B-Complex radí Vallovi: premenujte Kamenné námestie na Kyjivské! A Súmračnú na Jána Kuciaka

B-Complex radí Vallovi: premenujte Kamenné námestie na Kyjivské! A Súmračnú na Jána Kuciaka

B-Complex radí Vallovi: premenujte Kamenné námestie na Kyjivské! A Súmračnú na Jána Kuciaka 620 330 Mr Hyde

Budeme mať nové názvy ulíc? Známa transrodová DJ-ka Matia Lenická má nové návrhy pre primátora Bratislavy Matúša Valla. Lenická, ktorá je okrem iného známa svojím agresívnym a vulgárnym pôsobením na internete, by chcela dať premenovať niektoré ulice v Bratislave.  

„Petícia za premenovanie Kamenného námestia na Kyivské námestie Matúš Vallo má rád Bratislavu. A rovno pridávam petíciu za premenovanie Súmračnej na ulicu Jána Kuciaka,“ napísala na sociálnej sieti pred niekoľkými dňami na Facebook transrodová DJ-ka. Žiadnu petíciu však nepripojila. Jej príspevok je len očividná provokácia.

Tými je, koniec koncov, Matia Lenická známa. Na Facebooku často zverejňuje provokačné, drzé i vulgárne príspevky. Prípadne sa vulgárne háda s komentujúcimi, ktorí vyjadria na jej profile iný názor ako má ona sama.

Ladislavovi Ďurkovičovi na jeho výhradu, že by sa mohla vyjadrovať slušnejšie odvrkla: „Na ostrý slovník je čas. A musí s nami ostať. Slovenský problém so “slovníkom” je provinčný, hlúpy, mlžiaci. Hrať sa na slušný slovník v neslušnej krajine je prij*bané.“

Keď spoločnosť žila kauzou okolo DPOH, Lenická zdieľala novú, kontroverznú vitráž a napísala: „A poj*bte sa“

Iný status začínal týmito slovami: „Dopi*e áno. Vy uhráte -možno- remízu. Ale pre nás to bude ďalšia prehra.“ Bolo to pri téme Teplárne.

Bude Vallo reagovať na návrh B-Complexa? Pri jeho priazni „netradičným“ návrhom v našom hlavnom meste, nie je isté, čo môžeme očakávať. Vallo v poslednej dobre prekvapuje svojimi zmenami v hlavnom meste. Najprv zrušil jazdný pruh na Vajanského nábreží a nahradil ho cyklopruhom, potom urobil zvláštne opatrenia na Mudroňovej ulici. Nasledovala nová, vraj relaxačná zóna na Vazovovej. Problémom je len, že je v strede križovatky. Nové zmeny v Bratislave sa stretli s masívnou kritikou.

Zdroj: https://ereport.sk/budeme-mat-nove-nazvy-ulic/