Šokujúci prieskum medzi US- mládežou

Šokujúci prieskum medzi US- mládežou

Šokujúci prieskum medzi US- mládežou 620 330 Doktor

Šokujúce: Jeden z piatich mladých Američanov zmýšľa pozitívne o Usámovi bin Ládinovi

Rodiny obetí z 11. septembra tvrdia, že výsledky prieskumu sú „hrozivé“: 20 percent Američanov vo veku 18 až 29 rokov má pozitívny názor na teroristického bossa Usámu bin Ládina. 31 percent si myslí, že jeho názory boli dobré. K týmto hlboko znepokojujúcim výsledkom prichádza nový prieskum.

Daily Mail hovorí o „významnej zmene názoru“ medzi generáciou Z. Britský denník si objednal komplexný prieskum o Usámovi bin Ládinovi 22 rokov po najväčšom teroristickom útoku na americkej pôde, ktorý zabil 2977 ľudí a tisíce zranil. Nespočetné množstvo ďalších úmrtí pri iných útokoch sa tiež pripisuje Bin Ládinovi. Zdá sa však, že krvavá stopa zabitého šéfa al-Kájdy generáciu Z neodrádza – pokiaľ o nej vôbec vedia.

Mladí a čierni Američania si myslia „len to najlepšie“ o teroristickom bossovi

Osem percent Američanov vo veku 18 až 29 rokov má na bin Ládina „úplne pozitívny“ názor, zatiaľ čo 12 percent uviedlo, že naňho má „trochu pozitívny“ názor. Tento podiel je takmer taký vysoký medzi čiernymi Američanmi všetkých vekových skupín: celkovo 18 percent (takmer jeden z piatich) má úplne alebo trochu pozitívny názor na princa teroru.

Odmietnutie Usámu bin Ládina je najsilnejšie medzi generáciou 65 a viac. Daily Mail

Okrem toho osem percent generácie Z opísalo bin Ládinove „názory a jeho činy“ ako dobré, zatiaľ čo 23 percent uviedlo, že jeho názory boli dobré, ale jeho činy boli zlé. Celkovo má 81 percent Američanov negatívny názor na Usámu bin Ládina, zatiaľ čo necelý jeden z desiatich (osem percent) ho vníma pozitívne. 14 percent vidí na teroristickom vodcovi „niečo dobré“ v zmysle jeho názorov, činov alebo oboch, zatiaľ čo 70 percent vidí jeho názory aj činy ako zlé.

Koniec koncov, 30 percent vekovej skupiny 30 až 49 rokov si tiež myslí, že názory Usámu bin Ládina sú dobré! Daily Mail

Medzi najmladšími voličmi je v politike USA „myšlienková rakovina“

James Johnson, zakladateľ prieskumnej spoločnosti JL Partners, hovorí: „Je ťažké vyhnúť sa záveru, že v americkej politike existuje rakovina: malá, ale významná skupina najmladších voličov.“ Iné prieskumy ukázali, že tá istá veková skupina ts najväčšou pravdepodobnosťou popiera holokaust. Američania z generácie Z tiež s najväčšou pravdepodobnosťou sympatizujú s palestínskou teroristickou organizáciou Hamas, vyplýva z iného prieskumu Daily Mail z októbra.

Antiizraelskí užívatelia TikToku sa už v novembri postarali o zdesenie a nepochopenie. So všetkou vážnosťou vyhlásili, že bin Ládinov antisemitský „List Amerike“ z roku 2002 im „otvoril oči“. V ňom teroristický boss ospravedlňuje útoky z 11. septembra: Boli odvetou za podporu Izraela zo strany USA.

Príbuzní obetí teroru kritizujú školský systém a americkú vládu

Terry Strada, predsedníčka 9/11 Families United, pre Daily Mail povedala, že výsledky prieskumu sú „otrasné“ a „znepokojujúce“ znamenie, že terorizmus sa „normalizuje“. Stradin manžel Tom, partner v Cantor Fitzgerald, bol 11. septembra na 104. poschodí Svetového obchodného centra. Posledný telefonát dvojice sa uskutočnil krátko po náraze druhého lietadla. Odvtedy Terry Strada bojuje za spravodlivosť pre rodiny obetí. Strada – a ďalší príbuzní – odvtedy kritizujú kroky americkej vlády. Všetky súvislosti Saudskej Arábie s útokmi neboli nikdy úplne odhalené, a naopak boli zametené pod koberec.

Požiadavka väčšej transparentnosti: Terry Strada (M.), ktorá prišla o manžela Toma Stradu, mala pred dvoma rokmi tlačovú konferenciu na Capitol Hill vo Washingtone spolu s ďalšími príbuznými obetí 11. septembra.APA/AFP/Brendan Smialowski

Strada vidí, že za výsledky prieskumu môže v prvom rade americký školský systém. Hrdinstvo osôb prvej reakcie je zahrnuté v lekciách, ale nie úloha teroristov alebo zapojenie štátnych aktérov. Výsledky prieskumu zanechali hrozné dedičstvo pre deti obetí 11. septembra, ktoré stále hľadajú odpovede, keď sa „ohavné“ útoky vytrácajú z národného povedomia.

Zdroj: https://exxpress.at/erschreckend-jeder-5-junge-amerikaner-denkt-positiv-ueber-osama-bin-laden/