú žurnalistiku je „nezávislá nezisková organizácia, ktorej cieľom je napomáhanie nezávislosti, kvality, diverzity a vitálnosti médií podporou kvalitnej žurnalistiky.“

Predsedom je novinár Štefan Hríb. V správnej rade je pán Hríb,  Eva Beerová,(Čobejová) a fotograf a reportér Denníka N. V dozornej rade pani Federika Plesník a právnik Branislav Juriga.

A teraz to najlepšie, OZ má aj akúsi „Radu dôvery.“ V nej sedí člen Progresívneho Slovenska Jaroslav Spišiak a vedúca osobnosť Nežnej revolúcie Fedor Gál. A pani prezidentka.

Hrib a Caputova

 

Nemala by byť pani prezidentka apolitická?

Teraz si zopakujme, čo hovorí Ústava SR. „Prezident nesmie vykonávať inú platenú funkciu, povolanie alebo podnikateľskú činnosť a nesmie byť členom orgánu právnickej osoby, ktorá vykonáva podnikateľskú činnosť.“

„Rada dôvery“ je vraj len „čestné členstvo.“ Lenže stanovy daného Oz jej prideľujú omnoho väčšie kompetencie. A je viac ako otázne, či je naozaj v poriadku, ak táto „prezidentka všetkých občanov,“ sedí v neziskovke.

Ktorá vo svojej predvolebnej kampani hovorí o tom, že ak vyhrá opozícia, „slnko zhasne „ a „nebudeš tu mať deti.“

Toto si však zaslúži osobitný článok. Aspoň v mojich očiach.

Zdroj: https://ereport.sk/nemala-by-byt-pani-prezidentka-apoliticka/