DANIEL LANDA – Vadí mi, ako spoločnosť zareagovala na Jaroslava Duška

DANIEL LANDA – Vadí mi, ako spoločnosť zareagovala na Jaroslava Duška

DANIEL LANDA – Vadí mi, ako spoločnosť zareagovala na Jaroslava Duška 620 330 Mr Hyde

Prinášame Vám rozhovor so známym českým spevákom, textárom a občianskym aktivistom.

Daniel Landa, známy český spevák a herec, sa najnovšie vyjadril k zneužívaniu moci politikmi, k umelému vyvolávaniu strachu medzi ľuďmi a aj k záujmom nadnárodných korporácií.

Landa, v rámci svojho minulotýždňového rozhovoru pre Rádio Bonton, najprv pochvalne hovoril o svojom poslednom koncerte v Snine, pričom obzvlášť ocenil publikum. Následne spomenul svoj album – Mínové pole. Ten sa týka súčasnej kritickej situácie a vyvolávania masovej paniky a strachu. Či už ide o COVID-19, vojnu medzi Ruskom a Ukrajinou, podľa jeho slov v skutočnosti ide o konflikt medzi Západom a Ruskom a tiež najnovšiu hystériu okolo počasia.

Napríklad skladba Blanický manifest je o absurdite opatrení proti COVID-19.

Platí to aj v súčasnosti. “Tu išlo o to aby si ľudia uvedomili, že to mentálne znásilňovanie, je vlastne produktom toho, ako s tým sami súhlasíme. Vo chvíli keď politici zlyhajú, nesmie sa im nechávať nekontrolovateľná moc. A vrámci pandémie, alebo podobných krízových situáciách, oni majú nekontrolovateľnú moc. A potom si môžu dovoliť úplne všetko,” vyhlásil spevák.

 

Daniel Landa v radiu

 

Zdôraznil, že politici, okrem iného podľahli tlaku neodborníkov, zatiaľ čo skutočným expertom bolo bránené sa vyjadrovať. Preto sa ich rozhodol zastať, aby dostali priestor ľudia, ktorí ten totalitný nájazd vyvažovali.

“Máte tu neviditeľný vírus a máte tu atmosféru hrôzy ako v predchádzajúcich totalitných režimoch a o čo usilovali, to znamená strach obyvateľstva. Ak má obyvateľstvo strach, vy môžete vládnuť úplne nádherne. Vy si môžete v podstate dovoliť všetko. Napríklad hovoriť im nezmysly a to obyvateľstvo to zo strachu prijme.

Preto sme chceli aby sa hovorili aj skutočné fakty. Aj to, že očkovaný človek mohol rovnako nakaziť niekoho iného, ako ten kto odmietol vakcínu. A pretože potrebujete predať obrovské zásoby vakcín, nariadite ľuďom, že nesmú nikam chodiť pokiaľ nie sú očkovaní. To je svinstvo, jedným slovom svinstvo. A ja som nemohol mlčať, o tom je aj skladba Blanický manifest. Aby sme neboli ticho,” upozornil.

Globálny kapitál nemá záujem aby ľudia boli slobodní

Venoval sa aj príčinám, ktoré vedú k týmto krokom. “Obmedzovanie slobody súvisí s veľkými silnými hráčmi. Sú to napríklad majitelia veľkých spoločností, majitelia peňazí, tí ktorí ich tlačia, Sú ľudia, ktorí peniaze majú, ktorí ich nemajú a potom tí, ktorí ich tlačia. A títo veľkí hráči majú svoje záujmy, ktoré rozhodne nie sú identické so záujmami národných štátov. Jednoducho globálny kapitál nemá záujem na tom aby boli ľudia slobodní, aby štáty boli svojprávne, pretože potom by mohli mať určité problémy. Ak sa konkrétne pýtate na firmy, sú to farmaceutické či aj IT spoločnosti.”

“Alebo aj majitelia sociálnych sietí a podobných aplikácií. Tí všetci cenzurujú názory a už sa k tomu aj oficiálne priznávajú. Prišli za nimi štátni úradníci, v podstate fízli, ktorí im prikázali, čo budú publikovať a čo nie. To je jednoducho podozrivé,” dodal.

“Verím v to, že ak je nejaký boháč, tak si chce tú svojou moc ponechať a vo chvíli keď komunikuje s niekým podobným, tak spolu riešia ako si tú moc udržia. To je úplne normálne. Vo vlastnom záujme sa vedia dohodnúť. Keď si hľadáte aj iné ako oficiálne zdroje, tak máte k dispozícii veľmi zaujímavých investigatívnych novinárov, ktorí to aj vedia dokázať.

Peniaze vládnu svetom, moc vládne svetom a keď niekto tie peniaze a moc má, nechce o to prísť. Z toho vychádza tlak a manipulácia,” zdôraznil Landa.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=Q1yUSPhKDNk

Rozhovor si môžete vypočuť tu: https://talk.youradio.cz/porady/legendy-on-air/daniel-landa-vadi-mi-jak-spolecnost-zareagovala-na-jaroslava-duska