Ján Baránek o filme Sound of Freedom

Ján Baránek o filme Sound of Freedom

Ján Baránek o filme Sound of Freedom 620 330 Mr Hyde

Prinášame Vám zamyslenie od analytika Jána Baránka. Myslíme si, že to stojí za prečítanie a úvahu. Obsah nie je nijako upravený a zverejňujeme ho v plnom znení.

Všimol som si, že práve v kinách v USA uvedený film Sound of Freedom, kde hrá Jim Caviezel hlavnú úlohu, vyvolal u našich bratov a sestier „woke“, alebo progresivistických, alebo tých pravoverných, alebo tých zodpovedných, tých, ktorí nepodliehajú konšpiráciám a hoaxom, nával paniky. Otázka je prečo? Prečo CNN, NYT atď., považujú za nutné označovať tvorcov filmu za hoaxerov? Prečo sa prebudili úderky na farmách s trolmi a vo veľkom šíria grc, hoaxy a nenávisť proti tvorcom filmu?

Odpoveď nám dá možno popis filmu (z ČSFD):

Je to príbeh agenta špeciálnych jednotiek Homeland Security Tima Ballarda (James Caviezel), ktorý je súčasťou mnohých operácií boja obchodu s ľuďmi po celom svete. Dej filmu sa sústredí na jeden konkrétny prípad podľa skutočnej udalosti, keď Tim zachráni chlapca, ktorý sa následne k svojmu záchrancovi otočí a pýta sa, či mu zachráni aj jeho malú sestričku.

Film je teda o obchodovaní s deťmi, predovšetkým na sexuálne účely. Teda, pre zvrátené chúťky pedofilov. Zaujíma ma teda – prečo film, kde ide o záchranu detí, prekáža mainstreamu??? Toto je, aspoň pre mňa, kardinálna otázka na mainstream. Môžu samozrejme hodnotiť kvality filmu atď.

Ale: Sound of Freedom v hlavnej úlohe s Jimom Caviezelom sa stal prekvapivým hitom, ale cesta k úspechu bola pre film do roku 2023 dlhá. Scenár filmu bol napísaný v roku 2015 a natáčanie sa skončilo v roku 2018. Potom bol film odložený takmer päť rokov. Po ukončení natáčania v roku 2018 uzavreli producenti Sound of Freedom distribučnú dohodu so spoločnosťou 20th Century Fox.

Film mal vyjsť oveľa skôr ako v roku 2023, tak čo sa stalo? Odpoveďou je spoločnosť Walt Disney Company. Disney oficiálne kúpil 20th Century Fox v roku 2019, čo znamená, že konglomerát získal aj všetky projekty štúdia, vrátane Sound of Freedom.

Potom však Disney odložil Sound of Freedom bokom. Producenti sa dlhé roky snažili získať distribučné práva na film späť a nakoniec, v marci 2023, Angel Studios získalo celosvetové distribučné práva a film mal premiéru v júli toho istého roku. Nezodpovedaná je otázka, prečo tieto obštrukcie…?

Treba dodať, že film je natočený podľa SKUTOČNEJ udalosti. Tim Ballard je reálny človek a viete si ho vyhľadať, napríklad jeho rozhovory spolu s Caviezelom… Pikantné na tom všetkom, je aj niečo ďalšie. Čo zvrátení súdruhovia z extrémnej ľavice v USA zanedbali. Poukázal na to samotný Ballard, keď na margo súčasných útokov a tvrdení, že film je hoax, nič také, ako obchodovanie s deťmi na orgány, alebo na sexuálne zneužívanie, sa nedeje atď., odpovedal – „tie deti (sú ich desiatky…), ktoré som zachránil, čoskoro dorastú a budú dospelé. Sami potom budú rozprávať, čo zažili. Čo budú tieto médiá hovoriť potom? Ospravedlnia sa im?“

No, asi tak sa ospravedlnia, ako sa usilovne ospravedlňujú za Covid, očkovanie, u nás aj za celoplošné testovanie…

Jedno ma však nesmierne teší. Sme svedkami procesov, ktoré sa nedajú zastaviť a ľudí evidentne zaujímajú. Napríklad, spomínaný film Sound of Freedom stál 14mil. dolárov, ale len za prvý víkend, kedy bol uvedený do kín, zarobil 86mil. dolárov. A čuduj sa svete, prekonal tak aj posledného 300 miliónového Indiana Jonesa, ktorý bol uvedený v tom istom termíne s obrovskou reklamou. Snáď sa naozaj niečo deje – Mel Gibson chystá 4 dielny dokument o pedofiloch a obchodovaní s deťmi. Jack Michael Posobiec, bývalý spravodajský dôstojník námorníctva USA, chystá dokument o obchodovaní s ľuďmi a orgánmi na Ukrajine…

Aby ste nemuseli pátrať, uvediem niektoré zaujímavosti o filme Sound of Freedom, ktoré som čerpal zo stránky ČSFD:

  • Mel Gibson natočil osobný odkaz svojim fanúšikom a všetkým ľuďom, kde vyzýva na ukončenie obchodu s deťmi a prosí všetkých, aby sa na film šli pozrieť, pretože prvý krok k tomu problém vyriešiť je o ňom mať povedomie.
  • Vo filme Tim Ballard zachráni cca 54 detí, ale v skutočnosti ide až o 120 obetí z ďalších 2 lokalít, ktoré boli zachránené v rovnaký čas.
  • Timova prvá práca pre tajné služby bola v CIA, kde pracoval až do 11. septembra 2001. Vďaka tomu, že vyštudoval odbor v oblasti terorizmu a zbraní hromadného ničenia, prešiel k vtedy novozriadenej Homeland Security. Tu sa terorizmu venoval iba prvého pol roka a následne ho požiadali, aby pomohol vybudovať špeciálnu jednotku venujúcu sa zločinom praktizovaných na deťoch.
  • Tim Ballard uviedol, že Ernst Oshinsky mal viac ako 2 milióny kusov obskurného materiálu priamo vo svojom dome v čase zatknutia a to prevažne fotografie a pásky znásilnenia detí. Tim opísal, že osobne videl pásky, kde sa detské telo doslova zlomilo pod náporom tlaku násilníka. Videl na tisíce hodín takých záznamov. Vo filme však tieto zábery nie sú znázornené, pretože nechcel, aby diváci boli vydesení a utiekli znechutením a hrôzou zo sály…
  • Tim Ballard povedal, že USA sú jednotkou v počte objednávok ľudí a ľudských orgánov na svete. Uviedol tiež, že USA sú na 1. mieste aj v produkcii a „vývoze“ detí z krajiny. Údaje za rok 2022 boli 85 000 evidovaných stratených detí v USA, z toho tisíce z nich mali menej ako 5 rokov a dodnes sú nezvestné. Podľa štatistík (a skúseností) sú zrejme obeťami týchto zločinov. Uviedol tiež, že najdôveryhodnejšia štatistika hovorí až 2 miliónoch detí ročne, ktoré sú sexuálne zneužívané po celom svete.
  • Tvorcovia filmu prostredníctvom oficiálneho Twitterového účtu filmu pozvali ľudí na film do kina s cieľom nazbierať 2 milióny amerických dolárov – symbolicky za 2 milióny detských obetí obchodu s ľuďmi, ku ktorému dochádza podľa štatistík ročne. Na tweet reagoval ELON MUSK s odporúčaním odvysielať film zadarmo na Twitteri, ktorého je vlastníkom, s dodatkom, že si nebude nárokovať žiadny zisk. Distribútor na druhý deň odpovedal: „Výborný nápad. Preberme to!“ Musk už v minulosti proklamoval, že si Twitter kúpil s hlavným cieľom odstrániť detskú pornografiu z platformy.

Zdroj: https://www.facebook.com/jan.baranek

Ďalší názor nájdete napríklad na tomto odkaze: https://theseeker.ca/2023/07/sound-of-freedom-a-well-intentioned-rescue-story-or-right-wing-propaganda/