Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím XII.

Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím XII.

Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím XII. 620 330 Mr Hyde

Správy z celého o sveta o nezmyselnosti elektro bláznovstva. O tom je tento seriál. Prinášame Vám už dvanáste pokračovanie tejto úspešnej série. Ďakujeme za zdieľanie.

Testovanie odolnosti cestných retardérov počas premávky

Výroba elektromobilov nezlacnie, priznal smutne šéf Mercedesu, smerovanie automobilky napriek tomu nezmení

Je to jeden z najväčších bludov posledných rokov – elektromobily sa vraj mali stať postupne lacnejšími, až budú stáť rovnako ako spaľovacie vozidlá. Realitou ale je, že sú stále drahšie a benzíny s dieselmi sú zdražované len umelo skrze veci ako „emisné povolenky”. Výhľadovo sa na tom nezmení nič, už aj šéf Mercedesu to vie.

Detaily: https://www.autoforum.cz/predstaveni/vyroba-elektromobilu-nezlevni-smutne-priznal-sef-mercedesu-smerovani-automobilky-presto-nezmeni/

Klíma debil aktivisti sa znova ukázali

Semifinále US Open medzi Coco Gauffovou a Karolínou Muchovou. Na zápase si klíma chuj prilepil nohy o tribúnu. Zápas bol preto na skoro hodinu prerušený.

Elektromobily sú na údržbu násobne drahšie ako spaľovacie autá, je to ďalší klinček do rakvy ich ružovej budúcnosti

Politikov snívajúcich o krásnom svete odtrhnutom od ekonomickej a technickej reality tu už bolo dosť, žiadny z nich ale dlhodobo neuspel. Prečo si tí súčasní myslia, že skutočnosť ohnú podľa svojich predstáv?

Detaily: https://www.autoforum.cz/zivot-ridice/elektromobily-jsou-na-udrzbu-nasobne-drazsi-nez-spalovaci-vozy-je-to-dalsi-hrebicek-do-rakve-jejich-ruzove-budoucnosti/

Popredné svetové akademické časopisy odmietajú články, ktoré „nepodporujú určité naratívy“

Vedec v oblasti klimatických zmien tvrdi, že popredné svetové akademické časopisy odmietajú články, ktoré „nepodporujú určité naratívy“ o tomto probléme, a namiesto toho uprednostňujú „skreslený“ výskum, ktorý skôr propaguje nebezpečenstvá ako riešenia.

Patrick T. Brown, prednášajúci na Univerzite Johna Hopkinsa a doktor vied o Zemi a klíme, uviedol, že redaktori v Nature and Science – dvoch najprestížnejších vedeckých časopisoch – vyberajú „články o klíme, ktoré podporujú určité vopred schválené naratívy“.

Brown v článku pre The Free Press prirovnal prístup k spôsobu, akým sa „tlač tak sústredene zameriava na zmenu klímy ako hlavnú príčinu“ lesných požiarov, vrátane nedávnych ničivých požiarov vHavaj . Poukázal na výskum, podľa ktorého 80 percent požiarov zapáli ľudia.

Zdroj:
https://www.dailymail.co.uk/news/article-12482921/climate-scientist-patrick-brown-wildfires-started-people.html?ito=native_share_article-nativemenubutton

Majiteľovi Tesly už po 3 rokoch odišla batéria. V rukách má vrak za 180 tisíc, na aute stále dlhuje 450 „tácok“

Tristná ekonomika nie až takého dlhodobého vlastníctva elektrických áut je niečo, čo stále uniká pozornosti širšej verejnosti. A niektoré potom vystavuje veľmi nepríjemným prekvapeniam. Toto je jeden z prípadov, ktoré otvárajú oči.

Detaily: https://www.autoforum.cz/zivot-ridice/majiteli-tesly-uz-po-3-letech-odesla-baterie-v-rukou-mu-zustal-vrak-za-180-tisic-a-dluh-ve-vysi-450-tisic-kc/

Klimatickí aktivisti v akcii blízko paláca Elysee v Paríži

Klimatickí aktivisti v stredu nastriekali oranžovú farbu na námestie neďaleko prezidentského paláca Elysee v Paríži.

Aktivisti z Derniere Renovation odsúdili nečinnosť vlády v otázkach súvisiacich s klímou.

Elektrický nástupca VW Passat pozná už aj svoje české ceny, s „20iltrovou nádržou” je to drahý špás

Pri pohľade na technické dáta tohto vozidla nás nenapadá ani jeden dôvod, prečo by mu mal ktokoľvek súdny dať prednosť pred Passatom. Napriek tomu je o viac ako pol milióna drahšia a vyššie špecifikácie už teraz pomaly atakujú cenovú hranicu 2 miliónov Kč..

Detaily: https://www.autoforum.cz/predstaveni/elektricky-nastupce-passatu-zna-i-sve-ceske-ceny-s-20iltrovou-nadrzi-je-to-drahy-spas/

Aktuálny prípad z Japonska ukazuje, že za veternú lobby stoja obrovské peniaze

Dlhodobo upozorňujeme na nesmiernu neekologičnosť veterných elektrární. Nechceme sa tu opäť opakovať, pretože zoznam dôvodov prečo zakázať veterné elektrárne je veľmi dlhý a presiahol by zostávajúci obsah článku.

Pri zisťovaní ďalších a ďalších faktov, ktoré potvrdzujú, že veterná energia je všetko – len nie ekologická a teda „zelená“ – mi dlhodobo nejde na rozum, ako je možné, že je tak presadzovaná.

Prečo už dávno niekto na tieto fakty neupozornil? Ako je možné, že ľuďom, ktorí dopúšťajú, aby boli veterné monštrá, ničiace prírodu i zdravie, aj v ich okolí?

Detaily: https://apnews.com/article/japan-bribery-arrest-lawmaker-wind-power-12213337a4838ec9d402d266b890ef05

Holandská polícia vodnými delami rozohnala ekologických aktivistov

Holandská polícia vodnými delami rozohnala ekologických aktivistov z organizácie Extinction Rebellion, ktorí zablokovali jednu z rušných diaľnic v Haagu.

Extinction Rebellion predtým uviedli, že cestu plánujú uzavrieť každý deň, kým sa neskončia dotácie na fosílne palivá.

Predchádzajúce akcie na diaľnici mali za následok zatknutie stoviek ľudí.

Donald Trump chce ako jeden z mála politikov zrušiť nariaďovanie elektromobilov, aj vďaka tomu sa má vrátiť do Bieleho domu

Donald Trump je Donald Trump a je snáď nemožné s ním súhlasiť vo všetkom, čo robí a hovorí, v tomto smere ale ako jeden z mála otvorene hovorí, že preťažovanie elektromobilov nie je v súlade so záujmami USA a ich nariaďovanie je pripravený jednoducho zrušiť.

Detaily: https://www.autoforum.cz/zajimavosti/donald-trump-chce-jako-jeden-z-mala-politiku-zrusit-narizovani-elektromobilu-i-diky-tomu-se-chce-vratit-do-bileho-domu/