Prague Pride Festival – Nová Škoda Deviant

Prague Pride Festival – Nová Škoda Deviant

Prague Pride Festival – Nová Škoda Deviant 620 330 Doktor

O Pride a Prahe sme už písali: LGBT propaganda naberá na obrátkach IV. Pri príležitosti dnešného pochodu v Prahe sme si pre Vás pripravili článok o novej Škode. Článok Vám prinášame vo voľnom preklade.

Dúhová škodovka má podporiť práva menšín. Neviem, či je to dobrý nápad, hovorí expert

Automobilka Škoda ukázala vozidlo, ktorého zmyslom je vyjadrenie podpory všetkým menšinám. Elektromobil Enyaq Coupé Respectline sa v týchto dňoch predstavuje na festivale Prague Pride ak videniu bude aj na ďalších letných akciách doma aj v zahraničí. Marketingový expert Štefan Farkaš však varuje, že takéto akcie nemusia byť pre postavenie firmy na trhu vždy pozitívne.

„Zmyslom Enyaqu Respectline je podpora rovného a spravodlivého prístupu ku každému bez ohľadu na pôvod, národnosť, vek, pohlavie, vyznanie, sexuálnu orientáciu, rodovú identitu či ďalšie rozdiely. Vozidlo vzniklo ako kolektívne dielo zamestnancov spoločnosti Škoda Auto z rôznych oddelení,“ píše sa okrem iného v tlačovej správe vydanej českou automobilkou.

Farby predovšetkým

Základom novinky je sériový elektromobil Škoda Enyaq Coupé, ktorý má umocnený vzhľad vďaka nápaditému farebnému riešeniu a osobitým dizajnovým prvkom v interiéri. Na pôvodnú bielu, symbolizujúcu jednotu všetkého živého, boli nanesené farebné elementy vytvárajúce prechod v nespočetných odtieňoch, ktoré majú podľa automobilky reprezentovať rozmanitosť ľudskej spoločnosti.

Škoda je jedným z partnerov Prague Pride

Škoda je jedným z partnerov Prague Pride

Dúhové tóny obsahuje aj podsvietená maska ​​Crystal Face. Zvislé lamely a horizontálnu linku masky osvetľuje 131 bielych a farebných diód. Predné svetlomety s pokročilou technológiou Matrix-LED a zadné svietidlá zaisťujú potrebný uvítací efekt. Zároveň bolo dizajnérmi vytvorené špeciálne logo Respectline, ktoré sa nachádza v interiéri aj exteriéri vozidla. Nájdete ho na sedadlách alebo volante, kde je zasadený krištáľ s logom od tradičnej českej sklárskej spoločnosti Preciosa.

Citlivé témy

„Rovný prístup k spoločenským menšinám získava čoraz viac na význame a Škoda sa k tomuto celospoločenskému trendu v krajinách západného sveta len pripojila. Pre veľké korporácie je dnes tento naratív prakticky marketingovou povinnosťou bez ohľadu na jeho dôsledky. Takýto postup totiž nemusí byť pre postavenie firmy na trhu daného odvetvia vždy pozitívny, treba postupovať citlivo,“ popísal pre CNN Prima NEWS úskalia podobných osvetových kampaní marketingový expert Štěpán Farkaš.

„Napríklad americký pivovarnícky gigant Budweiser nedávno silne narazil, keď pri propagácii jedného zo svojich produktov využil transgender influencera. Reakcia veľkej časti tradične konzervatívnych zákazníkov bola búrlivá, podniku citeľne klesli predaje aj hodnota akcií,“ dodal odborník.

Škoda Enyaq je počas konania pražského festivalu (7. až 12. augusta), ktorého je firma partnerom, vidieť na Streleckom ostrove, v sobotu vyrazí na čele tradičného sprievodu účastníkov akcie.

Zdroj: https://cnn.iprima.cz/duhova-skodovka-ma-podporit-prava-mensin-nevim-zda-je-to-dobry-napad-rika-expert-387105