Zdá sa, že Dávid P. z Rajky dostane posilu

Zdá sa, že Dávid P. z Rajky dostane posilu

Zdá sa, že Dávid P. z Rajky dostane posilu 620 330 Doktor

Microsoft sa chce postarať o „dezinformácie a hoaxy“

Technologické spoločnosti získavajú čoraz väčšiu moc nad tým, čo vidíme a počujeme. Cenzúra sociálnych médií a kontrola chatu sú už bežné metódy. Najbohatšia spoločnosť sveta Microsoft chce ísť ešte ďalej a využiť svoje monopolné postavenie v operačných systémoch, kancelárskych a cloudových produktoch, aby zabránila šíreniu „dezinformácií a hoaxov“.
V rozhovore s Lesterom Holtom z NBC dostal generálny riaditeľ Microsoftu Satya Nadella otázku, ako môže AI pomôcť alebo ohroziť budúce voľby.

Reclaimthenet hlási : Nadellova odpoveď však zrejme naznačuje ochotu použiť technológiu na cenzúru obsahu na boj proti tomu, čo označil za dezinformácie.

Nadella vysvetlil: „Nie sú to prvé voľby, kde sa musíme zaoberať dezinformačnými alebo propagandistickými kampaňami oponentov a zasahovaním do volieb.

„Pracujeme v celom technologickom odvetví na vodoznaku, detekcii falzifikátov a ID obsahu. Úprimne povedané, bude dostatok a viac technológií na identifikáciu problémov súvisiacich s dezinformáciami a hoaxami.“

Rastú obavy z úlohy veľkých technologických spoločností pri potláčaní „dezinformácií“, najmä v súvislosti s obavami, že tieto spoločnosti už majú značnú moc a vplyv, ktorý by mohol potenciálne ovplyvniť politické výsledky vrátane volieb.

Mnohí sa obávajú, že kombinovaná sila týchto technologických gigantov im umožňuje ľubovoľne definovať, čo sa považuje za dezinformáciu, čo by ich mohlo viesť k potlačeniu určitých názorov alebo informácií. To vyvoláva otázky o nestrannosti a spravodlivosti takejto umiernenosti, najmä v kontexte politického diskurzu a demokratického procesu. Debatu živia obavy, že tieto spoločnosti by mohli mať vzhľadom na svoju veľkosť a dosah neúmerný vplyv na verejnú mienku a volebné procesy.

Spoločnosť Microsoft 23. mája 2023 oznámila , že vo Windowse 11 predstaví množstvo nových funkcií poháňaných AI. Hlavná súčasť sa nazýva Windows Copilot, súbor textových asistenčných funkcií, vďaka ktorým je používanie počítača jednoduchšie a intuitívnejšie.

V polovici roku 2023 bezpečnostný výskumník Andrew Brandt zistil, že všetky súbory prenášané alebo uložené v cloudových systémoch Microsoftu, vrátane OneDrive a SharePoint, sú kontrolované spoločnosťou Microsoft, aj keď sú šifrované.

Ale určite existujú alternatívy k produktom Microsoftu. Za zmienku stoja najmä rôzne varianty Linuxu, rôzne bezplatné kancelárske produkty a poštové aplikácie a bezpečný operačný systém Graphene OS pre smartfóny.

Zdroj: https://tkp.at/2024/02/04/microsoft-will-sich-um-desinformation-und-falschinformation-kuemmern/