Americké bombardovanie Iraku a Sýrie po predchádzajúcom oznámení všetkých cieľov

Americké bombardovanie Iraku a Sýrie po predchádzajúcom oznámení všetkých cieľov

Americké bombardovanie Iraku a Sýrie po predchádzajúcom oznámení všetkých cieľov 620 330 Doktor

Včera večer boli americké bombardéry B1 Lancer na ceste na Blízky východ, aby zaútočili na milície spojené s Iránom. Verejné oznámenie o odchode atentátnikov a ich cieľoch naznačuje, že Američania chcú dať postihnutým krajinám a odbojovým skupinám čas na prípravu, aby sa vyhli eskalácii.

Toto je bežná prax už niekoľko rokov, aby sa predišlo eskalácii. Pred útokom na Sýriu zavolá americký generál ruskému náprotivku, aby mu oznámil presné ciele útoku. Správy o úspechu sa potom šíria medzi publikum prostredníctvom bežných médií. Stalo sa to napríklad pri plynovom útoku v Sýrii, do ktorého boli zapojené takzvané Biele prilby, ktoré sú pobočkou CIA.

Bývalý analytik CIA a bývalý zahraničný agent Larry Johnson podrobne vysvetľuje tento americký folklór na Blízkom východe v nasledujúcom videu.

Článok v Al-Mayadeen, ktorý je blízko Hizballáhu a sídli v Libanone, informuje o nočných útokoch s titulkom „Väčšina napadnutých miest bola pred agresiou úplne evakuovaná“:

Iracké ozbrojené sily zdôrazňujú, že tieto „útoky“ nehanebne porušujú suverenitu Iraku, podkopávajú úsilie irackej vlády a predstavujú významnú hrozbu, ktorá môže Iraku a regiónu priniesť veľmi nežiaduce následky.

Hovorca hlavného veliteľa irackých ozbrojených síl Yahya Rasool Abdullah uviedol, že mestá al-Qaim a iracké pohraničné oblasti boli napadnuté americkými lietadlami a dodal, že tieto „útoky“ sa odohrávali v v čase, keď sa Irak usiluje o stabilitu regiónu.

Zdôraznil, že tieto „útoky“ nehanebne porušujú suverenitu Iraku, podkopávajú úsilie irackej vlády a predstavujú významnú hrozbu, ktorá môže Iraku a regiónu priniesť veľmi nežiaduce následky. Zdôraznil, že tieto kroky budú mať vážne dôsledky, hlavne ohrozujú bezpečnosť a stabilitu Iraku a regiónu.

Predstaviteľ irackého ministerstva vnútra agentúre AFP povedal, že podľa predbežných informácií bol americký „útok“ zameraný na sklad ľahkých zbraní. Predstaviteľ irackých ľudových mobilizačných síl zároveň tej istej agentúre zdôraznil, že bombardovanie v oblasti al-Káim si nevyžiadalo žiadne obete.

Zdroje z Al Mayadeen potvrdili, že väčšina napadnutých miest bola pred útokom evakuovaná.

Korešpondent Al Mayadeen v Aleppe informoval, že v dôsledku útoku boli úplne prerušené dodávky elektriny v Deir Ezzor.

Okrem toho korešpondent Al Mayadeen v Iraku informoval, že pri útokoch na al-Qaim a Akashat zahynuli dvaja civilisti.

Vývoj v Izraeli smerom k riešeniu dvoch štátov?

Ale najzaujímavejší vývoj na tomto fronte je tento. Už nejaký čas sa šepká, že Izrael uvažuje o nejakom úplnom prímerí a pravdepodobne o ukončení vojny uprostred návalu tajných rozhovorov.

Teraz sa objavili nové články od agentúry Reuters, že USA plne podporujú vytvorenie palestínskeho štátu – inými slovami, dlho hľadané dvojštátne riešenie.

Spojené štáty sa aktívne usilujú o vytvorenie nezávislého palestínskeho štátu s bezpečnostnými zárukami pre Izrael a skúmajú možnosti s partnermi v regióne, uviedol v stredu hovorca ministerstva zahraničných vecí.

Potvrdil to hovorca Bieleho domu Matthew Miller. Medové motúzy sú „bezpečnostná záruka pre Izrael,“ povedal. Musíte pochopiť, ako funguje jazyk politikov. V diplomatickom/politickom jazyku sa „bezpečnostné záruky“ prekladajú ako „úplatky“. V podstate to znamená: Dáme vám x miliárd dolárov na zbrane, ak urobíte, čo vám povieme.

Nový článok Washington Post potvrdzuje tento vývoj a dodáva, že Blinken čoskoro odcestuje na Blízky východ, aby sa pokúsil uzavrieť túto dohodu tým, že presvedčí Saudskú Arábiu, aby ukončila svoje vzťahy s Izraelom pod výslovnou podmienkou normalizácie, že Izrael nielenže úplne ukončí konflikt v Gaze, ale tiež sa zaväzuje k vytvoreniu palestínskeho štátu, ktorý zahŕňa pásmo Gazy a Západný breh.

Minister zahraničných vecí Antony Blinken už čoskoro plánuje cestu na Blízky východ. Pravdepodobne sa najskôr zastaví v Saudskej Arábii, kde dúfa v obnovený záväzok korunného princa Mohameda bin Salmána normalizovať vzťahy s Izraelom, ak – a iba ak – Izrael ukončí konflikt v Gaze a zaviaže sa k vytvoreniu palestínskeho štátu, ktorý zahŕňa pásmo Gazy a Západný breh Jordánu.

Zdá sa čoraz pravdepodobnejšie, že takú dohodu možno dosiahnuť a vojna v Gaze sa skončí. Ale: Netreba zabúdať, že z pohľadu zarytých Likudnikov a izraelských pravicových extrémistov by takéto „predčasné“ ukončenie vojny znamenalo pre Izrael definitívny koniec.

Otázne je aj to, či by arabské a moslimské štáty boli ešte ochotné akceptovať takéto riešenie. Môže to byť príliš málo, príliš neskoro.

Zdroj: https://tkp.at/2024/02/03/us-bombenangriffe-auf-irak-und-syrien-nach-vorheriger-bekanntgabe-aller-ziele/