Elity WEF nazývajú slobodu prejavu fašizmom

Elity WEF nazývajú slobodu prejavu fašizmom

Elity WEF nazývajú slobodu prejavu fašizmom 620 330 Doktor

Elity WEF nazývajú slobodu prejavu „fašizmom“ a požadujú cenzúru X

Protagonisti Svetového ekonomického fóra považujú cenzúru za nevyhnutnú pomoc pri presadzovaní ich agendy. Súčasná konferencia WEF v Davose je už plná nepriateľstva voči sociálnej sieti X Elona Muska a jej podpore slobody prejavu, keďže globálne elity sa na ňu hnevajú kvôli nedostatku cenzúry.

Vplyvné osobnosti z oblasti vzdelávania na konferencii vyjadrili svoju nespokojnosť s Muskovou platformou a označili ju za problematickú a „toxickú“. Luciana Vaccaro, vedúca švajčiarskych univerzít, a Naomi Oreskes, profesorka histórie vedy na Harvarde, vyjadrili svoje obavy počas panelovej diskusie na podujatí. Na platforme odvtedy koluje video zachytávajúce ich odsúdenie X a samotného Muska.

Počas panelovej diskusie Svetového ekonomického fóra (WEF) prirovnala harvardská profesorka Naomi Oreskes slobodu prejavu k „fašizmu“ a vyzvala na cenzúru verejnosti na sociálnych médiách.

Pamätáme si, že „pôvodný fašista“ Benito Mussolini prirovnal korporativizmus, t. j. fúziu korporatívnych záujmov so štátnou mocou, k fašizmu. Táto fúzia kapitálu a firemných záujmov so štátnou mocou je presne to, čo sa odohráva v Davose. Fašizmus vždy potláčal slobodu slova a slobodu tlače, je to takmer charakteristický znak fašizmu.

„Bola som na Twitteri dlho a teraz je to také toxické miesto, že som sa rozhodla, že nemá cenu tam tráviť čas ,“ povedala Oreskes. “ Vzdala som sa X. Aké strašidelné meno, však?

A ako si povedala, je to únavné. Musíte si teda vybrať a premyslieť, kde môžete odovzdať svoje posolstvo.

„Ale snažím sa prísť na to, že som sa vzdal X.“ Aké strašidelné meno, to je pravda. A neviem, aká je momentálne alternatíva.“

Švajčiarska fyzička Luciana Vaccaro potom prehovorila:

„Takže otázka sociálnych médií, musím povedať, že sa mi to stalo aj na Twitteri. Takže X, pretože áno, je to toxické prostredie a hovoríme o ňom.

„Je to veľmi toxické prostredie a ja na to nemám riešenie,“ odpovedala Vaccaro a dodala, že verí, že na X bude nakoniec existovať „kódex správania“. „Myslím si, že dôjde k spoločenskej reflexii toho, ako sa informácie dostávajú von. Samozrejmosťou je aj politika majiteľa

Novinár Rukshan Fernando zverejnil video z otváracieho prejavu tohtoročného summitu v Davose, ktorý sa začal tento týždeň.

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyen, ktorá predtým pôsobila v správnej rade WEF, v prejave varovala pred hrozbou takzvaných „dezinformácií“ a „dezinformácií“.

Vyzvala na cenzúru „obsahu, ktorý platformy sociálnych médií propagujú a šíria“.

Po dni agendy WEF24 v Davose je jasné, že v roku 2024 vyvinú vlády a inštitúcie na celom svete spoločné úsilie o kontrolu online platforiem pomocou zákonov o regulácii obsahu a nenávistných prejavov. Platformy, ktoré nebudú dodržiavať, budú čeliť zvýšenému regulačnému tlaku a sankciám.

Je iróniou, že obnovenie „dôvery“ vo vlády, nevolených byrokratov – akovon der Leyen – a globalistické organizácie je na tohtoročnom summite WEF jednou z hlavných priorít.

Zdroj: https://tkp.at/2024/01/17/wef-eliten-bezeichnen-freie-meinungsaeusserung-als-faschismus-und-fordern-zensur-von-x/