Prezident USA inšpirovaný dobrým anjelom

Prezident USA inšpirovaný dobrým anjelom

Prezident USA inšpirovaný dobrým anjelom 620 330 Doktor

Prezident USA inšpirovaný slovenským ex- prezidentom.

Kedysi sme si mysleli, že najlenivejší prezident je dobrý anjel Andrej. Do Bratislavy lietal z Popradu v utorok na obed, a už vo štvrtok poobede pristával v Poprade s víkendovými plánmi. Zdá sa, že Andrej je inšpiráciou aj pre Joea.

Vrchný flákač Biden drží rekordné 40% „dovolenkové“ tempo napriek katastrofám

Je to americký flákač

Nepretržitá práca v Bielom dome je všetkým iným len nie to čo prezident Biden robí.  Podľa analýzy tlačových správ venoval prestojom viac dní, ako ktorýkoľvek z jeho nedávnych predchodcov.

Tento víkend na Sviatok práce má Biden opäť v pláne zaryť svojich desať prstov do piesku vo svojom letnom dome na Rehoboth Beach – po krátkom výlete na Floridu, kde si prezrel trosky hurikánu Idalia.

Do minulej nedele strávil Biden celých 382 dní  z 957 dní svojho prezidentovania – alebo inak povedané 40 % – osobnými výletmi mimo Bieleho domu, vďaka čomu sa stal najnečinnejším americkým vrchným veliteľom. Údaje boli vypočítané Republikánskym národným výborom a potvrdené  pomocou správ Bieleho domu o Bidenových pohyboch.

„Máme milióny nelegálnych prisťahovalcov prúdiacich cez naše hranice. Násilná kriminalita narastá. Inflácia drví tvrdo pracujúcich Američanov. Naši nepriatelia na celom svete sú posmelení,“ povedala  Republikánska zástupkyňa Elise Štefánik (R-NY). „Medzitým je Joe Biden videný na pláži, ako mu jeho manipulanti bránia hovoriť s médiami, aby odpovedal na základné otázky, na ktoré si Američania zaslúžia odpovede.

„Je to hanebné.“

Miera  Bidenovej nečinnosti ľahko prevyšuje pomer predchádzajúceho amerického nečinného Georgea HW Busha, ktorý podľa záznamov strávil 36 % svojho prezidentského obdobia mimo služby a mimo Washington.

Bidenov pomer 40 % neprítomnosti v úrade ďaleko prevyšuje pomer bývalého prezidenta Donalda Trumpa, ktorý 26 % svojho prezidentovania strávil na osobných cestách mimo Washington – 381 z 1 461 dní v úrade.

Na rozdiel od nich Ronald Reagan a Barack Obama dovolenkovali len 11 % svojich dvojročných predsedníctiev – a ťažný kôň Jimmy Carter si dal prestávky len na 79 dní, čo predstavuje 5 % jeho jediného funkčného obdobia.

Prezidentove „dovolenkové“ dni zahŕňajú 100 zo 135 víkendov od jeho inaugurácie, ktoré strávil na samote v jednom zo svojich dvoch domovov v Delaware, v Camp David v Marylande, alebo v sídlach miliardárskych kamarátov.

Keďže verejné zakopnutia 80-ročného prezidenta sú čoraz častejšie, 77 % Američanov tvrdí, že je príliš starý na to, aby bol znovuzvolený, a ako jedna práve vychadzajuca kniha o Bidenovi uvádza, že sám Joe priznáva, že sa cíti „unavený“. Niektorí kritici poukazujú na Bidenov vek. dôvod jeho nadmerného ničnerobenia.

Pre prezidenta Bidena to nie je len to, že je neprítomný  myslou, ale stále stráda aj telesne,“ povedal člen Heritage Foundation Joel Griffith.

„Len sa modlím za jeho zdravie a rodinu, pretože stále upadá,“ povedal ľavicový politik Cornel West, ktorý kandiduje na prezidenta ako kandidát Strany zelených.
„V čase, keď toľko rodín musí kvôli inflácii skrátiť čas dovolenky, Biden odišiel na dovolenku takmer 12 dní za mesiac, čo je viac ako trojnásobok toho, čo čerpal Obama,“ povedal Griffith.

Medzitým zostávajú Bidenove dovolenkové aktivity takmer úplne chránené pred zrakom verejnosti

Novinári majúci prístup a pokrývajúci spravodajstvo okolo Bieleho domu celé dni netušia nič o  prezidentovi, keď je mimo hlavného mesta – a jeho administratíva odmietla zverejniť záznamy o aktivitách, ktoré sa týkali jeho dlhého času mimo Bieleho domu.

V máji tajná služba kategoricky zamietla žiadosť The Post’s podľa zákona o slobodnom pristupe k informáciám, o e-maily identifikujúce Bidenových návštevníkov v dňoch kedy je mimo – údaje, ktoré hľadal aj Výbor pre dohľad Snemovne reprezentantov.

„Vzhľadom na množstvo času, ktorý tento prezident trávi mimo Bieleho domu, by mali byť zverejnené záznamy o návštevách zo všetkých rezidencií Joea Bidena,“ povedal predseda výboru James Comer (R-Ky.). „Američania si zaslúžia transparentnosť, ktorú im sľúbila Bidenova administratíva. Jediné, čo dostávajú, je obštrukcia.“

Griffith povedal: „Len z dôvodu rešpektu k americkému ľudu by nám mal ukázať, kto tam chodí – najmä vzhľadom na doterajšie výsledky.“ Vieme, že Biden istý čas nezákonne skladoval dokumenty vo svojej garáži v Delaware a jeho syn . . . Zdá sa, že má veľmi pochybné obchodné rokovania. Myslím si, že máme právo vedieť, kto je tam s ním.“

Bidenove zmiznutia  sa časovo zhodovali s niektorými z najznámejších debaklov jeho prezidentstva. „Skutočnosť, že tieto dni voľna napadne padajú na dni mimoriadnych udalostí, len pridáva niektorým k pocitu, že by sa nemal uchádzať o znovuzvolenie,“ povedal demokratický politický poradca Hank Sheinkopf.

„Samozrejme, nikto nemôže predpovedať, kedy presne dôjde k prírodnej katastrofe,“ povedal Griffith. „Ale keď ste takmer polovicu času preč, je pravdepodobné, že budete mimo práce, keď dôjde k nešťastiu.“

Niektorí kritici uvádzali Bidenovu pretrvávajúcu neprítomnosť ako dôkaz, že v skutočnosti nie je zodpovedný.

„Nie je to ‚prezident Biden‘, je to bábkový Biden,“

povedal kandidát GOP Vivek Ramaswamy.

„Vládnuca trieda využíva Joea Bidena ako zásterku na presadzovanie svojej vlastnej agendy,“ povedal Ramaswamy. „Pre nich Bidenova kognitívna porucha nie je chybou a jeho záznam o dovolenke nie je problém: je to vlastnosť.“

Hovorca Bieleho domu Andrew Bates na žiadosť o vyjadrenie odkázal The Post na vyhlásenie, ktoré vydal v auguste 2022 – keď sa Biden prvýkrát dostal pod paľbu pre svoju opakovanú neprítomnosť v Bielom dome.

„Prezidentovanie  je nepretržitá práca, ktorú môžu vrcholoví manageri vykonávať odkiaľkoľvek na svete,“

povedal Bates pred rokom. „Byť niekde inde ako v Bielom dome nie je to isté ako byť na dovolenke. A prezident Biden sa neustále zameriava na čísla, ktoré sú pre Američanov najdôležitejšie: znižovanie nákladov pre rodiny [a] znižovanie deficitu v boji proti inflácii.

Zdroj: https://nypost.com/2023/09/02/slacker-in-chief-biden-keeps-up-record-40-vacay-pace/