Roman Martiška: PREČO PO 10 ROKOCH OD MASAKRU V ODESE NEVIEME NIČ?

Roman Martiška: PREČO PO 10 ROKOCH OD MASAKRU V ODESE NEVIEME NIČ?

Roman Martiška: PREČO PO 10 ROKOCH OD MASAKRU V ODESE NEVIEME NIČ? 620 330 Mr Hyde

Potom ako som si vypočul plač Michala Šimečku pred davom na proteste “Ruky preč od RTVS” a po jeho odporučení, že ide poraziť premiéra Roberta Fica v eurovoľbách, čím vytýčil cieľ a kandidátku, z ktorej mám vybrať dve osoby, som si pozrel niekoľko videí z masakru v Odese.

Čo predchádzalo požiaru v Dome odborov, kde prakticky upálili desiatky Rusov? Vychádzajúc z prvotných informácií, ktoré sú väčšinou najmenej upravené išlo o stret futbalových ultras fanúšikov s ruskými separatistami, ktorí boli proti Majdanu v Kyjeve.

Ultras vraj pochodovali Odesou a zástancovia separatistov ich napadli. Neskôr už prívlastok ultras zmizlo zo správ a boli to len fanúšikovia dvoch klubov pochodujúcich za jednotnú Ukrajinu. Prečo zmizol prívlastok ultras? Stačí sa pozrieť na to, čo sa deje v Bratislave a Trnave, keď sa hrá zápas Slovan – Spartak. Policajtov je tu viac ako pri eskortovaní Mikuláša Černáka a prakticky každý fanúšik futbalu má svojho policajta. Kde boli policajti v Odese keď ulicami mesta pochodovali ultras? Chyba na strane orgánu štátu Ukrajiny sa jednoducho upratala tak, že v meste pochodovali fanúšikovia futbalu už bez prívlastku…

Záznamy z kamier zachytávajú aj dianie pred Domom odborov. Molotovove kokteily lietajú spolu s dlažobnými kockami smerom do priestorov onedlho horiacej budovy a polícia nikde, podobne hasiči prichádzajú k požiaru mimoriadne neskoro, keďže aj oni museli mať po hodinách vandalizmu pohotovosť, pričom hasičská stanica je od Domu odborov vzdialená len 650 metrov. Čo robili hasiči 45 minút od ohlásenia požiaru? V skratke zlyhal štát a zlyhali kompetentní na Ukrajine.

V stanoviskách OSN a Rady Európy nemožno nájsť zmienku k heslu “Rusi usmažte sa!”, ktorý podľa pamätníkov kričali neonacisti hádzajúci molotovove kokteily do Domu odborov. Číslo obetí sa zastavilo na 48 a ďalších 250 utrpelo zranenia. Fotografie zaživa upálených ľudí vyvolávajú hrôzu a otázku Prečo ani 10 rokov po masakri nepoznáme vinníkov a nik nebol obžalovaný? Nie je toto dôkazom krytia masakru štátom?

Pokus Kyjeva obviniť z masakru v Odese Kremeľ a ruskú spravodajskú službu zhltli Ukrajine len tí najväčší antiruskí “myslitelia”, pričom slovo mysliteľ tu je oxymoron, a skôr by sa hodilo slovo šovinisti.

Od začiatku vojny na východe Ukrajiny, teda ubehlo už desať rokov, kým o masakri v Odese, z 2. mája 2014, sa poctivo mlčí, pričom aj počet obetí 48 mnohí spochybňujú a hovoria o 70 mŕtvych po požiari v Dome odborov. Štátom krytý útok na ruské obyvateľstvo bol a je akceptovaný, dokonca ho nik nevidí, mlčí sa o Aleji Anjelov vybudovanej na pamiatku detí zabitých plukom Azov, ktorý bol ešte nedávno na zozname neonacistických skupín, ktorých podpora bola na Slovensku zakázaná, dnes sú prakticky hrdinami.

Áno, Rusi sú na území Ukrajiny, ale Ukrajina a Volodymyr Zelenský, ktorý sľuboval práve zmiernenie konfliktu na východe Ukrajiny, v tom nie je úplne nevinne. Ako by dnes vyzerala situácia na Ukrajine, ak by sa masaker v Odese reálne vyšetril a svet by poznal vinníka? Môžeme sa len dohadovať, ale ak by za masakrom bol Kremeľ, tak by tieto informácie vyskakovali aj z chladničiek… Ticho vyhovuje zodpovedným za tento čin, ktorý preživší považujú za genocídu!

Zdroj: FB profil Roman Martiška