Roman Martiška: NEDEĽNÍK Z POLITICKÝCH DISKUSIÍ 14/24

Roman Martiška: NEDEĽNÍK Z POLITICKÝCH DISKUSIÍ 14/24

Roman Martiška: NEDEĽNÍK Z POLITICKÝCH DISKUSIÍ 14/24 620 330 Mr Hyde

Plochozemci na Slovensku museli búchať šampanské vo veľkom. Plochá Zem je podľa moderátorov Richarda Dírera, Mareka Makaru a Michala Kovačiča politickou témou týždňa, kým Dírer s Kovačičom plochú Zem hodili do diskusie sami, tak Makara ju bez problémov nechal rozoberať Branislavovi Gröhlingovi, predsedovi SaS, ktorý proti podpredsedovi Národnej rady Andrejovi Dankovi potreboval podpásovky.

Keď sa Richard Glück zo Smeru-SSD opýtal spoludiskutujúcich Samuela Migaľa z Hlasu-SD, Mariána Čaučíka z KDH a Lucie Plavákovej z PS, či je lepšia diskusia o 72 pohlaviach, tak Dírer otázku nenechal ani doznieť, lebo vraj to tak v úvode nemyslel. To je asi jediné, čo sa dá Dírerovi veriť, napokon na to, aby myslel, musel v hlave niečo mať.

Glück ako neopozeraná tvár v nedeľných diskusiách prekvapil, veď ho nedokázala zastaviť ani trojica oponentov. Márna bola snaha Plavákovej, Čaučíka a Dírera, Glück ich argumenty zosmiešnil bez väčšej námahy. Aktivizmus nedokázal Dírer zakryť a pri téme Mária Kolíková vybuchol, keď Glückovmu postoju “nemala tam ani byť” protirečil, že ako “novinár by mu vedel zo 150 poslancov vymenovať veľa takých, ktorí by podľa neho nemali byť v parlamente”. Kto je zvedavý názor na moderátora, ktorý v úvode povie parafrázujem “ani by som sa tomu nevenoval, ale”? Štyria hostia sú na Dírera veľmi veľa, málokedy zvládne dvoch, ale štyria sú nad jeho sily, najmä ak musí prihrávať a pomáhať aktivistke, nie političke, Plavákovej a popri tom kývať hlavou na KDHáka, ktorý sa po boku progresívcov bije za ochranu života “od počatia po prirodzenú smrť”.

Jedinou informáciou, ktorú sme sa od štvorice dozvedeli je tá z úst Migaľa, ktorý oznámil, že Hlas sa k Štefanovi Harabinovi postaví tak ako sa Harabin postavil vo voľbách za Petra Pellegriniho, toto neprehlušila ani aktivistka Plaváková, ktorá potrebovala ísť do minulosti až sa sama stratila…

Gröhling, ktorý ako šéf SaS začal okrem obuvi a kaderníctvu rozumieť úplne všetkému, si tentokrát frázami nemohol pomôcť ani u skalných voličov liberálov. Spolu s Makarom sa snažili v Dankovi vyvolať samoľúbosť, keď ho tlačili do odpovede na otázku “Prečo nešéfuje Národnej rade on, ale Peter Žiga, ktorého Pellegrini poveril tesne pred druhým kolom prezidentských volieb?”, ale na ich smolu a ukážku ich neschopnosti samoľúbosť Danko potlačil a povedal, že koalícia drží pokope a všetky informácie opozície o koalícii označil za kačicu. Navyše Danko pridal a zosmiešnil stranu SaS, ktorá sa pýši ekonomickou odbornosťou, ale okrem kilečiek neurobili za tri roky nič, teda okrem podielu na zvýšení dlhu Slovenska o 20 miliárd. Danko oznámil tlačovú konferenciu ministerstva športu, kde sa ukáže sumár doterajších opatrení. Ale pozor! Gröhling oznámil spájanie pravice, žiaľ, nepovedal, v ktorom štáte sa to bude diať.

Čerešničkou na torte alebo tortou na čerešničke bol zinscenovaný rozhovor Kovačiča s prezidentkou Zuzanou Čaputovou. Toto ukazuje, že dramaturgia je v koncoch! Keďže Čaputová má pred sebou ešte mesiac mandátu, tak nemala de facto čo povedať, ale na hádzanie špiny smerom k Úradu vlády to stačilo. Na záver politickej nedele si divák aspoň zavnímal.

Či už žijeme na guľatej, alebo plochej Zemi, témy tejto nedele išli opäť po ruke koalícii, keďže sa nič podstatné neotvorilo. Keď už sme pri tej Zemi, ako môže vláda ovplyvniť pôrodnosť? Na zachovanie národa je potrebných 2,1 dieťaťa na ženu, Slovensko je hlboko pod!

Zdroj: FB profil Roman Martiška