Dohody medzi USA a Ruskom o vedení vojny na Ukrajine

Dohody medzi USA a Ruskom o vedení vojny na Ukrajine

Dohody medzi USA a Ruskom o vedení vojny na Ukrajine 620 330 Doktor

Oficiálny príbeh hovorí, že politický Západ si uvedomil existenciu Ukrajiny až vo februári 2022. V skutočnosti USA už dlho pracujú na tejto vojne a uzavreli s Ruskom dohody o tom, ako by sa mala vojna viesť a aké sú hranice toho, čo je povolené. Pre Newsweek to prezradili dobre informovaní predstavitelia americkej vlády.


Článok je z 5. júla 2023 , nebol vtedy správne docenený, ale bol znovu objavený blogerom. Jeho vek mu neuberá na dôležitosti, keďže informácie, ktoré obsahuje, sú aktuálnejšie ako kedykoľvek predtým. Za dva roky propagandy západné médiá vykreslili Rusko ako úplne nefunkčný zlyhaný štát s nepredstaviteľne slabou armádou. Teraz sú zmätení, prečo sa zdá, že Ukrajina prehráva vojnu a zdá sa, že vláda USA to akceptuje. Jediným logickým záverom teda je, že išlo o úmyselný čin zo strany USA – jedinou otázkou, ktorá zostáva, je, prečo by USA zámerne zostrojili porážku Ukrajiny.

Ale článok rozptyľuje takéto fantázie a odhaľuje niektoré skutočné dôvody zdanlivo mätúceho postoja USA.

Po prvé, článok sa – ako obvykle – točí okolo vyjadrení anonymného „vyššieho spravodajského úradníka“ z Bidenovej administratívy, ktorý sa „priamo podieľa na plánovaní politiky Ukrajiny“ a poznamenáva, že témy, o ktorých sa v ňom diskutuje, sú „prísne tajné záležitosti“.

Prvé dôležité vyhlásenie je nasledovné:

„Za všetkým, čo sa deje na Ukrajine, je tajná vojna s tajnými pravidlami, “ hovorí vysoký predstaviteľ spravodajskej služby Bidenovej administratívy, ktorý tiež hovoril pre Newsweek. Úradník, ktorý sa priamo podieľa na plánovaní politiky Ukrajiny, požiadal o anonymitu, aby mohol prediskutovať prísne tajné záležitosti. Predstavitelia (a mnohí ďalší predstavitelia národnej bezpečnosti, ktorí hovorili pre Newsweek) tvrdia, že Washington a Moskva majú desaťročia skúseností s vytváraním týchto tajných pravidiel, čo vedie k tomu, že CIA hrá mimoriadne veľkú úlohu: ako primárny špión, ako vyjednávač, ako poskytovateľ spravodajských informácií, ako logistik, ako ťahúň siete citlivých vzťahov NATO a čo je možno najdôležitejšie, ako agentúra, ktorá sa snaží zabezpečiť, aby sa vojna ďalej nevymkla spod kontroly.

Aby vojna na Ukrajine bola tajnou vojnou s vlastnými tajnými pravidlami a aby jednou z hlavných úloh CIA bolo zabrániť tomu, aby sa vojna príliš vymkla spod kontroly.

Vyšší úradník ďalej ilustruje posledný bod:

„Nepodceňujte prioritu Bidenovej administratívy udržať Američanov mimo konfliktu a uistiť Rusko, že nie je potrebné vojnu eskalovať,“ povedal vysoký predstaviteľ spravodajskej služby. „Je CIA na Ukrajine?“ pýta sa rétoricky. „Áno, ale ani to nie je hanebné.“

Dôležité je aj to, čo tu odhaľuje: Absolútnou prioritou Bidenovej administratívy je upokojiť Rusko, aby sa príliš nezosilňovalo. Prečo by to tak malo byť? Newsweek poznamenáva, že tento článok je vyvrcholením troch dlhých mesiacov intenzívneho sledovania a vyšetrovania tajných operácií CIA na Ukrajine.

Dohody pred zásahom Ruska do vojny na Ukrajine

Vojna sa začala už v roku 2015, keď sa dve republiky Donbasu vyhlásili za nezávislé. Jeho cielená eskalácia ku koncu roka 2021 jasne ukázala, že sa čoskoro rozšíri.

Najdôležitejšou časťou článku je priznanie, že Biden poslal riaditeľa CIA Burnsa do Ruska v predvečer invázie koncom roka 2021. Monitorovali hromadenie ruských jednotiek a v podstate poslali Burnsa, aby vydal posledné varovanie pred následkami ruskej invázie. Aj keď Putin nakoniec šéfa CIA „ukecal“ tým, že zostal v letovisku v Soči a odmietol sa s ním osobne stretnúť, prijal jeho zabezpečený telefonát zo Soči.

Nasleduje jadro celého článku a jedno z najdôležitejších a najpozoruhodnejších priznaní celej vojny:

„Iróniou osudu bolo stretnutie v niektorých ohľadoch veľmi úspešné,“ povedal druhý vysoký spravodajský úradník, ktorý o stretnutí informoval. Hoci Rusko na Ukrajinu vstúpilo, obe krajiny sa dokázali dohodnúť na osvedčených pravidlách hry. Spojené štáty nebudú priamo bojovať, ani sa nebudú snažiť o zmenu režimu, sľúbila Bidenova administratíva. Rusko obmedzí svoje útoky na Ukrajinu a bude konať podľa nešpecifikovaných, ale dobre pochopených smerníc pre tajné operácie.

„Existujú tajné pravidlá hry,“ hovorí vysoký spravodajský dôstojník, “ aj keď nie sú napísané na papieri, najmä keď nie ste vo vyhladzovacej vojne.“ To zahŕňa dodržiavanie každodenných hraníc špionáže, neprekračovanie určitých hraníc a neútočenie na vedenie alebo diplomatov druhej strany. „Vo všeobecnosti Rusi rešpektovali tieto globálne červené čiary, aj keď sú neviditeľné,“ hovorí predstaviteľ.

Naozaj to musíte pomaly nechať roztopiť sa v ústach, pretože toto jediné vyhlásenie vysvetľuje a načrtáva celú dynamiku vojny. Vláda v Nemecku a vedenie EÚ to zrejme veľmi nepochopili, pretože vojnová rétorika tieto dohody ďaleko presahuje, každý politik chce byť zrejme vzorným študentom.

Ako je v praxi možné, že by sa USA mohli báť odvety zo strany Ruska? Koniec koncov, USA majú svoje vychvaľované flotily, ktoré sa bez problémov plavia po moriach; Samotné US Marine Air Wing predstavuje druhé najväčšie letectvo na svete. Je to tak, samotné námorníctvo, ktoré samo bledne v porovnaní s letectvom, má viac lietadiel ako celé ruské letectvo. Čoho by sa také impozantné mocenské centrum mohlo báť od malého starého Ruska?

USA sú úplne ohromené; Ich kľúčové základne v Európe – tie, ktoré sú skutočne schopné nasadiť typy platforiem, ktoré by mohli niečo urobiť proti Rusku – sú mimoriadne zraniteľné. USA sa z ukrajinského konfliktu tiež poučili, že ich najmodernejšia protivzdušná obrana je proti špičkovým ruským raketám prakticky bezmocná. Agentúra Reuters nedávno informovala, že samotná Ukrajina má tretinu celkovej protivzdušnej obrany európskeho kontinentu a napriek tomu Rusko nemá problém k nim preniknúť.

Rusko však samozrejme nie je v pozícii jednoducho a okamžite vymazať celé NATO a ide len o utlmenie predstáv o tom, čo by naopak USA a NATO mohli reálne urobiť proti Rusku. V konečnom dôsledku by vojna medzi nimi mohla viesť k patovej situácii, ale pre USA/NATO by to znamenalo obrovské náklady.

Ale interní aktéri – CIA a tvorcovia politík – to veľmi dobre vedia. Preto vo vyššie uvedenom článku otvorene dali najavo, že medzi súpermi sú zavedené prísne „pravidlá hry“. Rusko očividne dalo najavo, že je pripravené zaútočiť na zariadenia NATO podporujúce Ukrajinu, ak sa veci dostanú príliš ďaleko. USA si teraz tiež uvedomujú, že Rusko má na to nepopierateľnú schopnosť. Preto si podali ruky a dohodli sa, že obmedzia vzájomné prekračovanie červených čiar. Rusko umožní USA vykonávať určité tajné operácie na základe džentlmenskej dohody a na oplátku budú USA držať svojho zástupcu na krátkej reťazi.

Už dávno vieme a tušíme, že takéto pravidlá presahujú toto miesto a to môže vysvetľovať, prečo napríklad Rusko obmedzilo svoje útoky na ukrajinskú železničnú infraštruktúru, mosty atď. Už dlho vieme, že Západ naďalej dostáva dôležité zásoby z Ruska a Číny – najmä vzácnych kovov, vzácnych zemín atď. – po železnici cez Ukrajinu. Toto je reálpolitika, čistá a jednoduchá, a všetky vojny v histórii sa riadili viac-menej podobnými konvenciami.

Medzi realitou a propagandou v médiách politického Západu je zrejme veľká priepasť.

Zdroje: https://tkp.at/2024/01/08/die-vereinbarungen-zwischen-usa-und-russland-ueber-die-durchfuehrung-des-kriegs-in-der-ukraine/
https://www.newsweek.com/2023/07/21/exclusive-cias-blind-spot-about-ukraine-war-1810355.html
https://simplicius76.substack.com/p/under-the-radar-major-cia-revelations