Roman Martiška: PLÁN OBNOVY ALEBO ZABEZPEČENIE POSKOKOV?

Roman Martiška: PLÁN OBNOVY ALEBO ZABEZPEČENIE POSKOKOV?

Roman Martiška: PLÁN OBNOVY ALEBO ZABEZPEČENIE POSKOKOV? 620 330 Mr Hyde

Okrem 20 miliárd eur, ktoré vyhodili posledné tri vlády von oknom a nikde ich Slovák nevidí investované, nevidno ani peniaze z Plánu obnovy, teda vidia ich ľudia, ktorí chceli ľudí posielať do Afriky a špárať sa im v nosoch častejšie ako to robí bývalý poslanec Tomáš Hellebrandt v inom otvore svojho partnera, spomínam ho preto, lebo jeho prípad ohrozenia zdravotníckeho personálu ide do stratena.

Plán obnovy, o ktorom chcel dnes už takmer zabudnutý Igor Matovič rozsiahlu verejnú diskusiu, aby napokon miliardy rozdelil na ministerstve financií za zatvorenými dverami, bol kritizovaný okamžite. Peniaze neboli odklepnuté veľkým zamestnávateľom, samosprávy dostali minimum a maximálne financie si nechali ministri, ktorí si mysleli, že tu budú na veky vekov.

Treba uznať, že títo plagiátori bývalých vlád boli mimoriadne šikovní a zmluvy z Plánu obnovy nastavili, tak, aby boli s určitosťou vyplatené – jedna nepodpísaná zmluva znamená zastavenie daného míľnika. Ak bude niekedy na obraze podpredsedníčka vlády Ľudovíta Ódora Lívia Vaššáková, tak ona je jednou z hlavných osôb, ktorá tento mimoriadne šikovný ťah s Plánom obnovy vymyslela.

V tomto duchu bola podpísaná aj zmluva na bezmála 2,5 milióna eur so spoločnosťou MultiplexDX, s.r.o., ktorú pár dní dozadu podpísalo ministerstvo hospodárstva. Áno, správne ide spoločnosť Pavla Čekana, pri ktorého mene si väčšina voličov súčasnej koalície odpľuje. Čekan je ten, ktorý zarobil aj na mokrom sne Matoviča o celoštátnom špáraní sa v nose, slovníkom vtedajšieho hlavného mediálneho prúdu chcel dávať “dole z bežného života” neposlušných. Čekan bol jedným z odborníkov, ktorí išli po ruke totalite vlád Matoviča a Eduarda Hegera. Táto lúza sa o svojich ľudí dobre postarala, ešte aj z opozície im budú tiecť milióny ako teraz Čekanovi…

Čo s tým? Koľko dobrých projektov je reálne v Pláne obnovy a koľko je bakšiš pre poskokov Matoviča a Hegera, ktorých odobrila Ódorova vláda? Stojí dodržiavanie míľnikov z Plánu obnovy za to, že o pár rokov bude Slovensko splácať podobné bakšiše ako je ten Čekanov?

Kedy začne vláda Roberta Fica otvorene komunikovať tieto “nastražené míny” z čias predošlých vlád, lebo voličov už nebaví zisťovať a hľadať informácie prečo toto a hento? Navyše voliči očakávajú vyšetrovanie, a to minimálne vo veci zneužívania právomoci verejného činiteľa – 4 až 10 desať rokov basy, niektorým to už dávno malo hroziť!

Zatiaľ jediným verejne známym trestným oznámením je to z pera predsedu strany Zdravý rozum Jána Baránka na exministra obrany Jaroslava Naďa, a to pre spáchania trestného činu hanobenia národa, rasy a presvedčenia, podnecovania k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti a apartheidu a diskriminácie skupiny osôb. Zabudli dnešní mocipáni, že voľby vyhrali aj na základe požiadavky voličov dostať predstaviteľov garnitúr pred nimi pred súd? Alebo máme na ponižovanie národa zabudnúť?

Zdroj: FB profil Roman Martiška