Britskí klimatickí šéfovia pracujú s falošnými dátami

Britskí klimatickí šéfovia pracujú s falošnými dátami

Britskí klimatickí šéfovia pracujú s falošnými dátami 620 330 Doktor

Britskí klimatickí šéfovia: Plán čistej nuly sa spolieha na nedostatočné údaje

Zatiaľ neboli vypracované žiadne realistické scenáre pre politiku čistej nuly. V čase najväčšieho dopytu po elektrine sa vyrába najmenej slnečnej energie, vietor je vždy nespoľahlivý. Preto sú potrebné obrovské skladovacie kapacity. Dodatočná výroba by bola potrebná pre tepelné čerpadlá a elektromobily, najmä v zime. Z potreby výrazne posilniť potrubnú sieť, čo je úloha, ktorá sa tiež málo alebo vôbec neberie do úvahy, vznikne obrovský dopyt po energii.
Už sa objavili informácie o skúmaní technických možností energetického prechodu . V prednáške v roku 2014 sa profesor Michael J Kelly z divízie elektrotechniky na Univerzite v Cambridge venoval výzvam pod názvom „Budúce energetické potreby a inžinierska realita “. Čo zistil a prečo v dôsledku toho očakáva redukciu populácie sa dočítate článku, ktorý sa objavil aj u nás na portáli. Kelly potom vysvetľuje, že dekarbonizácia o 80 % do roku 2050 je nemožná bez masového vymierania.

Britský úrad pre zmenu klímy teraz súkromne priznal, že niekoľko jeho kľúčových odporúčaní s čistou nulou je založených na nedostatočných údajoch. Teoretický fyzik profesor Sir Chris Llewellyn Smith, ktorý viedol nedávnu štúdiu Kráľovskej spoločnosti o budúcich dodávkach energie, uviedol, že Výbor pre zmenu klímy sa zaoberal iba „jediným rokom“ údajov o počte veterných dní v roku, o ktorom sa vyjadril k rozsahu ktoré by sa Spojené kráľovstvo mohlo spoliehať na to, že veterné a solárne farmy dosiahnu čistú nulu.

"Neoficiálne priznali, že to bola chyba ," povedal Sir Chris v prezentácii, ktorú získal britský The Telegraph. Naproti tomu Kráľovská spoločnosť skúmala údaje o počasí za 37 rokov.

Nedávno Sir Chris, emeritný profesor a bývalý vedúci energetického výskumu na Oxfordskej univerzite, povedal, že komentáre, na ktoré sa odvolával, urobil Chris Stark, predseda Climate Chande Committee (CCC). Povedal: " Pravdepodobne by bolo najlepšie povedať, že Chris Stark uznal, že moja poznámka, že CCC sa spolieha na modelovanie, ktoré používa údaje o počasí len za jeden rok... je "úplne opodstatnená kritika". “

CCC vysvetlil, že komentáre Sira Chrisa v prezentácii, ktorú osobne predniesol v októbri po zverejnení svojej správy, sa týkali výlučne špecifickej správy, ktorú zverejnil minulý rok a ktorá sa zaoberala otázkou, ako možno vytvoriť spoľahlivý „dekarbonizovaný energetický systém“.

Ukotvené v zákone

V odpovedi na ďalšie otázky denníka The Telegraph však agentúra priznala, že jej pôvodné odporúčania z roku 2019 o uskutočniteľnosti dosiahnutia čistého nulového cieľa CO2 do roku 2050 boli založené len na údajoch o počasí za jeden rok. Ministri sa opierali o tieto odporúčania, keď Theresa Mayová zakotvila cieľ do roku 2050 v zákone . Hovorca CCC povedal: "Stojíme za našou analýzou."

V októbri 2021 Sunday Telegraph odhalil, že predpoklady, ktoré sú základom odporúčaní výboru pre ministrov na rok 2019, zahŕňali predpoveď, že v roku 2050 bude iba sedem dní, keď budú veterné turbíny fungovať na menej ako na 10 percent svojej kapacity potenciálnej výroby elektriny. To je porovnateľné s 30timi takýmito dňami v roku 2020, 33 v roku 2019 a 56 v roku 2018, podľa analýzy kampane skupiny Net Zero Watch.

Správa Sira Chrisa pre Kráľovskú spoločnosť, zverejnená v septembri, dospela k záveru, že je potrebná rozsiahla sieť jaskýň naplnených vodíkom, aby sa predišlo riziku výpadku prúdu pri prechode na veternú a solárnu energiu. Kráľovská spoločnosť označila výrobu energie za „nestálu“, pretože je závislá od vetra a slnka.

Správa bola jedným z najstrašnejších varovaní o rizikách spoliehania sa na prerušované zdroje energie závislé od počasia bez adekvátnej podpory.

Podceňovanie

Správa zistila: „Potreba dlhodobého skladovania energie v Spojenom kráľovstve bola vážne podceňovaná... Štúdie, ktoré neberú do úvahy dlhé obdobia rokov, podceňujú potrebu dlhodobého skladovania. Jednoročné štúdie nemôžu poskytnúť priamy údaj o potrebe skladovania dlhšieho ako 12 mesiacov a nadhodnocujú potrebu iných zásob.“

Sir Chris v prejave 31. októbra 2023 povedal: „ Ak sa pozriete na rok, podceňujete skladovanie a preceňujete potrebu všetkého ostatného. Presne to urobil Výbor pre zmenu klímy.

Dodal: „Výbor pre zmenu klímy, ako som povedal, sa pozrel na jeden rok a súkromne priznal, že to bola chyba. Ale stále hovoria, že sa od nás až tak nelíšia. No nie je to celkom pravda “

Správa Royal Society zistila, že do roku 2050 bude potrebných až 100 terawatthodín (TWh) skladovacej kapacity na kompenzáciu výkyvov vetra a slnečného svitu. Vychádzalo to z údajov o počasí za 37 rokov a nie iba z jedného roka, na ktorý sa CCC spolieha.

Aj keď sa CCC snaží túto nekompetentnosť zakryť, je zrejmé, že žiadny z ich plánovania ani nákladových kalkulácií nezohľadnil 100 TWh (= 100 miliárd kWh) skladovacej kapacity, ktorú RS považuje za potrebnú – tretinu súčasnej výroby elektriny. Toto číslo navrhli aj mnohí nezávislí odborníci na energetiku.

Toto je pravdepodobne podcenenie, ktoré je vo všeobecnosti nekontrolovateľné. Pretože pri realistických číslach sa okamžite vynára otázka realizovateľnosti. A to nás privádza späť k profesorovi Michaelovi J. Kellymu a jeho prognóze znižovania populácie.

Zdroj: https://tkp.at/2024/01/23/uk-klimachefs-netto-null-plan-beruht-auf-unzureichenden-daten/