Peter Tóth: ROZUMNÉ GESTO ANDREJA DANKA

Peter Tóth: ROZUMNÉ GESTO ANDREJA DANKA

Peter Tóth: ROZUMNÉ GESTO ANDREJA DANKA 620 330 Mr Hyde

Z Andreja Danka si mnohí robia srandu, ba dokonca ho aj nepekne ponižujú, aj keď im osobne nikdy neublížil. Stačí zalistovať v progresívnych šerblíkoch a ich nevábne páchnucej produkcii, nájdete tam hory roky zhromažďovaných dôkazov.

Isteže platí, že pán Danko je politik, a preto musí zniesť viac ako bežný smrteľník, avšak to, čo na jeho adresu produkujú zakomplexovaní a intelektuálne neduživí škrabáci, ďaleko presahuje akékoľvek medze.

Aj v dôsledku neschopnosti progresívnych šerblíkov informovať nezaujato a bez zbytočných osobných faulov je predseda SNS vykresľovaný ako slaboduchý jedinec s ľahkou mentálnou retardáciou. Istý Samo Marec, si na tom dokonca postavil nemalú časť publicistickej kariéry, aj keď sám nie je obdarený očarujúcou sviežosťou ducha.

Dnes predseda Andrej Danko oznámil, že odstupuje z boja o prezidentský úrad a vyzval svojich podporovateľov, aby volili Štefana Harabina. Bývalý predseda Najvyššieho súdu SR a exminister spravodlivosti je po vedúcej dvojici kandidátov naozaj jediní, kto stojí z hľadiska preferencií za reč a jediní, ku komu by mohli mať voliči a sympatizanti SNS blízko.

Malé nádeje predsedu SNS v prezidentských voľbách boli očividné hneď na začiatku, aj preto vyvolávalo oznámenie kandidatúry otázniky ohľadom schopnosti Andreja Danka správne čítať politickú realitu. Jeho dnešné rozhodnutie však dokumentuje, že možno s veľkým časovým odstupom, ale predsa realitu uznal. Ešte podstatnejším faktom je, že to dokázal urobiť verejne a podporiť doterajšieho rivala. To sa tak často v slovenskej politike nevidí.

Vyjadrenie podpory Štefanovi Harabinovi môže čiastočne zamiešať kartami v prvom kole prezidentských volieb. Je však takmer isté, že druhého kola Peter Pellegrini verzus Štefan Harabin sa nedočkáme. Bola by to síce senzácia a aj zaslúžené zaucho spupným progresívnym kaviarňam, ale prorokovanie zázrakov nie je povolenou súčasťou analýzy materiálnej reality. Ak sa teda naplní očakávanie druhého kola v zostave Pellegrini – Korčok, budeme so záujmom pozorovať, ako sa k tomu postaví Štefan Harabin.

Zdroj: https://www.facebook.com/datel.sk