Ukrajina potrebuje viac mužov: prípad Írsko

Ukrajina potrebuje viac mužov: prípad Írsko

Ukrajina potrebuje viac mužov: prípad Írsko 620 330 Doktor

Ukrajina potrebuje viac mužov: Podivný prípad falošných írskych poolávacích rozkazov

KRAMATORSK, UKRAJINA – 14. OKTÓBRA: Členovia 3. útočnej brigády Azov sa modlia po nácviku čistenia zákopov 14. októbra 2023 v Kramatorsku na Ukrajine. Ukrajinské vojenské brigády udržiavajú svojich vojakov v činnosti počas obdobia rotácie z frontu, keď ruské sily hromadia zálohy pozdĺž frontových línií v Charkovskej a Doneckej oblasti. Ukrajinskí predstavitelia sa obávajú obnovených ofenzív ruských jednotiek na obkľúčenie Avdviiky v Doneckej oblasti, keďže pozornosť médií sa presúva ku konfliktu medzi Izraelom a Palestínou. (Foto: Diego Fedele/Getty Images)

Pre Zelenského nebolo ľahké na svojej poslednej tlačovej konferencii verejne vyhlásiť, že Ukrajina potrebuje viac mužov. Jeho výzva, aby sa do ozbrojených síl pridalo 500 000 nových regrútov, bola v podstate priznaním vážneho vyčerpania, ktorým ukrajinské sily trpia v takmer dva roky trvajúcej vojne.

Toto bol vždy jeden z kľúčových problémov obrancov, samotná veľkosť ruskej populácie v porovnaní s ukrajinskou. Čím dlhšia vojna, tým väčší nepomer.

Táto výzva je na hony vzdialená od prvých dní invázie, pri ktorej sa desaťtisíce dobrovoľníkov postavili do frontu na obranu svojej krajiny pred ruskou inváziou. Dnes sme svedkami „odvodov“. Na sociálnych sieťach boli natočené scény, v ktorých dôstojníci rozdávali povolávacie rozkazy vo fitkách, v telocvičniach a v dovolenkových strediskách.

Predpokladá sa, že sila ukrajinských síl na začiatku vojny bola asi pol milióna mužov. To sa zvýšilo na približne milión (oproti 1,5 milióna v Rusku).

Vyhlásenie na Zelenského adresu predznamenalo niečo veľmi zvláštne, čo sa stalo v Írsku.

Podľa Eurostatu z približne 6 miliónov utečencov, ktorí odišli z Ukrajiny od začiatku vojny, je asi 650 000 mužov vo veku „aktívnej vojenskej služby“. V očiach Zelenského režimu sú to obyčajní a jednoduchí podvodníci a zbehovia. Skutočnosť, že mnohí z nich sú rodení ruskí hovoriaci a sú v lepšom prípade je im vojna ľahostajná…

Väčšina z nich sú tí, ktorí utiekli z Ukrajiny, aby sa vyhli odvodu.

Gruzínsko je plné mladých ukrajinských mužov. Cesty jadranského pobrežia v Čiernej Hore sú upchaté novými SUV s ruskými aj ukrajinskými značkami. Kleptokratické triedy oboch národov preskočili svoje krajiny. Vojna, to je úplne jasné, je hra chudobných.

V Írsku však bolo znepokojujúce, že niektorí z týchto utečencov začali začiatkom septembra dostávať listy od írskeho ministerstva spravodlivosti. Listy sú adresované a začínajú:

„Píšeme vám, aby sme vás informovali, že ministerstvo spravodlivosti dostalo žiadosť od ukrajinskej vlády o vaše vydanie. Žiadosť je založená na tvrdení, že ste povinní absolvovať vojenskú službu na Ukrajine a nesplnili ste si zákonnú povinnosť. slúžiť v ozbrojených silách“.

Ďalej cituje príslušné právne predpisy a pokračuje:

„Ste obvinený z trestného činu, ktorý sa v Írsku a na Ukrajine trestá odňatím slobody najmenej na jeden rok“.

Potom uvádza dátum súdneho predvolania a hrozbu zatknutia, ak sa príjemca nedostaví v určenom čase. Podpísal ho John O’Callaghan, námestník ministra spravodlivosti

To vyvolalo v mnohých, ktorí dostali tento list, bázeň pred Bohom.

Listy boli neskôr v septembri odhalené ako falošné a ministerstvo spravodlivosti uviedlo:

„Ak si niekto nie je istý pravosťou akejkoľvek korešpondencie, ktorú dostane, údajne pochádza z ministerstva spravodlivosti… Podvody sú bežné. Môžu sa stať kedykoľvek. Niektoré z najbežnejších typov podvodov zahŕňajú používanie falošných e-mailov, hovorov alebo textových správ, ktoré predstierajú, že pochádzajú od skutočných spoločností a organizácií.“

Otázkou zostáva, kto rozoslal tieto falošné vyhrážky extradíciou a ako získal informácie o cieľových osobách? Kto tým získa? Existuje podozrenie, že to musia byť ukrajinské úrady, ktoré zúfalo túžia po ďalších mužoch, ktorí by vyplnili medzery v ich obrane.

Z Kyjeva sa ozývajú jasné zvuky zúfalstva, zvuky, ktoré nachádzajú ozvenu v rastúcej zdržanlivosti v západných krajinách, aby poskytovali trvalú podporu Zelenského režimu.

Problém je v tom, že každý si je dobre vedomý toho, že značná časť darovaných peňazí nešla bojovým službám, ale bola „odcudzená“.

Áno, vláda Spojeného kráľovstva sa zaviazala podporovať Ukrajinu „tak dlho, ako to bude potrebné“, no je tu únava z konfliktu. S „problémovymi“ verejnými financiami na liberálnom Západe je teraz podpora oveľa viac slovom ako skutkom.

Zdroj: https://brusselssignal.eu/2023/12/ukraine-needs-more-men-the-strange-case-of-the-fake-irish-call-up-letters/