Roman Martiška: NEDEĽNÍK Z POLITICKÝCH DISKUSIÍ 19/24

Roman Martiška: NEDEĽNÍK Z POLITICKÝCH DISKUSIÍ 19/24

Roman Martiška: NEDEĽNÍK Z POLITICKÝCH DISKUSIÍ 19/24 620 330 Mr Hyde

Nedeľa po inaugurácii prezidenta Petra Pellegriniho priniesla rozhovor s prezidentom na RTVS a diskusiu ministra obrany Roberta Kaliňáka a Michala Šimečku, od ktorého sme sa dozvedeli, že vulgárny prejav venovaný politikom je “len satirou”, ktorú musia zniesť…

AK VULGÁRNOSŤ VYHOVUJE, TAK IDE O SATIRU!

Pred nedeľnými diskusiami, resp. diskusiou a rozhovorom, urobili smeráci tlačovku o podcaste denníka N, v ktorom dominovalo slovo debil. Erika Kaliňák a Juraj Gedra sú počas jednej minúty označení za debilov v rôznych kombináciách, napr. “debili debilní smerácki”, viac slovnej zásoby, aj čo sa týka vulgarizmov, žiaľ, majú aj škôlkari, ale toto je novinárska “elita” na Slovensku.

Šimečka síce Kaliňákovi tvrdil, že nevidel tlačovku a nevie o danom podcaste, ale vzápätí povedal, že išlo o satiru, ktorú musí politik zniesť. Pár minút od úvodu diskusie nechýbalo kopnutie do Dannyho, ktoré začína byť po argumente “lebo Fico” novou dogmou opozície. Možno neskôr a možno vôbec si Šimečka uvedomí, že ospravedlnením podcastu, v ktorom vystupoval aj Braňo Bezák, redaktor, ktorý pracuje pre samozvané seriózne médium, ospravedlnil aj Dannyho vulgárny slovník, áno, vážení aj z Londýna ide na Slovensko často cielená, možno až príliš vulgárna, ale stále satira. “Zlý extrémista” má byť súdený za satiru? Šimečka vo svojej hlúposti a zaslepenosti, okrem šírenia klamstiev, urobil svojim Ps-károm medvediu službu, áno, aj oni vedia, čo je satira, ale rozumejú jej len vtedy, keď im vyhovuje!

Tzv. lex atentát, ktorý bude v nasledujúcom období súčasťou rokovania NR SR, si zaslúži pozornosť, nakoľko sa v ňom môže vyskytnúť paragraf, ktorý reálne obmedzí slobodu slova, ale spoliehať sa na opozíciu, ktorej lídrom je Šimečka, ktorý kritizuje stať zákona, ktorá sa prakticky nemení, bude nemožné. Šimečka je pripravený protestovať aj proti prezidentovi, ak sa mu nebude páčiť ,,čo bude robiť pán Pellegrini”. Z tohto štátnik nebude, tento nedokáže argumentačne poraziť ani hlasovo indisponovaného Kaliňáka, ktorý sa mimoriadne šetril, inak by sa Šimečka musel uchýliť k ešte väčšej demagógii a klamstvám ako tomu bolo teraz…

PELLEGRINI DAL NA DIAĽKU ŠIMEČKOVI ZAUCHO

Z rozhovoru s novým prezidentom bola najzaujímavejšia pasáž o “lex atentát” počas, ktorej dal Pellegrini zaucho Šimečkovi za jeho dnešné vystúpenie. Šimečka a spol. pri obmedzení protestov klamu, hoci prezident bol mimoriadne diplomatický a povedal, že “možno ide zlé prečítanie návrhu zákona a snahu o politické zneužitie”, tak tu treba jasne povedať, že ide najmä o politiku. Šimečku by síce argumentačne porazil aj škôlkar, ktorý by na Bezáka spustil viac vulgarizmov ako si vie predstaviť, ale oni v PS a celej opozícií vedia čítať, dokonca s porozumením, len to čo je o protestoch reálne napísané im nevyhovuje.

Nad doživotnou rentou pre premiérov a predsedov Národnej rady verejnosť mykla plecom, závisťou už námestia nenaplnia, a tak to skúšajú cez klamstvo, že koalícia chce obmedziť právo protestovať. Žiadne nepochopenie, ktoré Pellegrini naznačil, ale snaha plniť námestia.
Na otázky Ľubomíra Bajaníka: Vymenujete šéfa SIS? Podpíšete zákon o STVR?, odpovedal Pellegrini tak, ako by prezident odpovedať mal – ,,V prvom rade sa na návrhy pozriem.” Viac ako povedal vo svojom inauguračnom prejave Bajaník nedokázal vytiahnuť, čo ukazuje, že máme prezidenta, ktorý je politikom, konečne po 10 rokoch!

Zdroj: FB profil Roman Martiška