Vojnová propaganda sa nezastaví

Vojnová propaganda sa nezastaví

Vojnová propaganda sa nezastaví 620 330 Doktor

Propaganda, ktorá mala pripraviť nemecky hovoriace krajiny na vojnu, si čoraz častejšie protirečí. Rakúsko a Švajčiarsko sú posúvané ďalej k členstvu v NATO.

V Rakúsku, Nemecku a Švajčiarsku dosiahla vojnová propaganda nový vrchol. Zatiaľ čo v Nemecku je živený strach z Ruska, Rakúsko a Švajčiarsko sa opäť pokúšajú tlačiť smerom k NATO. Rakúsko a Švajčiarsko sú vraj momentálne vydané napospas ruskému útoku.

Smer NATO

Bild svojim (našťastie stále menej a menej) čitateľom vysvetlil, že polovica Nemcov sa obáva Putinovho útoku. Tieto dramatické správy trvajú už týždne a koniec je v nedohľadne. Nemecká spoločnosť sa pripravuje na priamu vojnu s Ruskom – a samozrejme to bude „nepriateľ“, ktorý zaútočí prvý a samozrejme NATO povedie „obrannú vojnu“.

Aj v Rakúsku prebieha ďalšia kampaň smerom k definitívnemu vstupu do NATO. Rakúsko je de facto pričlenené k NATO, Kremeľ ich už nepovažuje za neutrálnych (čo z Rakúska robí teoretické vojnové divadlo), v krajine budú čoskoro rozmiestnené rakety protivzdušnej obrany NATO a vojenské transporty (aj počas veľkého cvičenia NATO) sa presúvajú cez „neutrálne“ Rakúsko.

Ministerstvo obrany teraz volá po federálnej armáde „pripravenej na vojnu“ – a po desaťročiach zlého riadenia a demontáže to možno prirovnať k priamej výzve na členstvo v NATO. Niečo podobné počujete vo Švajčiarsku. NZZ napríklad hovorí, že švajčiarske východné krídlo je úplne otvorené. Rus mohol v podstate prepochodovať do Francúzska.

Na rozdiel od Fínska a Švédska zostalo Rakúsko po začiatku ukrajinskej vojny neutrálne. Aj v Škandinávii si ľudia mysleli, že neutrálny status je veľmi pevne stanovený. Veci by sa tiež mohli rýchlo pohnúť v Rakúsku a Švajčiarsku, ak je scenár hrozby dostatočne závažný. Treba poznamenať, že medzi obyvateľstvom určite existuje podpora pre lepšie financovanie alebo reformu ozbrojených síl, hoci podpora „pripravenosti na vojnu“ proti Rusku pravdepodobne nebude obzvlášť silná. Treba tiež dodať: Keď bolo Rakúsko naposledy pripravené na vojnu proti Rusku, republika ani neexistovala. Nemecká fašistická kampaň sa skončila miliónmi mŕtvych.

Keďže Ukrajina bude musieť tento rok priznať porážku, takýto scenár sa určite dá nastoliť. Pretože NATO čelí najhoršej porážke od svojho založenia. To bude pravdepodobne odstránené protipropagandou a skorým Putinovým útokom. Kremeľ deklaruje, že nemá v úmysle útočiť na NATO, vojna na Ukrajine je navyše pre Rusko ťažká a nákladná a napriek ukrajinskej porážke nie je vyhratá, ale ani prehratá.

Establišment, ktorý presadzuje členstvo v NATO v Rakúsku a Švajčiarsku, musí čeliť faktom, že vstup neznamená automaticky požadovanú „ochranu“. Propaganda je silne protirečivá: Putin sa chystá zaútočiť na NATO, no zároveň sa k NATO musíte pripojiť, aby ste boli chránení.

Ako vyzerá realita, je možné vidieť vo Fínsku, ktoré teraz dostáva militarizovanú hranicu, kde bol predtým všetko pokojné.

Zdroj: https://tkp.at/2024/01/31/kriegspropaganda-kennt-keinen-halt/