Olympijské hry prinášajú novú éru dohľadu

Olympijské hry prinášajú novú éru dohľadu

Olympijské hry prinášajú novú éru dohľadu 620 330 Doktor

Keď sa olympiáda skončí, niečo zostane: silnejší a „inovačný“ dohľad. Tak tomu bolo aj tento rok v Paríži.

Bolo to po letných olympijských hrách v Londýne v roku 2012, keď občania už neuznávali svoje mesto. Športovci odišli, predstavenie sa skončilo, no monitorovacie kamery na každom rohu zostali. Najneskôr od Londýna 2012 vieme, na čo olympiáda stále slúži: rozšírenie digitálneho dohľadu vo verejných priestoroch. O 12 rokov neskôr Paríž oslavuje olympijské hry – a rozšírenie dohľadu, tentoraz s AI a biometriou.

Nová technológia

Pre Paríž je to obzvlášť výbušné, keďže Macronov režim je už roky pod tlakom rebelujúceho francúzskeho ľudu. Paríž v súčasnosti dokončil druhý „test monitorovania AI pre veľké davy“. Použitá technológia nesníma tvár, ale sníma telo. Toto vyhodnocuje AI. Experti z Reclaim the Net píšu: „ Veľké športové podujatia a iné udalosti sa pripravovali už nejaký čas, ale pandémia im poskytla skutočnú „podporu“ vo verejnej politike a dokonca aj vo verejnej mienke.

Systém testovali dve veľké dopravné spoločnosti zo štátnej železnice a siete parížskej verejnej dopravy. Ako testovacie prípady sa použili futbalový zápas v Paríži a koncert. Podľa francúzskej televízie boli získané zábery zo 100 kamier.

Mediálna správa ďalej uvádza: „Videtics, Orange Business, ChapsVision a Wintics“ sú zapojené spoločnosti – verejno-súkromné partnerstvo! Boli zaznamenané „davy ľudí, nezvyčajne veľké davy, opustené objekty, prítomnosť alebo použitie zbraní, osoba na zemi, oheň a porušovanie pravidiel cestnej premávky“ .

Okrem toho: „Pri vchodoch a východoch z testovacích oblastí boli umiestnené nápisy a plagáty, aby varovali používateľov.“

Takže to nie je až také zlé. Všetko je to o prípravách na veľkú olympijskú udalosť. To si vyžaduje novú technológiu, ktorá je údajne „nevyhnutná“. Nikto nehovorí prečo.

Odporcovia francúzskeho režimu neočakávajú, že táto technológia po olympijských hrách zmizne. Ak niečo, umožní to ešte väčší dohľad, ktorý by sa dal využiť aj na potlačenie protestov.

Zdroj: https://tkp.at/2024/05/02/olympische-spiele-bringen-neue-aera-der-ueberwachung/