Byrokracia EÚ, dane a náklady na energiu nútia veľkých výrobcov automobilov do zahraničia

Byrokracia EÚ, dane a náklady na energiu nútia veľkých výrobcov automobilov do zahraničia

Byrokracia EÚ, dane a náklady na energiu nútia veľkých výrobcov automobilov do zahraničia 620 330 Doktor

Druhý najväčší dodávateľ automobilového priemyslu v Nemecku, ZF Friedrichshafen, plánuje zatvoriť závody v Európe a zrušiť až 12 000 pracovných miest.

Transparentné auto nemeckého automobilového dodávateľa ZF Friedrichshafen vystavené na medzinárodnom autosalóne (IAA) v nemeckom Frankfurte. EPA-EFE/SASCHA STEINBACH

Druhý najväčší dodávateľ automobilového priemyslu v Nemecku, ZF Friedrichshafen, plánuje zatvoriť závody v Európe a zrušiť až 12 000 pracovných miest.

Spoločnosť uviedla, že sa snaží rozšíriť svoje operácie v krajine, ktorú označila za obchodne priaznivejšiu krajinu Turecka.

Nadnárodný výrobca zápasí s vysokým dlhom a rozhodnutím EÚ opustiť vozidlá so spaľovacím motorom.

Okrem toho rastú náklady na výskum a vývoj, zatiaľ čo tržby skupiny ZF Friedrichshafen klesajú.

Holger Klein, generálny riaditeľ spoločnosti, povedal 4. júla nemeckému obchodnému periodiku Manager Magazin, že tlak na elektrifikáciu bol „riadený čisto reguláciou“ a nefungoval by, ak by príliš málo zákazníkov chcelo elektrické vozidlá (EV).

Novinár Reinhard Schlieker vo svojom stanovisku vo Focuse zopakoval toto tvrdenie a uviedol, že spoločnosť presúva časť svojej výroby z Európskej únie do Turecka, pretože tamojší politický a ekonomický rámec je pre podnikanie ústretovejší.

Turecko má oproti EÚ viacero výhod. Vyrábať tam tovar je lacnejšie, je blízko Európy a čo je dôležité, nepodlieha predpisom EÚ, napísal Schlieker.

Hovorca ZF Friedrichshafen, že EÚ teraz vyžaduje „lepšie vzdelávanie a infraštruktúru, náklady na energiu a bezpečnosť dodávok, daňové zaťaženie a príspevky na sociálne zabezpečenie, ako aj podporný regulačný rámec“, aby udržala svoj podnikateľský sektor nad vodou.

Dodali, že takýto podporný rámec by si zase vyžadoval „rýchlejšie schvaľovacie procesy, zníženie oznamovacích povinností a technologicky otvorený rámec, v ktorom môžu spoločnosti fungovať“.

Schlieker však poznamenal, že namiesto pomoci sa EÚ rozhodla vytvoriť viac záťaže pre podniky, ako je napríklad smernica o povinnej starostlivosti v dodávateľskom reťazci z roku 2022. Podľa Európskej komisie je cieľom legislatívy „podporovať udržateľné a zodpovedné firemné správanie pre spravodlivý prechod k udržateľnej ekonomike“.

V súčasnosti zamestnáva ZF Friedrichshafen v Nemecku 54 000 ľudí, hoci tento počet má výrazne klesnúť a plánuje zatvoriť prevádzky. Ak sa nepodarí zaviesť drastické úspory nákladov, čaká nás redukcia 12 000 pracovných miest.

Ekonomický magazín Wirtschaftswoche upozornil aj na to, že z Nemecka odchádzajú firmy dodávajúce do automobilového priemyslu.

V júni Asociácia nemeckého automobilového priemyslu (VDA) uviedla, že je pravdepodobné, že každá ďalšia spoločnosť v tomto odvetví čoskoro začne rušiť pracovné miesta.

Osem z 10 spoločností uviedlo, že odkladajú, premiestňujú alebo rušia plánované investície v Nemecku, pričom každá tretia plánuje podľa VDA premiestniť investície do zahraničia.

Približne 83 percent spoločností uviedlo, že sú veľmi alebo veľmi zaťažené byrokraci

V súčasnosti nie sú odvetvia elektroniky prevažne ziskové. Veľké nemecké spoločnosti vrátane Bosch, Miele a Continental majú problémy s podnikaním vo svojej vlastnej krajine.

Predseda predstavenstva spoločnosti Bosch Stefan Hartung 8. júna novinárom povedal, že výsledky volieb do Európskeho parlamentu spojené s porážkou zelených a výraznými ziskami pre pravicové skupiny, pričom ukončenie výroby klasických spaľovacích motorov by malo byt opätovne preskúmané.

Povedal tiež, že jeho spoločnosť plánuje v roku 2024 prepustiť okolo 1200 zamestnancov v dôsledku zvyšujúcich sa nákladov.

Zdroj: EU bureaucracy, taxes and high energy hurt German economy (brusselssignal.eu)