Vychovajte svoje deti dobre, alebo si priplatíte

Vychovajte svoje deti dobre, alebo si priplatíte

Vychovajte svoje deti dobre, alebo si priplatíte 620 330 Doktor

Reštaurácia účtuje príplatok za zlé deti.

Ak nemáte deti pod kontrolou, priplatíte si v reštaurácii Toccoa Riverside. To vyvoláva kritiku.

Reštaurácia Toccoa Riverside v štáte Georgia pridáva rodinám, ktorých deti sa správajú zle, príplatok k účtom. Podľa majiteľa reštaurácie Tima Richtera tento poplatok nie je novinkou. Príplatok by bol zavedený už počas pandémie COVID-19, ako uvádza online portál americkej televíznej stanice WHIOTV.

V spodnej časti ponuky je varovanie: „Príplatok pre dospelých: Pre dospelých, ktorí nemôžu byť rodičmi.“ Jedálny lístok s príplatkom nájdete aj na webovej stránke reštaurácie.

„Deti behali cez celú reštauráciu”

Ako bolo zdôraznené na Reddite, kde sa príbeh o príplatku stal virálnym, presná suma nie je špecifikovaná. Podľa majiteľa reštaurácie Richtera ešte donedávna bloček nemusel slúžiť ako vyhrážka, ktorá má držať neposlušné deti na uzde. Nedávno však prišla rodina s deťmi, ktoré, ako povedal, „prebehli celú reštauráciu“, ako povedal pre televíznu stanicu WSB.

Lyndsey Landmannová si myslela, že majiteľ žartuje, keď jej povedal o ponuke. Landmannová, ktorá pochádza z Floridy, bola v reštaurácii so svojím manželom a ďalšími štyrmi rodinami. Celkovo bolo prítomných jedenásť detí vo veku od troch do ôsmich rokov. „Deti sedeli na jednom konci stola a boli tak dobre vychované,“ spomínal Landmannvá v televíznej relácii „Today“. „Dokonca som ich v polovici jedla pochválila, ako sa správali.“

Príplatok 50 USD za účet

Po dezerte sa niektorí dospelí vybrali s deťmi k neďalekej rieke. Vtom pristúpil k stolu Richter. „Myslel som si, že príde pochváliť deti, ako sa správali. Namiesto toho povedal, že chce pridať 50 dolárov za každý účet pri stole, pretože deti boli príliš hlučné.“

Landmannová povedala, že Richter na ňu kričal. „Bolo to strašidelné,“ povedala. Jej manžel následne zverejnil recenziu na Google, čím dal reštaurácii jednu hviezdičku. Majiteľ reštaurácie Richter medzitým popiera, že by si prirážku skutočne účtoval – na prirážku len upozornil a tých 50 dolárov nikdy nepripísal na účty.

Zdroje: https://www.toccoariversiderestaurant.com/menu-1

https://www.heute.at/s/restaurant-verlangt-zuschlag-fuer-schlimme-kinder-120002115