Francúzsko pritvrdzuje v boji s kriminálnikmi. Ďalšie mesto zavádza zákaz nočného vychádzania pre mládež

Francúzsko pritvrdzuje v boji s kriminálnikmi. Ďalšie mesto zavádza zákaz nočného vychádzania pre mládež

Francúzsko pritvrdzuje v boji s kriminálnikmi. Ďalšie mesto zavádza zákaz nočného vychádzania pre mládež 620 330 Doktor

Limoges v strednom Francúzsku sa stalo ďalším mestom, ktoré zaviedlo nočný zákaz vychádzania pre deti do 13 rokov bez sprievodu dospelého. Vedeniu mesta chce predísť potýčkam medzi mládežou, ktoré sú po celom Francúzsku stále častejšie a násilnejšie. Podobný krok nedávno prijalo vedenie Nice alebo Béziers.

Zákaz bude platiť počas letných prázdnin, od 6. júla do 2. septembra, vždy od 23:00 do 6:00. Pokiaľ polícia v dotknutých častiach mesta nájde dieťa bez sprievodu, odvedie ho domov alebo na komisárstvo. Rodičom, ktorí pohyb dieťaťa vonku dovolili, budú hroziť postihy.

Nedávna správa mestskej rady o kriminalite v Limoges ukázala, že mládež sa významným percentom podieľa na trestnej činnosti v meste.

V minulom roku tam mali maloletí na svedomí 25 percent drobných priestupkov, a dokonca 38 percent krádeží malých vozidiel a motoriek. Starosta Émile-Roger Lombertie spomína aj nárast mestských bitiek v posledných dvoch rokoch, píše server France Bleu.

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-francie-pritvrzuje-v-boji-s-kriminalniky-dalsi-mesto-zavadi-zakaz-nocniho-vychazeni-pro-mladez-40471742?s=08