Nižší desítky traktorů

Nižší desítky traktorů

Nižší desítky traktorů 620 330 Mr Hyde

Včera jsem celý den sledoval cvrkot na německém fejsbůku. Stálo to za to. Dozvěděl jsem se o jejich protestech docela zajímavé věci, které bychom měli vědět. Ale než se dostanu k tomu, co jsem viděl, začnu s tím, co jsem neviděl. Neviděl jsem totiž žádné pořádné zpravodajství v českém majnstrýmu. To ticho bylo tak ohlušující, že jsem měl pocity jako při první demonstraci v záři 2022.

Tehdy Václavák zapraskal ve švech… Pod koněm se stavělo pódium, ale žádný pražský libtard vůbec netušil, co se bude dít. Václavák se pak naplnil během půlhodiny a v davu uvízly stovky nic netušících lidí. Tenkrát měla policie nejvíc práce s vyváděním zkolabovaných nebo zpanikařených fiflen, kterým jejich oblíbená majnstrýmová média jaksi neřekla, co se chystá.

Stejné ticho bylo i včera. Nejdůležitější zpráva dne – na jakémsi moskevském předměstí nefunguje topení. Že německá vláda ještě přitvrdila a urychleně schválila všechno, proti čemu zemědělci protestovali, to nám žádný režimní intervjuk neřekl. Že se většina protestujících nesvolala přes odborové centrály (protože tam mají ve vedení také hodně (sebe)Středulů a málo Dufků), ale spontánně se připojili přes sociální sítě, to nám jaksi také zůstali dlužni. Prostě zemědělci se do toho pustili (povzbuzeni holandským příkladem) a ostatní se přidali.

A tak si čeští dopravci museli sami zjistit, přes které hraniční přechody se nedá přejet. Naštěstí máme henty internety a bez problémů se bez České televize obešli. Obešli se i bez Seznam zpráv a Novinek… jejich šéfredaktorům gratuluji, promeškali další příležitost ukázat, že k něčemu jsou. Ale nezlobím se. Hodně lidí zjistí, že je lepší číst dezolátské weby. Kdo chce čerstvé zprávy bez příkras a eurohodnotného zabarvení, ten čte alternativu.

Třeba takové Parlamentní listy to měly zpravodajsky moc hezky pokryté a jako jedny z mála na protesty upozorňovaly už předem. Jardovi Polanskému posílám zdvižený palec. Šídlovi, Kubíkovi, Komso Moláčkovi, Bartkovskému a České televizi posílám zdvižený prostředníček. Jsou zbyteční jak francouzská šlechta v předvečer útoku na Bastilu. Se stejnými důsledky na jejich profesní budoucnost. Přesně takhle totiž vypadá situace v Německu…

Ministr hospodářství a životního prostředí Habeck (spojení průmyslu a životního prostředí, to mohou vymyslet jedině zelení libtardi) už pořvával na mikrofon, že jestli si někdo myslí, že z toho bude převrat, tak nebude… Tvářil se u toho jako takový soft Dolfi, který právě převzal Verantwortung za celé Německo. Vláda přitvrdila a odmítá ustoupit, protože přes grýndýl prostě nejede vlak. Ať zhyne svět, jen když omezíme uhlík v atmosféře. Ať zhyne demokracie, ať zhyne Německo, ať si Rusko zbrojí a roste jak chce, zelené náboženství prostě musí zvítězit. Habeckovi už chybí jen výrok, že německý národ si státníka jeho formátu vůbec nezaslouží a tím pádem si nezaslouží existenci.

Protestující ovšem hodlají také přitvrdit. Podle německého Grundgesetz (základního zákona) mají právo na generální stávku, pokud je ohrožena demokracie. Vláda s nimi nevyjednává, naopak demonstrativně odhlasovala to, proti čemu protestovali, ergo demokracie je ohrožená, generálštrajk mohou vyhlásit. Začínají se přidávat i dělníci u Siemensu… to je ta firma, která kdysi byla skoro ve všem jednička, ale bohužel měla nad továrnami komíny a pracovala s fůůůj věcmi a tak je zapotřebí je zavřít a outsourcovat do Číny… samozřejmě bez dělňasů. V Číně jsou levnější a nesmějí stávkovat.

Mimochodem… myslím že u nás také moc nemluvili o tom, že protestující už o víkendu Habecka nepustili z trajektu, když se vracel z dovolené.

Přátelé!

Právě pro to, co se teď děje v Německu, jsem volal po protestech u nás. Doufal jsem v to, v co doufali i Němci. Že se nakonec lidé spontánně přidají. Tak jak se to teď v Německu stalo. Oni tam už také protestují delší dobu. Stejně jako u nás. Nebyly to nijak malé protesty, ale tamní mééédia jsou stejně promořená libtardy, jako tady u nás. Tam také protestovaly vždycky jen nižší desítky traktorů a nižší tisíce lidí. Intervjuci tvrdili, že prostesty organizovaly proruské síly a nepřátelé demokracie. Teď se ucho utrhlo.

Co museli dělat němečtí dezoláti? Vydržet!

Také tam měli různé kecálisty, kteří věděli, že to nemá cenu. Také je uklidňovali šéfové hospodářských a obchodních komor. Šéfové odborů se tam také třesou na teplá křesílka a spíš protestům překáželi, než by je vyvolávali. Také tam měli různé novinářské svině a řeporyjce Novotné, které se tomu posmívaly. Také tam mají Jeníky Cempery, kteří udávají jak na běžícím pásu. A také tam lidi vlečou po soudech za nevymáchanou hubu.

Jenže Němci prostě vědí, že ani Scholz ani Habeck nejsou nadlidi. Nemají žádné právo rozhodovat, která informace je dobrá a která je špatná. Nemají žádné právo určovat, která zpráva je vhodná pro plebs a která není. A také vědí, že jim to nikdo nevybojuje, vědí, že hýbat Německem, to je běh na sakra dlouhou trať a jsou prostě důkladní.

Zřejmě také jsou poněkud statečnější, než my tady doma.

Teď se jim ten svah slušně utrhl. Trvalo to dlouho. Museli dělat demonstrace, museli se angažovat na fejsbůku, museli si na to posbírat peníze, museli vydržet nezájem veřejnosti, museli vydržet tlak od vlády i médií. Museli se podporovat, protože to bylo pořádné psycho. Teď sklízejí plody své dlouhodobé a systematické činnosti.

U nás to bude stejné. Musíme vydržet. Musíme protestovat tak dlouho, dokud se to prostě neutrhne. Je třeba svolávat demonstrace, je třeba jezdit po sálech a sokolovnách, je třeba vyjednávat na všechny strany, je třeba se pravidelně připomínat na Václaváku a čekat na to, co se včera stalo v Německu. Je třeba tu práci zaplatit.

Ne, nevím, jestli z toho v Německu padne vláda. Osobně bych si myslel, že tak daleko to ještě není. Ale když padala Bastila, také si ještě nikdo nemyslel, že monarchii je ve Francii navěky odzvoněno… Ale jedno vím. Německá vláda má problém. Obrovský problém. Neskutečně velký problém. Už dlouho žádný kancléř nečelil něčemu takovému. Oni teď budou mít svých starostí dost.

Už před půl rokem jsem psal, že Fialovi bude konec, až jednou zavolá do Berlína a tam mu nezvednou telefon, protože na něj nebudou mít čas. Jednoho dne prostě nepřijdou notičky a čekání na signál bude marné. Stejně tak mu nezvednou telefon v Bílé chýši, protože migrace z Mexika, válka s Hamásem, konflikt s Čínou a problémy v Hormuzském průlivu i v Rudém moři…

A francouzský telefon? Ten zvoní u Babiše… Eman si s naším Andrejem rozumí. Stejně jako s Orbánem. Ale teď bude i Macron poněkud zaneprázdněný. Jeho premiérka rezignovala…

Řekl bych, že se to blíží. Když se to tady stalo naposled, tak si Jakeš postěžoval, že zůstal jako kůl v plotě. Také se mu tehdy Gorbi nějak odmlčel.

Prosím všimněte si, že v Německu, Holandsku a vůbec ve starých zemích EU, je odpor proti vládě ještě silnější, než u nás. Lidi jsou tam z grýndýlu ještě vzteklejší, než tady. Jsou naštvaní z migrace a evropských hodnot. Tak moc, že v Holandsku vyhrál Wilders a v Německu Habeck nemůže vyjít na ulici. To jen libtardí mééédia ještě udržují iluzi, že je všechno jinak. A také na to dojedou. Už brzy nebudou zákony na ochranu novinářů, ale zákony na ochranu před novináři. Uvidíte.

Kdy že jsou ty volby v Rakousku?

Bude se přepřahat. Všude. I u nás. Liberalismus je v posledním tažení. Ještě kope, ale už jsou to fakt jen křeče. Je to ovšem veliký organismus, který je prorostlý všude. Proto to ještě bude nějakou dobu trvat. Ale jak vidíte, nejsme v tom sami. Celý kontinent je těhotný změnou. Obrovskou změnou. Nemohu skončit jinak, než včerejší výzvou:

Zatnout zuby a vydržet. Nevíme, který kamínek rozjede lavinu, ale jak vidno, prostě je třeba se nevzdávat. Kdo bude sedět na gauči, ten do budoucího vývoje nebude mít co mluvit. Ti, co dneska z pohodlí domova mistrují ty, co se snaží něčeho dosáhnout, ti budou nadávat i dál… až zjistí, že na jejich názory zase nikdo nebral ohled, protože je neřekli v tu jedinou správnou chvíli, na tom jediném správném místě… Dějiny se na gauči nedělají… A nezapomeňte… demonstrace nikdy nic neřeší. Tedy až na tu poslední. Ta pak řeší úplně všechno.

Zdroj: https://www.vidlakovykydy.cz/