Rodí sa druhé Nemecko, islamistické, znepokojuje policajtov aj politikov

Rodí sa druhé Nemecko, islamistické, znepokojuje policajtov aj politikov

Rodí sa druhé Nemecko, islamistické, znepokojuje policajtov aj politikov 620 330 Doktor

Zanedbávanie antisemitských výrokov, útoky na zásahové jednotky a oslavy brutálneho napadania izraelských civilistov. Nenávisť voči Židom sa v nemeckých uliciach dostala do bodu, kedy sa odohráva úplne bez prekážok. Príliš dlho sa totiž mnohí politici pozerali inam a prehliadali formujúcu sa islamistickú paralelnú spoločnosť, ktorá prerástla v neriadený problém nemeckého národa, napísal nemecký denník Bild.

So stupňujúcimi sa protižidovskými útokmi a oslavami brutálnych napadnutí izraelských civilistov sa v posledných dňoch stretáva mnoho krajín vrátane Nemecka.

Na berlínskom centrálnom námestí Alexanderplatz a pri Brandenburskej bráne sa cez víkend zišli stovky prevažne mladých mužov, a to s jediným cieľom. Verejným vyjadrením svojho pohŕdania Izraelom. A ukázaním, že jedinými vládcami sú v nemeckých uliciach oni, uvádza nemecký bulvárny denník Bild .

Ahmad Tamim, člen skupiny „Generácia islamu“, kázal pod televíznou vežou nemeckého hlavného mesta pred asi 800 účastníkmi. Sťažoval sa predovšetkým na slobodu prejavu týkajúcu sa Palestínčanov, ktorá je podľa neho „silne obmedzená“, zatiaľ čo dav skandoval „Slobodná, slobodná Palestína“. Heslo znamenajúce zničenie Izraela.

Polícia sa stretáva s propalestínskymi demonštrantami v Berlíne. (18. októbra 2023)

Nad šokujúcim počtom ľudí, ktorí prišli Tamimovho prejavu bez ostychu zatlieskať, sa potom na platforme X radovala už spomínaná radikálna moslimská skupina „Generácia islamu“, ktorá zareagovala vetou: „Spontánna berlínska demonštrácia dnes bez akejkoľvek reklamy. Čo myslíte, že by sa stalo, keby zvolali demonštráciu?“

Všetko sa obišlo bez zásahu polície, a to aj modlitba, na ktorú moslimovia „pozvali“ ľudí k Brandenburskej bráne už deň predtým.

Len o pár kilometrov ďalej, na Sonnenallee v berlínskej štvrti Neukölln, sa zrodila bašta protižidovských protestov. Tie sa od teroristického útoku na Izrael stupňujú a deň čo deň sú teroristi z Hamasu oslavovaní a izraelské obete zosmiešňované.

Prerastajúci problém drví Nemecko

Nejde však iba o problém Berlína. Po celom Nemecku sa od útoku Hamasu na Izrael zhromažďujú v nemeckých uliciach tisíce ľudí pripravených na násilie, aby oslavovali brutálny útok na izraelských civilistov a skandovali antisemitské heslá.

Islamistická paralelná spoločnosť však nevznikla počas posledných pár dní, ale ide o dlhodobo prehliadané problémy, pred ktorými vláda príliš dlho uhýbala pohľadom. A policajné odbory a politici teraz bijú na poplach.

Právny štát sa zdá byť bezmocný. Výtržníci zapaľujú autá aj odpadkové koše a policajti v službe sú ohrozovaní a napádaní. „Naše zásahové jednotky zažívajú nenávisť k Izraelu a židovstvu priamo, sú projekčným plátnom pre mnoho radikálnych islamistov, preto je násilie namierené proti nim,“ povedal nemeckému denníku Rainer Wendt, šéf nemeckých policajných odborov.

Podľa slov Wendta v posledných dňoch na policajtov hádžu nielen kamene, ale aj zápalné nálože. Urážky, ktoré musia jeho kolegovia počúvať na uliciach, ani vraj nechce radšej opakovať. Páchatelia podľa neho však dávajú jasne najavo, čo „si myslí o našom spoločenskom poriadku a jeho predstaviteľoch, totiž nič. Vysmievajú sa nášmu ústavnému štátu, pohŕdajú ním a opovrhujú ním.“

Policajti operujú pred synagógou v centre Berlína, na ktorú dvojica neznámych útočníkov hodila zápalné fľaše. (18. októbra 2023)

Toleranciu a právny štát podľa neho považujú za slabosť a smiešny ústupok. „Naši kolegovia zažívajú uprostred Nemecka úplnú paralelnú spoločnosť,“ dodáva šéf nemeckého policajného zväzu.

Nenávisť, ktorá nepozná hranice
Minister vnútra Severného Porýnia-Vestfálska a člen opozičnej Kresťanskodemokratickej únie (CDU) Herbert Reul v rozhovore pre Bild varuje: „Nenávisť k Izraelu a antisemitizmus, ktorý v týchto dňoch vidíme, je v mysliach ľudí pevne zakotvený. Nepomôže žiadne vzdelávanie, nepomôžu žiadne vládne programy.“

Generálny tajomník už spomínanej liberálne konzervatívnej strany Carsten Linnemann potom doplnil, že „v Nemecku sa ľudia príliš dlho pozerali inam“. Antisemitské výroky na školských dvoroch podľa jeho slov neboli brané vážne, a začína sa to tak stávať vážnym problémom.

„Teraz snáď všetci vidia, že máme veľký problém s politickým islamom, ktorého podstatnou súčasťou je nenávisť k Židom,“ povedal Linnemann s tým, že to, čo sa myslelo a hovorilo viac-menej potajomky, sa teraz hlása na verejných miestach.

„Tí, ktorí podnecujú proti Židom a spochybňujú právo Izraela na existenciu, musia byť rýchlo a prísne potrestaní.“ A to podľa Linnemanna „deportáciou nenávistníkov Izraela a zastavením imigrácie antisemitov“.

Úrad na ochranu ústavy má navyše „kazateľa nenávisti“ z Alexanderplatzu v hľadáčiku. Podľa domácej spravodajskej služby je „Generácia islamu“ napojená na „Hizb ut-Tahrir“, ktorá má v Nemecku zakázané pôsobiť. Táto organizácia bola zakázaná v roku 2003 za protiizraelskú agitáciu.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nemecko-paralelni-spolecnost-islam-izrael-utok.A231024_084047_zahranicni_lisv