(Ne)buď trendy, daj si pivo!

(Ne)buď trendy, daj si pivo!

(Ne)buď trendy, daj si pivo! 620 330 Doktor

Odborníci hovoria, že Generácia Z by mala piť viac piva a jesť menej trendových TikTok jedál.

Ďalšia veľká premena Generacie  Z týkajúca sa jedla – po riešení uhoriek , samostatných večerí , duseného mäsa , jedálnych lístkov v reštauráciách a mnohých ďalších?

Zdravie ich čriev. Prinajmenšom by to tak malo byť, podľa nového výskumu, ktorý ukazuje, že posadnutosť mladej generácie TikTok podivnými kulinárskymi maškrtami a trendovými zdravými jedlami zanecháva ich žalúdky v horšom stave, ako keby si jednoducho načapovali pivo.

Getty Images/iStockphoto

Vedci z čínskej Dalianskej lekárskej univerzity vo svojich zisteniach napísali, že dať si jedno chladené  môže mať „ešte lepšie účinky“ ako módne probiotiká – súbor zdravých baktérií, ktoré prospievajú najmä črevám – ktoré sa nachádzajú vo väčšine fermentovaných potravín, obľúbenej Generáciou Z.

Táto povzbudzujúca správa,  stavia „pollitrák“ do priamej konkurencie s obľúbenými jedlami, ako sú jogurt, kombucha, kyslá kapusta, kyslé uhorky, miso, tempeh, kimchi, kefír, kváskový chlieb a niektoré syry.

Pivo je bohaté na antioxidačné posilňujúce zlúčeniny známe ako polyfenoly, ktoré v spojení s obsahom vlákniny v pive „ukazujú potenciál na zlepšenie vývoja zdravých čriev [mikroorganizmov] prostredníctvom probiotických mechanizmov,“ napísali vedci.

Bolo zistené, že konzumácia piva má regulačný účinok na rôzne fyziologické funkcie ľudského tela“.

V tejto vekovej skupine, prieskumy ukazujú , že jedáci v tínedžerskom veku a vo veku okolo 20 rokov sú obzvlášť závislí na jedlách obohatených o probiotické mliečne výrobky. Dokonca vzkriesili obľubu tvarohu vďaka prítomnosti prospešných baktérií.

Presvedčiť generáciu Z, aby prešla na chľast, môže byť náročné – je známe, že mileniáli pijú menej v porovnaní s tínedžermi.

A ako skupina sa stali známymi svojou nechuťou k spoločenskému životu v reálnom živote, takže každodenné tradície, ako je šťastná hodina , zanechávajú zväčša v prachu, čo vedie k obavám z epidémie osamelosti , ktorá sa bude šíriť aj po pandémii.

Správa o pivovarníctve prichádza po varovaní Bieleho domu, že viac ako dve pivá týždenne môžu byť škodlivé . Rada vychádza z nedávnej kanadskej vládnej smernice.

Getty Images/iStockphoto

Čínski vedci medzitým odporúčajú varenie „zdravých pív“ s nízkym alebo nealkoholickým obsahom, ktoré „sú dobrými kandidátmi na funkčné potraviny“.

„Zdravé pivá vyrobené ich obohatením o bioaktívne látky, ako je vláknina, antioxidanty a probiotiká, by spotrebiteľom poskytli zdravotné výhody,“ napísali.

„Či sa pivo môže v budúcnosti použiť ako mikroekologický regulátor alebo dokonca ako alternatívna terapia pre chronické ochorenia, ako je hypertenzia, cukrovka a obezita, je otázka, ktorá si zaslúži ďalší výskum,“ napísali vedci.

Zdroj: https://nypost.com/2023/08/29/gen-z-obsessed-with-probiotics-better-off-with-a-beer-research/