Poradca WEF Yuval Harari: Trump znamená koniec globalizmu

Poradca WEF Yuval Harari: Trump znamená koniec globalizmu

Poradca WEF Yuval Harari: Trump znamená koniec globalizmu 620 330 Doktor

Zjavne sa mnohí politici najmä v EÚ naozaj boja, že sa Trump opäť stane americkým prezidentom. Odstúpil už od WHO a Parížskej dohody a nedávno zvažoval aj odchod z NATO. To by paralyzovalo kľúčové globalistické organizácie pracujúce na vláde jedného sveta.

Jeden z lídrov, ktorí stoja za agendou Svetového ekonomického fóra (WEF), varoval pred „veľmi pravdepodobnou“ možnosťou, že bude prezident Donald Trump tento rok znovuzvolený.

V novom rozhovore dostal Harari otázku, či sa „obáva, že by Trump mohol byť znovu zvolený“.

„Myslím, že je to veľmi pravdepodobné,“ odpovedal Harari. A keď sa to stane, pravdepodobne to bude niečo ako umieračik pre to, čo zostalo z globálneho poriadku. A hovorí to otvorene.“

„Malo by byť jasné, že mnohí z týchto politikov predstavujú falošnú, binárnu víziu sveta.

„Ako keby ste si mali vybrať medzi vlastenectvom a globalizmom – medzi lojalitou k vlastnému národu a lojalitou k nejakej, ja neviem, globálnej vláde alebo čo.“

Harari, ktorý sám seba opisuje ako „historika, filozofa a autora“, je známy najmä svojimi mizantropickými názormi. Harari sa často raduje, že globálne mocenské elity už nebudú mať pre ľudí žiadne využitie, keďže ich čoraz viac nahrádzajú stroje s umelou inteligenciou.

Harari tvrdí, že technológia AI znamená, že väčšina verejnosti sa teraz stala „nadbytočnou“ a v budúcnosti bude pre svetovú elitu len málo užitočná. Väčšinu dnešnej pracovnej sily označil za „zbytočnú triedu“ ľudí.

Počas minuloročného rozhovoru sa Harariho pýtali na úlohu ľudí v spoločnosti, keď sa objavujú nové technológie, ako je umelá inteligencia. Harari potom vysvetlil, že čoskoro vznikne nový triedny systém, ktorý oddelí globálne elity od „nadbytočnej“ širokej verejnosti.

Tvrdil, že väčšina svetovej populácie bude pre globálnu elitu málo užitočná, čo znamená, že už nebude „potrebná“. „Prečo potrebujeme toľko ľudí? spýtal sa Harari.

Harari „predpovedá“, že rýchly pokrok v počítačovej technológii spôsobí, že ľudia budú „zastaraní“. Tí, ktorí sú „nahradení“ v pracovnej sile AI, vytvoria „obrovskú triedu zbytočných ľudí“, tvrdil, na smiech globalistov v publiku.

Títo „zbytoční ľudia“ budú pre spoločnosť záťažou a budú musieť byť spokojní s „drogami a počítačovými hrami“. „Teraz sme svedkami vytvárania novej masívnej triedy zbytočných ľudí.“

Harari zhodnotil rozšírené rozčarovanie „obyčajných ľudí“ v dôsledku strachu, že budú „zaostalí“ v budúcnosti určenej „inteligentnými ľuďmi“. Ľutoval, že od priemyselnej revolúcie sa svetová mocenská elita spolieha na širokú verejnosť, že poskytne pracovnú silu.

Harari je však rád, že vlna sa teraz obracia, keďže spoločnosti teraz môžu využívať nízkonákladové technológie na nahradenie ľudí.

„Väčšina ľudí neprispieva ničím iným, možno len svojimi údajmi, a čokoľvek, čo ľudia stále robia, je užitočné, tieto technológie budú čoraz viac zastarané a umožnia ľuďom nahradiť.“

Zdroj: https://tkp.at/2024/01/17/wef-berater-yuval-harari-wahl-trumps-ist-ende-des-globalismus/