Celkové bohatstvo amerických miliardárov vzrástlo vďaka pandémii

Celkové bohatstvo amerických miliardárov vzrástlo vďaka pandémii

Celkové bohatstvo amerických miliardárov vzrástlo vďaka pandémii 620 330 Doktor

Celkové bohatstvo amerických miliardárov vzrástlo vďaka „pandémii“ o 87,6 %

Od začiatku pandémie Corona vyhlásenej WHO je známe, že najviac zarábajú predovšetkým veľké farmaceutické spoločnosti, ich vrcholový manažment a majitelia. Opatrenia a očkovacia kampaň boli navrhnuté tak, aby peniaze daňovníkov prúdili do pokladníc korporácií a potom do pokladníc miliardárov. Redistribúcia bohatstva je masívna.

Nedávna správa Inequality.org ukazuje, že celkový majetok amerických miliardárov raketovo vzrástol o 87,6 percenta , odkedy WHO v marci 2020 vyhlásila pandémiu . Podľa správy k 18. marcu celkový majetok amerických miliardárov dosiahol závratných 5,53 bilióna dolárov. Neočakávaný zisk prospel predovšetkým titánom technologického priemyslu, najmä Elonovi Muskovi, Jeffovi Bezosovi a Markovi Zuckerbergovi.
Musk, generálny riaditeľ spoločností SpaceX a Tesla, zvýšil svoje bohatstvo z približne 25 miliárd dolárov na závratných 188,5 miliardy dolárov, čo je viac ako sedemkrát viac. Podobne aj Jeff Bezos, zakladateľ Amazonu, zaznamenal nárast svojho majetku zo 113 miliárd dolárov na 192,8 miliardy dolárov napriek významným investíciám do nových podnikov, ako je laboratórne pestované mäso a klimatický priemysel, ako aj vysokoprofilový rozvod. Mark Zuckerberg, zakladateľ Facebooku, viac ako zdvojnásobil svoj majetok, z 54,7 miliardy dolárov na 113,5 miliardy dolárov.

Dediči maloobchodného gigantu Walmart, Jim, Alice a Rob Waltonovci, tiež zaznamenali výrazný nárast ich celkového majetku zo 161,1 miliardy dolárov na 229,6 miliardy za rovnaké obdobie.
Bill Gates, spoluzakladateľ spoločnosti Microsoft, je jedným z najlepších miliardárov: jeho čistý majetok sa zvýšil z 98 miliárd dolárov v roku 2020 na 131,5 miliardy dolárov. Jeho bývalá manželka Melinda French Gates má významný majetok vo výške 11,3 miliardy dolárov. Tieto čísla nezahŕňajú významný príspevok Nadácie Billa a Melindy Gatesovcov, ktorý v roku 2022 dosiahol 67,3 miliardy dolárov.

Na zozname sú aj manažéri farmaceutických gigantov ako Pfizer a Moderna.

Albert Bourla, generálny riaditeľ spoločnosti Pfizer, zarobil v roku 2021 24,3 milióna dolárov a v roku 2022 33 miliónov dolárov. V dôsledku nižšieho dopytu po produktoch spoločnosti Pfizer Covid-19 však jeho zárobky v roku 2023 klesli na 21,6 milióna dolárov. Celkový čistý majetok spoločnosti Bourla sa odhaduje na približne 35,6 milióna dolárov.

Stéphane Bancel, generálny riaditeľ spoločnosti Moderna, zarobil v roku 2022 takmer 400 miliónov dolárov, vrátane asi 392 miliónov dolárov z predaja akcií. To predstavuje asi 10 percent zo 4 miliárd USD celkových tržieb viac ako 300 generálnych riaditeľov zdravotníckych spoločností. Hoci sa očakáva, že Moderna v roku 2023 bola v strate s prevádzkovými nákladmi 4,2 miliardy dolárov, Bancel v roku 2020 stále dostal 12,9 milióna dolárov a v roku 2023 17,1 milióna dolárov. Jeho čisté imanie je 3,9 miliardy dolárov, čo z neho robí jedného z 812 najväčších miliardárov na svete a umiestňuje ho na vrchol 0,01 percenta bohatstva v Spojených štátoch.

Stalo sa tak, keď miliardy ľudí na celom svete trpeli nezamestnanosťou, zatváraním podnikov a finančnou neistotou v dôsledku pandemických opatrení.

Ekonóm obviňuje pandemické opatrenia z rastúcej majetkovej nerovnosti
V nedávnej analýze Michael Hudson, prezident Inštitútu pre štúdium dlhodobých ekonomických trendov a uznávaný profesor ekonómie na University of Missouri, zdôraznil rastúci rozdiel medzi miliardármi a priemernými Američanmi.

Hudson hovorí, že túto priepasť možno pripísať niekoľkým vzájomne súvisiacim faktorom, vrátane financializácie ekonomiky, politiky Federálneho rezervného systému a reakcie vlády na pandémiu COVID-19. Hudson tvrdí, že americká ekonomika prešla procesom financializácie, v rámci ktorej sa bankový sektor zameral na vytváranie dlhu a nie na podporu produktívnych odvetví.

„Banky sa dohodli s vlastníkmi pôdy a monopolmi, aby vytvorili monopoly, ktoré financujú neprítomnú triedu vlastníctva ,“ vysvetlil Hudson v podcaste z 9. februára.

Hudson povedal, že menová politika Federálneho rezervného systému uprednostňuje bohatých a rozširuje rozdiely v bohatstve. Okrem toho Hudson kritizoval zákon CARES, ktorý bol prijatý v reakcii na pandémiu, pretože z neho mal prospech predovšetkým finančný sektor a veľké korporácie. Tvrdil, že balík pomoci dostatočne nepodporil štátne a miestne vlády, malé podniky a bežných Američanov.

„ Zákon umožnil, aby sa akciový trh zotavil zo svojho 34-percentného poklesu (merané akciami S&P 500) do 9. júna [2020], aj keď hrubý domáci produkt (HDP) ekonomiky stále klesal ,“ povedal Hudson.

Hospodárska politika EÚ sa riadi podobnými pravidlami a v podstate má rovnaký cieľ prerozdeľovania. Lobistické skupiny, ktoré ovládajú Brusel sa o tom už uisťujú.

Zdroj: https://tkp.at/2024/03/27/gesamtvermoegen-der-us-milliardaere-dank-pandemie-um-876-gestiegen/

  • ak si pripočítame vojny a podivný rast nových miliardárov a zmiznutie ďalších miliárd, vo Vatikáne ukáže sa nám ich vysnívaný RESET za ktorím stála aj Uršula Lajnová . Genocída ako vyšitá z knihy. Pri obhliadnuti uvidíme Trumpa=pr. menom Armagedon, ako skutočného incestného zločinca, zo svojou vernou spoločnickou URŠULOU lajnovou, pr. menom Sobno. ktorí svoju zločineckú kariéru a vo výzve proti bohu všemohúcemu úplne prepadli na samé dno. (presne tak, aj Uršula Lajnová 666 patrí k tým ktorí mali za úlohu ísť bojovať proti bohu všemohúcemu) s jej vysnivanou LGBTIQ a zlodejinami a genocídou. PREHRALI, a s nimi, satanáš Bergoglio 666, Peklo2 =mater aholi a aholiby 666, a Schwab-Gog 666, všetci títo sú už po smrti. (okrem Uršuli lajnovej) A pisálkovia ešte len píšu o pripravovanej vražde na Trumpa, no iba pripravujú scenár ktorí sa ma stáť, No, on už sa stal. 11.3. 2024 pokyn k jeho vražde bol z Vatikánu. Objavujú sa správi že trump povedal to či to, no je to iba naháňanie bludu. Presne ako u satanáša Bergoglio. bol zavraždení 7.10.2023 v 06:00 h. ale z Vatikánu idú jeho správy len tak, tak a bludy. Vatikán nejak zabudol odsúdiť, teroristický čin v Rusku. A vraj mierotvorci 😂.
    zrovna ako Uršula Lajnová a Carlson-ová, transsexualka.